20.07.2018
CRYONIC TEMPLE
Právě dnes vychází novinka švédské powermetalové ..více

20.07.2018
BLACK TIGER
Debutové album kapely BLACK TIGER vyjde celosvětově 12. ..více

20.07.2018
DESTRUCTION
Němečtí thrasheři mají novou posilu na bubenickém ..více

20.07.2018
STATUS QUO
Veteráni scény ohlásili na 17. srpna vydání dvou ..více

19.07.2018
NORDIC UNION
Spolupráce Ronnieho Attkkinse a Erika Martenssona pod ..více

19.07.2018
NAZARETH
Bude na nové desce skotské legendy zpívat Dan McCafferty ..více


THERION - Les Fleurs du Mal
Vydrzal z tohto albumu pocuvat 2 pesnicky. 1/10 ..

BULLET FOR MY VALENTINE - Gravity
Yaya holt někdo nesnese že se nestojí na míst ..

THERION - Les Fleurs du Mal
Kybel hnoja 1/10 ..

RIOT V - Armor Of Light
Zpěvák skvělý, hodně to táhne nahoru i přes ..

CRYSTALLION - Killer
Po letech jsem tuhle kapelu oprasil a Thomas Strü ..

SALIERI - Babylón
Skutečně velice povedené album. Zpěvák mile p ..

ALMANAC - Kingslayer
Tak se rozloučil i Readman! Nový zpěvák je jak ..

MARDUK - Viktoria
Po hláške "o jejich nejlepším albu od… zmín ..

Petr ŠODEK (TANKER) - Jednou rocker, pořád rocker!
Pane Petře z Tankeru, který jste prodával Korg ..

BULLET FOR MY VALENTINE - Gravity
Bring me the Valentine, v poslednej dobe som si ob ..
Za poslední měsíc:
IRON MAIDEN, KILLSWITCH ENGAGE, THE RAVEN AGE - 20. 6. 2018 - Praha, letiště Letňany
2552x

Tomáš TALAPKA (ALL AGAINST NOTHING) - Priateľstvá medzi kapelami sú najviac, kto v nejakej kapele hral tak ten vie.
928x

SALIERI - Babylón
842x

MELTED SPACE - Darkening Light
685x

REFUGE - Solitary Men
620x

THERION - Lemuria
539x29.07.2018
LOUDNESS (JPN), METALCRAFT..
PRAHA - Nová Chmelnice, začátek od:20:00, vstupné: 499,-

26.08.2018
THE BROADCAST (USA), ŠPINAVÍ LÚZŘI..
Praha, Klub Vagon, začátek od:21:00, vstupné: 299,-

16.09.2018
THE POODLES (SWE) & 2 special guests..
PRAHA - Nová Chmelnice, začátek od:20:00, vstupné: 450,-článků celkem: 6434
recenzí: 5223
reportů: 529
rozhovorů: 355

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Devin TOWNSEND, BETWEEN THE BURIED AND ME, LEPROUS - 16.2.2017, Praha, klub Roxy

Pražský klub Roxy hostil akci, kterou bych se nebál označit jako prog metalový koncert roku. Vystoupili totiž Leprous, Between The Buried And Me a Devin Townsend Project. Tedy tři interpreti, kteří patří k absolutní žánrové špičce.

Jako první zahráli zcela plnému Roxy norští experimentátoři Leprous. Jejich hudba je komplexní a velmi expresivní. Fanoušci je už dobře znají a tak to nevypadalo jako na koncertu předkapely, ale takřka hlavního vystupujícího. Musím vyzdvihnout vynikající zvuk a neuvěřitelný výkon bubeníka Baarda Kolstada. Rovněž zpěvák Einar Solberg zněl naprosto fantasticky. Šest skladeb uteklo jak voda. I přesto dokázali Leprous navodit atmosféru jakou umí jen oni.
Setlist: Third Law, The Price, The Flood, The Cloak, Rewind, Slave

Between The Buried And Me k nám příliš nejezdí a tak byli pro mě asi největším tahákem koncertu. Jejich hudba je mohutná, masivní, stejně jako nápaditá a melodická. Měli trochu těžké zvolit takové skladby, aby se vešli do poměrně krátkého času. První tři skladby tak byly jejich tradiční desetiminutové opusy, zatímco zbývající tři kousky patří k jejich nejkratším věcem. Na rozdíl od Leprous neměli Američané takový ohlas a řekl bych, že i pro publikum byli možná příliš neuchopitelní či extrémní. Brutální death metalové pasáže střídali často bláznivé klávesové nápady, či se hudba zvrhla téměř do reggae. Jindy převládali prog rockové postupy. Hudba BTBAM je barevná, svým způsobem šílená a tak není pro každého. Instrumentální umění kapely bylo doslova dechberoucí a zpěvák Tommy Rogers se snažil ze všech sil publikum rozproudit. A protože Američané nedělali mezi skladbami téměř žádné pauzy, večer ubíhal velmi rychle, a tak mohl kanadský hudební génius jít na scénu o něco dříve, než bylo původně v plánu.
Setlist: Fossil Genera - A Feed from Cloud Mountain, The Coma Machine, Lay Your Ghosts to Rest, Bloom, Option Oblivion, Life in Velvet

A právě Devin Townsend byl pochopitelně vrcholem celé akce. Publikum bylo nadšené a Devin jim nadšení oplácel. Svou dobrou náladou, nasazením a ochotou se pro lidi doslova rozdat. Začátek jeho setu byl svižný. Ať už „Rejoice“ nebo „Night“ lidi příjemně rozproudilo. Zvuk byl v pořádku až na nazvučený Devinova zpěvu. Přinejmenším první polovinu koncertu mi přišel až nepříjemně hlasitý. „Stormbending“ a „Failure“ jsou kousky z nové desky a naživo fungují výtečně. Zejména druhá jmenovaná je prostě nádherná a Devinovo kytarové sólo dává připomenout, že není jen skvělý bavič a zpěvák, ale i fantastický muzikant. Hodně se mi líbí, že Devin na koncertech střídá řekněme ty „zábavnější“ kousky se složitějšími a progresivnějšími. Koncert má díky tomu skvělou dynamiku a není šance se nudit.

Koncert nabral ještě větší obrátky ve svém středu, kdy se přitvrdilo. Složitá a dlouhá skladba „Planet Of The Apes“ pořádně přitopila pod kotlem a jediné co vytknu, je fakt, že se jí nezúčastnil Tommy Rogers z BTBAM, který v ní na desce hostuje. Velká škoda, když už byl na místě. Naprosto mě potom smetla „Ziltoid Goes Home“. Thrash metalový začátek a brutální bicí Ryana Van Poederooyena udělaly ze skladby skutečný masakr. Velkou radost udělala ne tak často hraná „Suicide“. Sázkou na jistotu byly hity jako „Supercrush!“ či „Kingdom“. Po malé přestávce před „přídavky“ si zahrál Devin na Honzu Nedvěda a vsadil na akustickou notu. Překvapivě zazněla „Let It Roll“ a poté už oblíbená „In-Ah“ kterou zpívali skoro všichni v klubu. Úplným závěrem pak už byla plně metalová „Higher“ z nové desky „Transcendence“. Pořádně tvrdý kousek, který je však rovněž povznášející a trochu mi přijde, že převzala roli skladby „Grace“ z předchozích koncertních šňůr. Jako by Devin chtěl závěrem koncertu předat určité poselství.

Po celu dobu koncertu rozdával Devin do publika dobrou náladu. Nechyběly jeho typické žertíky, nejpovedenější byl ten, když si všiml, jak ho dívka z publika natáčí na telefon. Tak ten telefon vzal a začal se s ním natáčet při zpěvu a přidal pár hezkých ksichtíků. Myslím, že dotyčná má naprosto unikátní video. Setlist: Rejoice, Night, Stormbending, Failure, Hyperdrive, Where We Belong, Planet of the Apes, Ziltoid Goes Home, Suicide, Supercrush!, March of the Poozers, Kingdom, Let It Roll, Ih-Ah!, Higher

Všechny tři kapely předvedly skvělý výkon. Zvuk nebyl nejdokonalejší, ale zároveň žádná tragédie. Spíš je v Roxy pořádné vedro a člověk si až připadá, že není na koncertu, ale v sauně. Přesto si myslím, že žádný fanda neodcházel nespokojen, protože tenhle večer byl oslava progresivní hudby.

Supermartonátor             Vydáno: 20.02.2017
Přečteno: 1321x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2018     RSS - články

stránka byla načtena za 0.15241 sekund.