23.11.2017
DIMMU BORGIR
Pětadvacet let na scéně oslaví norští blackmetalisté ..více

23.11.2017
STRYPER
Frontman Michael Sweet kromě toho, že dokončuje desku ..více

23.11.2017
KATAKLYSM
Kanadští deathmetalisté oznámili, že pro své nové ..více

23.11.2017
GUS G.
Dnes už s jistotou bývalý kytarista Ozzy Osbournea a ..více

23.11.2017
LABYRINTH
Italská power/progmetalová parta nabídne fanouškům ..více

23.11.2017
LIONE/CONTI
Evropská powermetalová scéna bude mít novou ..více


AEROSMITH - Pump
Parádní album. Taky jsem ho koupil na CD hned v ..

AEROSMITH - Pump
Pro mě je Pump taky nejlepší album Aerosmith. D ..

AEROSMITH - Pump
...je skvělá deska. Jedna z prvních, které si ..

AEROSMITH - Pump
Pro mě je Pump nejlepší album kapely. Hned si ..

GALNERYUS - Ultimate Sacrifice
Jo ještě bych zapomněl na fanfárovité kláves ..

GALNERYUS - Ultimate Sacrifice
Kdo je poslouchá, nebude zklamán, ani já nejsem ..

CARDIANT - Midday Moon
Zní to jak jejich krajané Waltari, ale tahle skl ..

PINK CREAM 69 - Headstrong
Díky za recenzi. Souhlasím s rozborem, ale asi b ..

VHÄLDEMAR - Against All Kings
Slušný album s několika exkluzivními kousky. ..

VHÄLDEMAR - Against All Kings
Kapelu znám jen jménem, ale vypadá, jak dělan ..
Za poslední měsíc:
EUROPE - Walk The Earth
1103x

SERENITY - Lionheart
1060x

GODS OF SILENCE - Neverland
987x

THRESHOLD – Wounded Land
895x

TRIVIUM - The Sin and the Sentence
769x

ENSLAVED - E
731x24.11.2017
ARCH OF HELL, AWRIZIS, SECRET OF DARKNESS, DISOLATION..
Třinec - Barrocko, začátek od:19:00, vstupné: 100

25.11.2017
ARCH OF HELL, AWRIZIS, SECRET OF DARKNESS, SHOO-IN..
Šumperk - H-club, začátek od:20:00, vstupné: 100

01.12.2017
DUKLA VOZOVNA, ZATÍM NIC, POZOR MAMUT...
Velké Meziříčí - Depo club, začátek od:20:00, vstupné: 100článků celkem: 5965
recenzí: 4810
reportů: 512
rozhovorů: 339

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

České kapely.cz - Nabízej a nakupuj českou hudbu


ARCANOVO ČTVRTSTOLETÍ (Errantes, Self-Hatred, Postcards From Arkham, War For War, Stíny Plamenů - 21.1.2017, Praha, Klub Modrá vopice

Arcanovo čtvrtstoletí zní jako název období vlády nějakého panovníka ve starověkém Řecku, ve skutečnosti je to název metalové akce, uspořádané jako oslava narozenin jednoho z nejlepších domácích pořadatelů koncertů. Normálně bych určitě o žádné oslavě narozenin nepsal, ale tahle se konala v klubu Modrá vopice a přivítala skutečně skvělé české kapely.

První z nich byli Errantes. Klub už byl velmi solidně zaplněný, a jak bylo znát z reakcí již při první skladbě, fanoušci přišli řádně hladoví po metalu. Errantes spustili svou death metalovou kanonádu a před pódiem započal festival třepání dlouhovlasých hlav. Kapela postupně ukazovala i svou black metalovější tvář a zdálo se, jako by snad neustále zrychlovali. Na začátek to byla velmi solidní rozehřívací metalová masáž.

Druzí v pořadí Self-Hatred na to šli trošičku jinak. Však aby ne, vždyť se věnují doom metalu. A ten chce více atmosféry a tempo je pomalejší. Ale zdálo se mi, že kapela hrála malinko rychleji než z desek a hudba příjemně odsýpala. Někdy pořádně drsný doom metal, jindy trochu více kláves, nebo naopak zrychlení a black metalové koření navrch. Především musím pochválit zpěváka Kaťase, jeho growling byl naprosto excelentní! Kapela zahrála i skladbu z připravovaného (zatím neznámé jméno) alba a dostalo se jim zasloužených ovací již zaplněného klubu.

S Postcards From Arkham přišla hudební progrese a úžasné hráčské výkony. Na desce zní krásně, přemýšlivě a vynalézavě. Naživo k tomu přidávají ještě ohromný kopec energie a jejich post rock najednou působí jako metalový nářez, který kapela posluchačům servíruje v tak sebevědomém podání, že dokáže strhnout téměř každého. Kluci zahráli prakticky celou desku „Aeon5“ a letos od nich můžete očekávat fošnu novou s názvem „Manta“. Publikum bylo nadšené a kapelník Frodys, který je známý i svými hodně dlouhými vlasy, točil hlavou skutečně epicky, až si člověk říkal, že ho lze angažovat jako domácí větrák. V závěru pak členové kapely zavítali i mezi fanoušky a poslední skladbu odehráli mezi nimi.

Blížila se půlnoc a na pódiu se objevily temné postavy. Všechny pomalované a zle vyhlížející. Mezi muzikanty se však objevila krásná Lenka Machová a hned byl pohled na pódium příjemnější. Byla tu koncertní premiéra nových písní projektu War For War. Šlo o dosud nehrané skladby, o to bylo jejich předvedení atraktivnější. Ve zpěvu se střídali Lord Morbivod a jeho brutální blackově krákorající hlas s Lenkou, jejíž operní projev vytvářel výborný kontrast a hezké melodie. Stylově se kapela pohybuje kolem elektro metalu či industriálu. Rytmus se držel převážně ve středním tempu. Texty v češtině, kombinace operní Lenky a drsného Morbivoda, kvalitní riffy a elektronika. Jako celek to působilo originálně a velmi slibně. War For War zahráli tři ukázky z připravovaného alba a pak Lenka odešla z pódia. Na něm tak zůstala kompletní sestava blackových Stínů Plamenů a mohlo začít inferno.První skladba byla ještě na rozehřání, ale v druhé už nastalo blastbeatové peklo a syrový black metal ukázal svou sílu. Lord Morbivod plival a chrlil své tajemné kanalizační texty a v publiku to vyvolávalo nadšené reakce až do závěrečných tónů setu kapely.

Celkově se jednalo o výtečný metalový večer v pohodové a přátelské atmosféře. Tak zas někdy na nějaké Arcanově akci na shledanou.

Supermartonátor             Vydáno: 24.01.2017
Přečteno: 1147x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2017     RSS - články

stránka byla načtena za 0.14234 sekund.