16.08.2018
THE KINKS
Jedna z klasických desek těchto britských průkopníků ..více

15.08.2018
Randy Rampage (ex-ANNIHILATOR)
14. srpna zemřel původní frontman kanadských ..více

15.08.2018
DEICIDE
Druhá ukázka z alba "Overtures Of Blasphemy" (14. ..více

15.08.2018
JOURNEY
Bývalý zpěvák této AOR legendy, Steve Perry, se po ..více

15.08.2018
KILLER BE KILLED
Jednou deskou z roku 2014 tento projekt, který vede ..více

15.08.2018
SNAKES IN PARADISE
Švédští hardrockeři potvrdí svůj comeback novou ..více


Ozzy OSBOURNE - The Ultimate Sin
Po slovnom spojení "bezbarvá „Lightning Strike ..

FOLLOW THE CIPHER - Follow The Cipher
Jasně jsou tam samply, zpívá tam holka a je to ..

MANTICORA – To Kill to Live to Kill
deska! Jsem rád že po výborném Safe přišli s ..

Ozzy OSBOURNE - Bark At The Moon
Práve balady jsou na této desce hodně povedené ..

Ozzy OSBOURNE - Bark At The Moon
Já tu desku mám naposlouchanou velice dobře.... ..

POWERWOLF - The Sacrament Of Sin
Slušná deska, rozhodně lepší než její před ..

DERDIAN - DNA
Album výborné, plné jak melodií, tak i rychlos ..

Ozzy OSBOURNE - Bark At The Moon
Bullshit! Skus to este lepsie napocuvat. BOTM je f ..

Odpočívat…, teď!
Díky! ☺️ ..

Ozzy OSBOURNE - Bark At The Moon
Bark At The Moon je typickým příkladem tzv. des ..
Za poslední měsíc:
THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA - Sometimes The World Ain`t Enough
1064x

Ozzy OSBOURNE - Blizzard Of Ozz
1025x

DERDIAN - DNA
951x

DIONYSUS - Sign Of Truth
931x

WALDA GANG - Je tu léto
880x

Ozzy OSBOURNE - Bark At The Moon
858x26.08.2018
THE BROADCAST (USA), ŠPINAVÍ LÚZŘI..
Praha, Klub Vagon, začátek od:21:00, vstupné: 299,-

31.08.2018
S.D.I.(Germany) , MAGOTH(Germany) , PANYCHIDA, SORATH, 1000 BOMBS, INNERSPHERE...
Plzeň-Kalikovský mlýn, začátek od:17:00, vstupné:

16.09.2018
THE POODLES (SWE) & 2 special guests..
PRAHA - Nová Chmelnice, začátek od:20:00, vstupné: 450,-článků celkem: 6470
recenzí: 5258
reportů: 529
rozhovorů: 355

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


ARCANOVO ČTVRTSTOLETÍ (Errantes, Self-Hatred, Postcards From Arkham, War For War, Stíny Plamenů - 21.1.2017, Praha, Klub Modrá vopice

Arcanovo čtvrtstoletí zní jako název období vlády nějakého panovníka ve starověkém Řecku, ve skutečnosti je to název metalové akce, uspořádané jako oslava narozenin jednoho z nejlepších domácích pořadatelů koncertů. Normálně bych určitě o žádné oslavě narozenin nepsal, ale tahle se konala v klubu Modrá vopice a přivítala skutečně skvělé české kapely.

První z nich byli Errantes. Klub už byl velmi solidně zaplněný, a jak bylo znát z reakcí již při první skladbě, fanoušci přišli řádně hladoví po metalu. Errantes spustili svou death metalovou kanonádu a před pódiem započal festival třepání dlouhovlasých hlav. Kapela postupně ukazovala i svou black metalovější tvář a zdálo se, jako by snad neustále zrychlovali. Na začátek to byla velmi solidní rozehřívací metalová masáž.

Druzí v pořadí Self-Hatred na to šli trošičku jinak. Však aby ne, vždyť se věnují doom metalu. A ten chce více atmosféry a tempo je pomalejší. Ale zdálo se mi, že kapela hrála malinko rychleji než z desek a hudba příjemně odsýpala. Někdy pořádně drsný doom metal, jindy trochu více kláves, nebo naopak zrychlení a black metalové koření navrch. Především musím pochválit zpěváka Kaťase, jeho growling byl naprosto excelentní! Kapela zahrála i skladbu z připravovaného (zatím neznámé jméno) alba a dostalo se jim zasloužených ovací již zaplněného klubu.

S Postcards From Arkham přišla hudební progrese a úžasné hráčské výkony. Na desce zní krásně, přemýšlivě a vynalézavě. Naživo k tomu přidávají ještě ohromný kopec energie a jejich post rock najednou působí jako metalový nářez, který kapela posluchačům servíruje v tak sebevědomém podání, že dokáže strhnout téměř každého. Kluci zahráli prakticky celou desku „Aeon5“ a letos od nich můžete očekávat fošnu novou s názvem „Manta“. Publikum bylo nadšené a kapelník Frodys, který je známý i svými hodně dlouhými vlasy, točil hlavou skutečně epicky, až si člověk říkal, že ho lze angažovat jako domácí větrák. V závěru pak členové kapely zavítali i mezi fanoušky a poslední skladbu odehráli mezi nimi.

Blížila se půlnoc a na pódiu se objevily temné postavy. Všechny pomalované a zle vyhlížející. Mezi muzikanty se však objevila krásná Lenka Machová a hned byl pohled na pódium příjemnější. Byla tu koncertní premiéra nových písní projektu War For War. Šlo o dosud nehrané skladby, o to bylo jejich předvedení atraktivnější. Ve zpěvu se střídali Lord Morbivod a jeho brutální blackově krákorající hlas s Lenkou, jejíž operní projev vytvářel výborný kontrast a hezké melodie. Stylově se kapela pohybuje kolem elektro metalu či industriálu. Rytmus se držel převážně ve středním tempu. Texty v češtině, kombinace operní Lenky a drsného Morbivoda, kvalitní riffy a elektronika. Jako celek to působilo originálně a velmi slibně. War For War zahráli tři ukázky z připravovaného alba a pak Lenka odešla z pódia. Na něm tak zůstala kompletní sestava blackových Stínů Plamenů a mohlo začít inferno.První skladba byla ještě na rozehřání, ale v druhé už nastalo blastbeatové peklo a syrový black metal ukázal svou sílu. Lord Morbivod plival a chrlil své tajemné kanalizační texty a v publiku to vyvolávalo nadšené reakce až do závěrečných tónů setu kapely.

Celkově se jednalo o výtečný metalový večer v pohodové a přátelské atmosféře. Tak zas někdy na nějaké Arcanově akci na shledanou.

Supermartonátor             Vydáno: 24.01.2017
Přečteno: 1764x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2018     RSS - články

stránka byla načtena za 0.15532 sekund.