14.08.2018
STRYPER
Z této kapely je trojice. Kytarista Oz Fox byl totiž po ..více

14.08.2018
XYZ
Po nečekaném vyhazovu od Great White se chce zpěvák ..více

14.08.2018
HARDLINE
Zpěvák Johnny Gioeli, který kromě domovské kapely v ..více

14.08.2018
HANGMAN`S CHAIR
Francouzská čtveřice zaměřená na doom a stoner metal, ..více

14.08.2018
DOWNPOUR
Kapela složená ze členů metalcorových formací Shadows ..více

13.08.2018
VENOM INC.
Odnož britské legendy, kterou tvoří zpěvák a basista ..více


MANTICORA – To Kill to Live to Kill
deska! Jsem rád že po výborném Safe přišli s ..

Ozzy OSBOURNE - Bark At The Moon
Práve balady jsou na této desce hodně povedené ..

Ozzy OSBOURNE - Bark At The Moon
Já tu desku mám naposlouchanou velice dobře.... ..

POWERWOLF - The Sacrament Of Sin
Slušná deska, rozhodně lepší než její před ..

DERDIAN - DNA
Album výborné, plné jak melodií, tak i rychlos ..

Ozzy OSBOURNE - Bark At The Moon
Bullshit! Skus to este lepsie napocuvat. BOTM je f ..

Odpočívat…, teď!
Díky! ☺️ ..

Ozzy OSBOURNE - Bark At The Moon
Bark At The Moon je typickým příkladem tzv. des ..

Odpočívat…, teď!
Doufám, že načerpáte potřebné síly a budete ..

Chris CAFFERY - Jester`s Court
když já si myslím, že přesně takhle to u Caf ..
Za poslední měsíc:
THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA - Sometimes The World Ain`t Enough
1052x

Ozzy OSBOURNE - Blizzard Of Ozz
1004x

DERDIAN - DNA
938x

DIONYSUS - Sign Of Truth
924x

WALDA GANG - Je tu léto
844x

Ozzy OSBOURNE - Bark At The Moon
821x26.08.2018
THE BROADCAST (USA), ŠPINAVÍ LÚZŘI..
Praha, Klub Vagon, začátek od:21:00, vstupné: 299,-

31.08.2018
S.D.I.(Germany) , MAGOTH(Germany) , PANYCHIDA, SORATH, 1000 BOMBS, INNERSPHERE...
Plzeň-Kalikovský mlýn, začátek od:17:00, vstupné:

16.09.2018
THE POODLES (SWE) & 2 special guests..
PRAHA - Nová Chmelnice, začátek od:20:00, vstupné: 450,-článků celkem: 6467
recenzí: 5255
reportů: 529
rozhovorů: 355

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Mattey, Eter, Tonka, Jurx (RAVENCLAW) - Najlepšia cesta pomôcť druhým je inšpirovať ich k nájdeniu vlastnej inšpirácie

Rodinný podnik, dalo by se říci. V řadách košických Ravenclaw, kteří aktuálně dovršují svojí plnoletost, totiž najdete hned trio sourozenců. Ale nejen touhle v podstatě raritní informací se mohou Ravenclaw pochlubit, stejně tak zajímavé je jejich spojenectví s Kaiem Hansenem, ne každému se podaří nechat si pokřtít vlastní nahrávky od této ikonické osobnosti. A jelikož, jak říká zpěvák Mattey Valiska jsou si v kapele všichni rovní, do odpovědí se pustili téměř všichni členové kapely.

Skupina Ravenclaw má za sebou už patnáct let činnosti, který okamžik z vaší historie považuješ za nejdůležitější, na který ze zážitků z toho patnáctiletého období vzpomínáš nejradši?
Mattey: Najdôležitejší je stále posledný koncert (smích), ale nie, pre mňa osobne bolo zadosťučinením tohtoročné minitour s hosťom Kaiom Hansenom. Naozaj sme si to všetci užili, išli naplno a veríme , že potešenie bolo aj na strane publika. Nezvykneme si „prilepšovať“ na slávnych menách alebo platiť si spoluprácu na CD a koncertoch, a ani sme to nikdy nerobili. Pri oslave 15 výročia sme však chceli ponúknuť niečo unikátne a keď Kai prijal naše pozvanie, veľmi sme sa tešili.
Eter: Mať k dispozícii celý prázdny botel len pre kapelu bolo super. A z koncertov na Ukrajine máme tiež veľa zaujímavých zážitkov (smích).
Tonka: Najradšej spomínam na obdobie okolo roku 2007, kedy sme trávili v skúšobni celé noci a hrali do rána. Vtedy sme sa stmelili a kapelným vzťahom to ešte posilnilo pevné rodinné základy. Okrem toho napríklad aj predlhá cesta vlakom do Prahy na koncert a cesta späť autobusom, keď pán šofér odmietal Gabimu po ceste zastaviť kôli malej potrebe, tak sa výčural do plastového pohárika a celú cestu strážil, aby sa to nevylialo. Dúfam, že sa nenahneváš Gabi (smích).
Jurx: Tých okamžikov bolo viac za tú históriu, ale najradšej spomínam na našu starú skúšobňu a časy, ktoré sme strávili v nej, obzvlášť moje nočné hrania v skušobni. Ale najkľúčovejší moment bol, keď som sa po dvoch rokoch mojej pauzy v kapele vrátil a pokračoval s väčším nasadením a chuťou.

Není mnoho kapel, které by se mohli pochlubit tím, že v jejich řadách působí hned tři sourozenci. Je tahle situace z hlediska rozhodovacích procesů v kapele výhodou nebo nevýhodou, jak v Ravenclaw vlastně funguje rozhodování, je to u vás o demokracii nebo o jasném tahounovi?
Mattey: Určite to je o tom, že každý dáva do kapely niečo zo seba, všetci spolu sa riadime heslom: jeden za všetkých a všetci za jedného. Rodina to iba dopĺňa. Aj keď ťa súrodenec niekedy nahnevá, a aj keď si rodinu človek nevyberá, stále to bude rodina a bude nad všetkým, to ale neznamená výhody alebo nevýhody, v kapele sme si všetci rovní. Je to ale aj o tolerancii, empatii, sebadisciplíne a zodpovednosti.

Jak bys charakterizoval hudbu Ravenclaw někomu, kdo o vaší kapele dosud nic neslyšel?
Mattey: Keby som mohol pustiť skladbu, tak by som pustil a predstavil. Ak by som to mal charakterizovať slovami, tak by som povedal, že Ravenclaw tvorí symfonickú energickú hudbu, ktorá víťazoslávne odoláva vodám komercie veslami harmónie a melodiky a možno v nej vycítiť aj srdce a emócie a životné inšpirácie.
Tonka: Metal pre široké spektrum poslucháčov.
Eter: Melodický heavy-power metal – počúvateľný aj pre menej rockové publikum (smích).

Určitě je na co vzpomínat i z pohledu toho, s kým jste měli možnost vystoupit na jednom pódiu. Které z těchto setkání pro tebe bylo nejzajímavější a proč? A s kým by sis ještě rád zahrál?
Mattey: Všetky stretnutia boli veľmi zaujímavé a pre mňa osobne aj zážitok, keďže môžem povedať, že čo sa týka metalovej hudby, mal som možnosť sa stretnúť s viacerími obľubenými intrepretmi. Medzi inými Kai Hansen, Michael Kiske, André Matos, Fabio Lione, Tobias Sammet a mnoho ďalších. Spomínam spevákov lebo sám som spevák (smích). Prečo boli tieto stretnutia zaujímavé? Každé jedno bolo takým malým splneným snom. A s kým by som si rád zahral, zaspieval? Momentálne ma napadá Steven Tyler, Neil Young …, najradšej by som si zahral aj s pár ľuďmi, ktorí už medzi nami nie sú, ale to asi odložím o pár desiatok rokov (smích).
Tonka: Vždy bolo mojím snom vystupiť na jednom pódiu s Kaiom Hansenom, po splnení tohto sna som na vystupovanie s inými hudobníkmi viac nemyslela.
Eter: Určite s Kaiom Hansenom. Prečo? Lebo to je Kai Hansen (smích)!
Jurx: Áno, máme neskutočne veľa spomienok a zážitkov z koncertov, zo skúšobní, z výletov… Na pódiu to bolo najzaujímavejšie s legendárnym Kaiom Hansenom, kde sme mali možnosť zahrať si spolu aj zopár songov od Gamma Ray. Bola to pre nás česť a vlastne sa nám splnil taký malý sen.

Křtitelem vaší dosud poslední nahrávky EP „Presage“ byl právě Kai Hansen. Jak k téhle spolupráci došlo a plánujete s Kaiem ještě nějaké společné aktivity?
Mattey: S Kaiom sa poznáme už dlhšie, čo postupne prerástlo aj do kamarátstva. Koncertné miniturné, ktoré bolo s hosťom Kaiom by bolo fajn nechať v spomienkach ako unikát a exluzivitu, ale nevylučujeme možnosť ,že by sme to ešte niekedy zopakovali. V každom prípade, nezáleží to len od kapely.
Tonka: Začalo to v roku 2006, kedy Gamma Ray hrali na festivale, kde sme sa s Kaiom prvý krát stretli. Odvtedy sme sa videli pomerne často, vždy keď hrali v Českej Republike alebo Slovensku. Stali sa z nás dobrí priatelia. Kaiovi sa Ravenclaw stále páčil, postupne som mu nosila naše cd. Zaujímavosťou je, že krst sa udial na deň presne desať rokov odkedy sme sa s Kaiom spoznali (19.8.2006 -19.8.2016 krst). Kai má veľa práce ohľadom jeho kapiel, avšak spoločné aktivity sa nevylučujú.
Jurx: Veríme, že áno. Kai je momentálne dosť vyťažený, práve prebieha svetové turné Helloween a Kai je s nimi. Ale do budúcna veríme, že si zahráme spolu na pódiu a možno aj niečo vydáme spoločne na cd… Kto vie? Možno príde aj kúzelník (smích).

Vaše poslední a vlastně jediné album „Welcome To The Ravenland“ vyšlo již před osmi lety. Otázku toho, kdy přijdete s jeho následovníkem jste řešili už před lety, nicméně zatím k tomu nedošlo. Čím to, nestálo po takové době již předloňské EP dotáhnou do podoby dlouhohrajícího alba? A máte už nějakou představu, jak bude vypadat vaše další nahrávka a kdy byste jí chtěli vydat?
Mattey: Nemáme predstavu, neplánujeme to súriť a hádzať na album nasilu nejakú „vatu“ (songy len do počtu) - To by nebolo fér voči ľuďom ani nám. Vyšperkujeme radšej raz za čas poriadny singel, s ktorým budeme v čo najväčšej miere spokojní a dáme ho vonku. Niesme tlačení ani nútení vydavateľstvom a preto si vychutnávame túto slobodu. Ľudia, ktorým sa páči Ravenclaw to určite pochopia, kedže robíme hudbu popri zamestnaní, rodinách a ďalších záležitostiach.
Jurx: Trochu sa to opozdilo, mali sme každý iné povinnosti, ale už dávame dokopy materiál a nápady a pracujeme na tom.

Nedávno jste zveřejnili videoklip ke skladbě „Think“. Proč padla volba právě na tuhle skladbu, jak jste si nahrávání užili a předpokládáš, že se tvorbě videoklipů budete věnovat i nadále?
Mattey: Prišla nám táto skladba ako zaujímavá pre široké moderné publikum. Nahrávanie sme si všetci užili. Bol to asi najhorúcejší deň v roku, ale sprijemňovali sme si ho aj posedením, slnečníkom, grilom a čerstvým mojitom (smích). Určite chceme pokračovať v točení aj naďalej, aj keď to zaberie veľa síl a času, najlepšie vieme, čo chceme a ako to má vyzerať.
Tonka: Nahrávanie sme si veľmi užili, nieslo sa v príjemnej atmosfére. Avšak pri niektorých scénach bolo nebezpečné, hlavne keď som liezla s bassgitarou na železnú konštrukciu vo výške asi 15 metrov. Určite chceme pokračovať v tvorbe videoklipov.
Eter: Je to dynamická skladba, ktorá sa postupne vyvíja a mohla by zaujať ľudí. Počas celého dňa nahrávania bolo príšerne teplo, takže sme sa pekne opálili (smích).

Aktuální otázkou jsou patnácté narozeniny Ravenclaw. Takže jak proběhne jejich oslava, chystáte k tomuto výročí nějakou speciální akci pro vaše fanoušky?
Mattey: Tohtoročné koncerty a práca Ravenclaw boli samotnou oslavou (smích).
Tonka: Oslava prebehla na minitour s Kaiom Hansenom tohto roku. Preto sa vlastne konalo.

Jak jsou na tom Ravenclaw s koncertní aktivitou, kde vás je v nejbližší době možné vidět a co nějaký výlet do České republiky, nemáte jej v plánu?
Mattey: Termíny na festivaly a koncerty na budúci rok sú akurát v riešení.

S jakými ambicemi jste Ravenclaw zakládali, co z nich se vám již podařilo splnit a čeho by jsi s kapelou ještě rádi dosáhli? Jaké mají Ravenclaw nejbližší plány?
Mattey: Ravenclaw sme zakladali s bratom ako 15 a 17 ročný. V rámci možností, ktoré nám ponúka zábavný priemysel pre rockové a metalové undergroundové kapely sa splnili všetky resp. nadrámec, a môžme povedať ,že sa splnili aj také, ktoré by sme si nikdy ani nepredstavovali. Už po dokončení albumu (2009) sme sa v kapele pýtali sami seba, kam to ešte môžeme dotiahnuť, aj keď sme sa všetci narodili ako čechoslováci, žijeme na Slovensku a sú tam isté překážky, či už konzervatívnosť ľudí alebo nulová podpora zo strany kultúrnych organizácii atď. Ale stalo sa, sme tu, píšeme skladby, hráme veľké festivaly, tešíme sa z fanúšikov a publika.
Eter: Ambície? Realizovať svoje hudobné nápady a zaujať nimi čo najviac poslucháčov (smích).

A teď už máš obligátní prostor říct to, co bys rád a na co jsem se nezeptal.
Mattey: Ľudia, robíme to pre vás. Ďakujeme vám za priazeň a podporu. Vidíme sa na koncertoch.
Tonka: Jedna inšpiratívna múdrosť, ktorou sa riadim nakoniec : „Najlepšia cesta pomôcť druhým je inšpirovať ich k nájdeniu vlastnej inšpirácie.“

Savapip             


www.ravenclaw.sk

Související články

Foto: archiv kapely


Vydáno: 19.11.2017
Přečteno: 1288x
počet příspěvků: 3

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Nevlastním Je to tak, od...4. 12. 2017 19:10 mr.deadhead
Vlastnis aspon jedno cd?Ok otazka na...4. 12. 2017 11:17 mr. dead
Jedno album za...19. 11. 2017 16:12 mr.deadhed


 
Metalforever.info © 2006 - 2018     RSS - články

stránka byla načtena za 0.20105 sekund.