22.02.2018
ENUFF Z`NUFF
Vůdčí postava kapely, basista a dnes už i zpěvák Chip ..více

22.02.2018
TRAITOR
Němečtí thrashmetalisté vydali v lednu prostřednictvím ..více

22.02.2018
ATHEIST
Propagátoři technického death metalu z Floridy se přece ..více

20.02.2018
FOREIGNER
Stále ještě probíhající oslavy čtyřiceti let od ..více

20.02.2018
L.A. GUNS
Návrat bubeníka Stevea Rileyho do kapely, o němž se v ..více

20.02.2018
AMERICAN TEARS
Zpěvák a multiinstrumetalista Mark Mangold se po smrti ..více


SLAUGHTER - Revolution
to Venca Votruba: Díky. :-) ..

SLAUGHTER - Back To Reality
Pro doplnění desku zdobí dokonale tragický oba ..

CHILDREN OF BODOM - Halo Of Blood
Áno návrat do starších časov,podľa mňa si t ..

SLAUGHTER - Revolution
Je možné, že to mé dílo bylo, trošku jste m ..

SLAUGHTER - Revolution
nejsi blázen, prý skutečně zmizela, tvrdí Ven ..

VISIONS OF ATLANTIS - The Deep & The Dark
Tak to jsem zvědav, protože poslední ep se znov ..

SLAUGHTER - Revolution
Určitě zmizela. Přeci nejsem blázen. Byl pod n ..

SLAUGHTER - Revolution
Vzhledem k tomu, že "Dole v dole" vyšlo v době, ..

SLAUGHTER - Revolution
Recenzi na desku Dole v dole jsem tu kdysi četl. ..

SLAUGHTER - Revolution
Snad jsem to nebyl já? :-) I když na druhou stra ..
Za poslední měsíc:
SEBASTIEN - Act Of Creation
1872x

RAMCHAT - Nepočaria!
1085x

SAXON - Thunderbolt
1060x

Andy MONS (SEBASTIEN) - Bylo pro nás velkou výzvou zajistit si ve vlastní režii skládání, aranže, texty, nahrávání, produkci, mix i mastering alba
990x

CHILDREN OF BODOM - Follow The Reaper
781x

DOGA - Hard werk
771x26.02.2018
MARCO MENDOZA BAND, PETR HENYCH & G-BOD..
Klub Vagon, pasáž Metro, Národní 25, začátek od:21:00, vstupné: 350,-

16.03.2018
TERRESTRIAL CHAOS, DYSANCHELY, ANIMAL HATE, NARCHOST..
Praha - Modrá Vopice, začátek od:19:30, vstupné: 100,-

16.03.2018
ZNOUZECTNOST, BOD VARU...
Velké Meziříčí - Depo Klub, začátek od:20:00, vstupné: 150článků celkem: 6155
recenzí: 4977
reportů: 517
rozhovorů: 344

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

České kapely.cz - Nabízej a nakupuj českou hudbu


ARCANOVO ČTVRTSTOLETÍ (Errantes, Self-Hatred, Postcards From Arkham, War For War, Stíny Plamenů - 21.1.2017, Praha, Klub Modrá vopice

Arcanovo čtvrtstoletí zní jako název období vlády nějakého panovníka ve starověkém Řecku, ve skutečnosti je to název metalové akce, uspořádané jako oslava narozenin jednoho z nejlepších domácích pořadatelů koncertů. Normálně bych určitě o žádné oslavě narozenin nepsal, ale tahle se konala v klubu Modrá vopice a přivítala skutečně skvělé české kapely.

První z nich byli Errantes. Klub už byl velmi solidně zaplněný, a jak bylo znát z reakcí již při první skladbě, fanoušci přišli řádně hladoví po metalu. Errantes spustili svou death metalovou kanonádu a před pódiem započal festival třepání dlouhovlasých hlav. Kapela postupně ukazovala i svou black metalovější tvář a zdálo se, jako by snad neustále zrychlovali. Na začátek to byla velmi solidní rozehřívací metalová masáž.

Druzí v pořadí Self-Hatred na to šli trošičku jinak. Však aby ne, vždyť se věnují doom metalu. A ten chce více atmosféry a tempo je pomalejší. Ale zdálo se mi, že kapela hrála malinko rychleji než z desek a hudba příjemně odsýpala. Někdy pořádně drsný doom metal, jindy trochu více kláves, nebo naopak zrychlení a black metalové koření navrch. Především musím pochválit zpěváka Kaťase, jeho growling byl naprosto excelentní! Kapela zahrála i skladbu z připravovaného (zatím neznámé jméno) alba a dostalo se jim zasloužených ovací již zaplněného klubu.

S Postcards From Arkham přišla hudební progrese a úžasné hráčské výkony. Na desce zní krásně, přemýšlivě a vynalézavě. Naživo k tomu přidávají ještě ohromný kopec energie a jejich post rock najednou působí jako metalový nářez, který kapela posluchačům servíruje v tak sebevědomém podání, že dokáže strhnout téměř každého. Kluci zahráli prakticky celou desku „Aeon5“ a letos od nich můžete očekávat fošnu novou s názvem „Manta“. Publikum bylo nadšené a kapelník Frodys, který je známý i svými hodně dlouhými vlasy, točil hlavou skutečně epicky, až si člověk říkal, že ho lze angažovat jako domácí větrák. V závěru pak členové kapely zavítali i mezi fanoušky a poslední skladbu odehráli mezi nimi.

Blížila se půlnoc a na pódiu se objevily temné postavy. Všechny pomalované a zle vyhlížející. Mezi muzikanty se však objevila krásná Lenka Machová a hned byl pohled na pódium příjemnější. Byla tu koncertní premiéra nových písní projektu War For War. Šlo o dosud nehrané skladby, o to bylo jejich předvedení atraktivnější. Ve zpěvu se střídali Lord Morbivod a jeho brutální blackově krákorající hlas s Lenkou, jejíž operní projev vytvářel výborný kontrast a hezké melodie. Stylově se kapela pohybuje kolem elektro metalu či industriálu. Rytmus se držel převážně ve středním tempu. Texty v češtině, kombinace operní Lenky a drsného Morbivoda, kvalitní riffy a elektronika. Jako celek to působilo originálně a velmi slibně. War For War zahráli tři ukázky z připravovaného alba a pak Lenka odešla z pódia. Na něm tak zůstala kompletní sestava blackových Stínů Plamenů a mohlo začít inferno.První skladba byla ještě na rozehřání, ale v druhé už nastalo blastbeatové peklo a syrový black metal ukázal svou sílu. Lord Morbivod plival a chrlil své tajemné kanalizační texty a v publiku to vyvolávalo nadšené reakce až do závěrečných tónů setu kapely.

Celkově se jednalo o výtečný metalový večer v pohodové a přátelské atmosféře. Tak zas někdy na nějaké Arcanově akci na shledanou.

Supermartonátor             Vydáno: 24.01.2017
Přečteno: 1412x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2018     RSS - články

stránka byla načtena za 0.29431 sekund.