DEEP PURPLE - Machine Head
Co se týče Machine Head, mám z alba mírně...

DEEP PURPLE - Machine Head
Po tragickém počinu remixovaného alba Black...

RAGE - Afterlifelines
Nemohl jsem to najít ve vyhledávání. A díky za...

RAGE - Afterlifelines
On tu je z roku 2012, jen se na něj z novějších...

RAGE - Afterlifelines
Takže bez orchestru: 1. Secrets, 2. Perfect Man,...

RAGE - Afterlifelines
Tak za mě je taky nejlepší Secrets in a Weird...

RAGE - Afterlifelines
...Rage bez orchestru: 1. Secrets in a Weird...

ATTIC - Return Of The Witchfinder
Velice povedené retro, které mě bavilo už na...

RAGE - Afterlifelines
Za mě jednoznačně toto období. Kromě...

RAGE - Afterlifelines
Za mě byl vrchol deska Trapped! a pak ještě The...












Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax




STORMWITCH - Tales Of Terror

Svět se zbláznil? No jistě, to už tady bylo…, ale Stormwitch svým albem „Tales Of Terror“ upředli další nit lehce poblázněného světa. Krásně poblázněného světa. Jde vám snad dohromady spojení „mistři černé romantiky“ a název alba „Tales Of Terror? Dokážete pochopit, že od vydání prvního alba (tedy za dobu jednoho roku) se totálně vyměnila kompletní sestava kapely? A jde vám na rozum fakt, že ještě donedávna (tuším do loňského roku) se nenašel nikdo, kdo by jednu z nejdůležitějších desek Stormwitch (a nepotřebuju ani moc odvahy na to, abych přikývl i na tvrzení o jedné z nejdůležitějších desek německého metalu) vydal na CD?

Aby snad Stormwitch nevypadali jako banda bláznů, musím upřesnit, že možným důvodem pozdního vydání CD může být skutečnost, že původní master desky „Tales Of Terror“ se podařilo jakémusi dovedovi zlikvidovat. A změna sestavy? To si jen členové kapely změnili svá jména a tak se z Andyho Mücka vyklubal Andy Aldrian, Harald Lee se proměnil na Lee Tarota, ze Stefana Kauffmanna se zrodil Steve Merchant, z Ronnyho Gleisberga Ronny Pearson a z Petera Langera Pete Lancer. No řekněte, neznějí jejich nová jména romantičtěji? Co však bylo nejpodstatnější, Stormwitch dokázali ukrotit všechny větroplachy, kteří lomcovali divokým a neučesaným debutovým albem a stvořili nadčasovou kolekci přitažlivých příběhů, plnou variabilních riffů, strhujících sól, silných melodií i výborných výkonů. A protože móda cpát do každé kličky nezbytnou kudrlinku navíc byla ještě daleko, stačilo na desku dostat ještě kupu energie a úspěch byl na dosah.

„Tales Of Terror“ je deska, ze které je radost vybírat silné momenty. Nemůžete sáhnout vedle. I když ve všech případech nemusí jít zrovna o jasný hit. V každém kousku však najdete alespoň špetku originality či výrazné specifičnosti. Osobně vsázím nejvíc na až muzikálově (probůh, berte mě s rezervou, máme teprve polovinu osmdesátých let) vystavěnou „Masque Of The Red Death“. Zde Stormwitch poprvé dotáhnou (předlohu napsal mistr hororu E.A. Poe) svůj sklon k dramatičnosti k dokonalosti, účelně pospojují přívětivou vybrnkávačku, teatrální zpěv a časté změny tempa až do kvapíkového finále. V „Arabian Nights“ kapela kontrastně vsadí na strohou, jasně danou linii skladby, kterou nezapomenou okořenit (v souladu s názvem skladby) závanem arabského motivu. A do třetice, přímočará jízda s parádním kytarovým sólem a nijak přehnaně tajemným intrem v „Sword Of Sagon“.

Ti, kteří důkladně sledují tvorbu Hammerfall vědí, že švédové v jedné ze svých coververzí sáhnou na (pozdější) tvorbu Stormwitch. Ovšem v takových „Trust In The Fire“ či „Sword Of Sagon“ nebude problém najít důvod toho, proč je tvorba Stormwitch padajícímu kladivu tak blízká. A chcete-li si užít i trochu té poblázněné divokosti z minulého dílu, sáhněte po střeleném příběhu o vykradači hrobů „Night Stalker“. A čím si Stormwitch vysloužili nálepku romantická kapela? Vemte třeba „gregoriánský“ úvod největší chytlavky „Point Of No Return“, který k romantickým představám přímo vybízí (nemluvě o kupě vlků, sov, netopýrů a pavouků, kteří v téhle skladbě poletují) či závěrečnou upíří bajku „When The Bat Bites“ a musí být všechno jasné!

Pokud byste snad dosud neměli se Stormwitch nic do činění a váhali, kterou desku vybrat na seznámení s tvorbou německých romantiků, doporučil bych vám (jako jednu ze dvou, no dobrá, ze tří) „Tales Of Terror“ jako ideální tip. Nakažlivá emocionální muzika nejen pro pamětníky, kterou je možné točit stále dokola a neomrzí. Jednoznačný důkaz, že peklo stále žije („Hell´s Still Alive“)!

Savapip             


www.stormwitch.de

Seznam skladeb:
1. Point of No Return
2. Hell's Still Alive
3. Masque of the Red Death
4. Arabian Nights
5. Sword of Sagon
6. Trust in the Fire
7. Night Stalker
8. Lost Legions
9. When the Bat Bites
-------
live bonus:
10. Arabian Nights
11. Bloodsucker
12. Evil Omen
13. White Saints in Hell

Sestava:
Andy Aldrian (Andy Mück) - zpěv
Lee Tarot (Harald Lee) - kytara
Steve Merchant (Stefan Kaufmann) - kytara
Ronny Pearson (Ronny Gleisberg) - baskytara
Pete Lancer (Peter Langer) - bicí

Rok vydání: 1985
Čas: 1:00:33
Studio: Spygel studio Kircheim/Teck
Label: Intercord Recordings (reedice Battle Cry Records)
Země: Německo

Diskografie:
1984 – Walpurgis Night
1985 – Tales Of Terror
1986 – Stronger Than Heaven
1987 – The Beauty And The Beast
1989 – Eye Of The Storm
1992 – War Of The Wizards
1994 – Shogun
2002 – Dance With The Witches
2004 - Witchcraft

Související články:
STORMWITCH - Walpurgis Night


Vydáno: 06.10.2008
Přečteno: 4805x




počet příspěvků: 3

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
9,5/10Já teda přidám...24. 06. 2020 13:54 Aldys83
Přesně tak......další klenot,...20. 06. 2020 21:20 Kolík
Ďalší klenot!!!!...6. 10. 2008 9:40 Marek - JANESESSION


 
Metalforever.info © 2006 - 2024     RSS - články

stránka byla načtena za 0.11417 sekund.