23.04.2018
ANGELUS APATRIDA
Na novinku "Cabaret De La Guillotine", kterou španělská ..více

23.04.2018
TALES OF EVENING
Maďarská power´n´folková kapela vydá 4. května ..více

23.04.2018
DELAIN
Symfonici z Holandska oznámili, že pracují na novém ..více

23.04.2018
THE IRON MAIDENS
Pětice rockerek, jejichž repertoár je založený na ..více

23.04.2018
LÖVE RAZËR
Kanadská hairmetalová parta se propracovala k ..více

22.04.2018
CLUTCH
O dvanáctém albu alternativců z Marylandu je rozhodnuto. ..více


RAINBOW, THE LORDS - 20. 4. 2018 - Praha, O2 Aréna
Romero to nezachrání! Kapela je tak dobrá, jak ..

RAINBOW, THE LORDS - 20. 4. 2018 - Praha, O2 Aréna
...to se nejdřív vyblil Bezr se svou kritikou do ..

RAINBOW, THE LORDS - 20. 4. 2018 - Praha, O2 Aréna
DP jsou ve formě. Jak naživo, tak ve studiu. O t ..

RAINBOW, THE LORDS - 20. 4. 2018 - Praha, O2 Aréna
Věk nezastavíš, ale Blackmorovi konkurenti (nep ..

RAINBOW, THE LORDS - 20. 4. 2018 - Praha, O2 Aréna
Souhlas, že to nemá jiskru, což je o to smutně ..

RAINBOW, THE LORDS - 20. 4. 2018 - Praha, O2 Aréna
Co jsem viděl na Youtube kvalitních záznamech, ..

RAINBOW, THE LORDS - 20. 4. 2018 - Praha, O2 Aréna
No nevim .soused byl .lakal me -pry jsem usetril ..

RAINBOW, THE LORDS - 20. 4. 2018 - Praha, O2 Aréna
Pepsi, nevím, jestli jsi nebyl na jiném koncert ..

Blaze BAYLEY - The Redemption of William Black
Mě první díl vůbec nezaujal, dvojka se mi líb ..

Blaze BAYLEY - The Redemption of William Black
Blaze mám hodně rad, ale 2. a 3. díl mě vůbec ..
Za poslední měsíc:
BON JOVI - Keep The Faith
935x

Jon BON JOVI - Blaze Of Glory
922x

Richie SAMBORA - Stranger In This Town
841x

TEMPERANCE - Of Jupiter And Moons
795x

PRIMAL FEAR - New Religion
789x

BON JOVI - These Days
637x24.04.2018
PALACE OF THE KING (Australia), DEAD DANIELS..
Praha, Klub Vagon, začátek od:20:30, vstupné: 299,-

27.04.2018
MELANCHOLY PESSIMISM, INNERSPHERE, KOLLOS, PURNAMA, FROM BEYOND..
PRAHA - MODRÁ VOPICE, začátek od:18:00, vstupné: 180

28.04.2018
NOVOVESKA, BRAK, ILLNESS, ABSOLUTE ZERO...
Chata Hubertka - Okrouhlička u Havl. Brodu, začátek od:20:00, vstupné: 100článků celkem: 6268
recenzí: 5077
reportů: 521
rozhovorů: 348

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

České kapely.cz - Nabízej a nakupuj českou hudbu


KISSIN DYNAMITE, MAXXWELL – 11. 11. 2016 – Praha, Nová Chmelnice

Mladí Němci z Kissin‘ Dynamite v pátek večer v pražské Chmelnici rozpoutali divočinu. Kapela v létě vydala novou desku „Generation Goodbye“ a teď si užívá headline turné k její propagaci. A zdá se, že na prodeji lístků rozhodně netratí. Minimálně u nás se klukům povedlo nalákat početné publikum, které klub zaplnilo z více jak tří čtvrtin. Přestože se na posledních deskách mladí Němci odklonili od stylu inspirovaného heavy a hair metalem let osmdesátých let a pouštějí se do modernějšího soundu, publikum vypadalo různorodě – od malé holčičky, až po pány v nejlepších letech. Kapela v čele s Hannesem Braunem rozdováděla dav takovým způsobem, až zpěvákovi docházela slova. A ke kompletnosti zážitku musím pochválit i zvuk, který evidentně na Chmelnici opravdu zaznamenal změnu k lepšímu.

Jako pomoc si Němci přizvali švýcarskou hardrockovou partu Maxxwell. Přestože klub nebyl v době jejich vystoupení ještě tak zaplněný a rozdivočelý, přítomné diváky si svou nenucenou, leč energickou show pánové rozhodně získali. Samotná kapela vypadala potěšeně a nadšeně a bavila fanoušky nejen svým vystoupením, ale také tím, když se zpěvák Gilberto Melendéz maličko zamotal do svého projevu při představování jednotlivých skladeb. Maxxwell mají na kontě tři alba, poslední s názvem „Tabula Rasa“ vydané v roce 2014, ze kterého zazněly například „Fuck It!“, „Partyking“, „Trails of Hate“, „Man of Steel“, bylo také hlavním zdrojem pro jejich setlist. Čtyřicetiminutové vystoupení zavírala skladba „Queen of The Night“ z EP „Xx“, která svým refrénem trochu připomněla finské The Rasmus a když kapela odcházela z pódia, byl pod ním už téměř dvojnásobný dav, než na začátku. Zdálo se, že si Kissin‘ Dynamite vybrali dobrého předskokana, už třeba proto, že se na ně přišel spolu s manažerem podívat i bubeník Andi.

Když se ale měli na pódiu objevit headlineři, zvedli se od stolečků, kde doposud poposedávali, už téměř všichni návštěvníci a přesunuli se do sálu podívat se, co mladíci přichystají. A ti přichystali opravdový nášup. Kissin‘ Dynamite zahájili vystoupení titulkou z nové desky „Generation Goodbye“ a už v tu chvíli bylo jasné, že na Chmelnici nezůstane kámen na kameni. Nevzpomínám si, kdy jsem naposled viděla koncert odehraný s takovou chutí a zároveň na tak titěrném prostoru. Kissin´ Dynamite definitivně patří na mnohem větší pódia a jejich frontman už na Masters of Rock 2009 v pouhých sedmnácti letech ukázal, že má na to podmanit si davy. O sedm let později (po dalším úspěšném vystoupení na letošních Masters) mu opět české publikum zobalo z ruky. Následovaly skladby „Money, Sex & Power“ a „DNA“ z dvou desek předchozích a kapela se rozhodně neorientovala jen a pouze na novinku. Také hlavně proto, že, jak sám zpěvák poznamenal, měli na vystoupení skvělé dvě hodiny. A do dvou hodin se přeci jen pár skladeb z diskografie obsahující pět alb už vejde. Z nové desky si kapela vystřihla ještě „Highlight Zone“, baladu „If Clocks Were Running Backwards“, vyžadovanou skladbu „She Came She Saw“, „Somebody To Hate“, pochopitelně „Hashtag Your Life“ a v přídavku odcházeli s „Flying Colours“. Co rozhodně potěšilo, bylo zařazení kousků starších, jako třeba „Love Me, Hate Me“ a „Supersonic Killer“ z desky „Addicted To Metal“ a pilotka z prvotiny „Steel of Swabia“. Po dvou prvních deskách ale pánové sáhli minimálně. Pár skladeb zahrnuli do takzvané piano medley, kdy se Hannes usadil za opravdové piáno a jeho bratr sáhl po akustické kytaře. Z „Megalomanie“ zaznělo „Running Free“, „Deadly“ a „Ticket To Paradise“. Z „Money, Sex & Power“ zase „She’s A Killer“, „Operation Supernova“, „Sex Is War“ a během přídavku „Six Feet Under“, po které se Hannes objevil v královském hermelínu s jedním z jejich největších hitů „I Will Be King“.

Během letošního roku jsem nenavštívila tolik koncertů, kolik bych si přála a zpátky v Čechách jsem byla jenom na dvou, přesto si troufám říct, že Kissin‘ Dynamite zatím v mém osobním žebříčku vedou jako vystoupení roku. Také jsem chtěla poznamenat, že jejich vystoupení gradovalo, ale to by nebylo přesné. Grády rozhodně mělo, jenomže od začátku do konce. Kapela ani publikum na chvíli nepolevili a bylo jedno, zda zněly pomalejší balady, nebo rockové pecky. Energie se přelévala z kapely do publika a zpátky přesně tak, jak to má na správných koncertech vypadat a fanoušci reagovali na všechny podněty. Samotní muzikanti označili Prahu za zatím nejhlasitější publikum, které na téhle šnůře měli a vypadali vážně potěšeně. Myslím, že kdyby se na koncertě vyskytli ti z našich čtenářů, kteří o této kapele ne zrovna pěkně hovoří, myslím, že by minimálně poupravili své hodnocení, pokud ne úplně přehodnotili.

Veronika             


Fotogalerie


KISSIN´ DYNAMITEDalší fotky na: hesounovaphoto.wordpress.com

MAXXWELL


foto:
Veronika Hesounová


Vydáno: 14.11.2016
Přečteno: 1331x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2018     RSS - články

stránka byla načtena za 0.14816 sekund.