24.03.2018
LEE AARON
Kanadská zpěvačka, svého času nazývaná Metal Queen ..více

24.03.2018
THE BEATLES
Stejně jako jeho spoluhráč Paul McCartney, je od ..více

24.03.2018
MISERY LOVES CO.
Kdysi vlivní industriálně metaloví Švédové to se ..více

24.03.2018
BAD WOLVES
Hvězdný metalcorový projekt, který se skládá ze ..více

24.03.2018
CO-OP
Hardrockeři z amerického Phoenixu, které vede syn ..více

23.03.2018
LAMB OF GOD
Pod svým původním názvem Burn The Priest vydají tito ..více


BON JOVI - New Jersey
Předně, díky za tyto díly!! Na přelomu 80. a ..

VOODOO CIRCLE - Raised On Rock
desky a můj letošní favorit. Pro mě o půl bod ..

PRIMAL FEAR - Black Sun
S tímto albem to mám jak s Jaws. Chtělo by to v ..

BON JOVI - New Jersey
Jen trochu Savu doplním, co se týče Blaze Of Gl ..

VOODOO CIRCLE - Raised On Rock
Kvůli Herbiemu určitě zkusím. Jeho hlas je jak ..

BON JOVI - New Jersey
to Franta: nech se překvapit ;-), btw, tu desku n ..

BON JOVI - New Jersey
Jersey mam rád.Napišete i blaze of glory? Bonjov ..

BON JOVI - New Jersey
Mám to taky tak :-) ..

PRIMAL FEAR - Black Sun
Velmi dobré album, které trpí tím, že přišl ..

PRIMAL FEAR - Black Sun
Výborná deska. Je tam sice pár slabších věc ..
Za poslední měsíc:
JUDAS PRIEST - Firepower
2171x

SYMPHONIC METAL NIGHT 2018 (SERENITY, VISIONS OF ATLANTIS, SLEEPING ROMANCE, EVENMORE) - 21.2.2018, Praha, Nová Chmelnice
1410x

JUDAS PRIEST - Od Painkiller k Firepower: Jízda na horské dráze
1205x

BON JOVI - Bon Jovi
1023x

PRIMAL FEAR - Primal Fear
930x

REACH - The Great Divine
795x24.03.2018
Mass Cremation Fest vol:2 ULVEGR-Black Metal (UA), KZOHH-Black Metal (UA), NAPA..
Plzeň-Klub Parlament., začátek od:19:00, vstupné: 200 Kč

29.03.2018
ZÁVIŠ, ILLNESS, ŽIRAFIČKA...
Havlíčkův Brod - Oko klub, začátek od:20:00, vstupné: 150

30.03.2018
NOCTEM (Spa)-Death/Bla ck, DYSANGELIUM-Dea th Metal, 1000BOMBS-Thras h Metal...
Plzeň-Klub Parlament., začátek od:19:00, vstupné: 200 Kččlánků celkem: 6214
recenzí: 5030
reportů: 518
rozhovorů: 346

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

České kapely.cz - Nabízej a nakupuj českou hudbu

komentáře k článku JUDAS PRIEST - Firepower


Judas Priest - b.wolf

patří od absolutní klasiky Sad wings of destiny mezi moju absolutní špičku. Moc jsem nevěřil řečem o další fošně, zvlášť když skončil můj oblíbený K. K. Downing, leč stalo se. Ovšem nabubřelé kecy o "nejlepším albu" od Painkiller mě fakt rozesmály. Painkiller je Opus Magnum, které se podaří 1x za dekádu, některým smečkám vůbec. Nicméně po mnoha posleších jak doma, tak v káře, je zřejmé, že Halford na svoje roky to dal parádně. Jasně, studio dokáže zázraky, ale od poslední skutečně našlapané metalové fošny Made of metal (to Kolík: Resurrection je taky dobrá, ale tahle mně sedí víc), což je právě dekáda, Halford lepší desku než Firepower nenazpíval. Nostradamus je bezbřehá nekonečná nuda, Redeemer of souls až na pár záblesků hooodně slabé, oproti nim je Firepower o pár levelů výš. Po instrumentálku Guardians hodně dobré, pak už to ztrácí dech, takže na víc jak 7,5 to nevidím, i vzhledem k důchodcovskému věku zúčastněných a odvaze jít do toho ten půlbodík přihodím. 8/10

17. 03. 2018 9:40

- Karel Klafunda

Bruce se dusí! :-))) Maměnko moja, čeho všeho já se tady ještě nedočkám? :-)

16. 03. 2018 10:42

- adrian

Chtel bych takhle vypadat, kdyz se dusim...

16. 03. 2018 10:36

- František

Já tedy nevím, ale když vidím živáky z posledních let, tak mám pořád pocit, že se Bruce Dickinson dusí. Vyjede maličko výš a jeho hlas zní, jakoby měl rýmu jako kráva. Zní to hodně nepříjemně.

16. 03. 2018 0:34

Jen ve zkratce... - Kolík

...protože mám pocit, že některým komentátorům hučí v hlavě z chlastu jako Zemanovi a pak z nich padají "moudra", která se nedají ani číst, natož komentovat. 1. Dickinson je hvězda první velikosti a Book of Souls je skvělá originální deska 2. Firepower je album tak za 6/10. Pepsi si zase "zablbnul" s bodováním a chválu přepálil o několik parníků. 3. Nejlepší album s Halfordem, jehož letopočet začíná dvojkou, je Resurrection. 4. Painkiller je vynikající přelomové album, což ovšem bylo i Screaming. 5. Originální, skvěle hrající JP už na pódiu neuvidíme, je třeba se s tím smířit.

15. 03. 2018 21:07

- orre

Jak vidím, tak pomalu celý Painkiller, co?:-) 10 lidí a každý bude chtít jiný. Jsou tam přijatelné songy hlavně pro Sneapa. Není to zrovna žádný střelec a Faulkner hraje 95% sól po Tiptonovi. A hlavně na celý Painkiller už dneska Rob opravdu nemá.

15. 03. 2018 17:35

Playlist - Robert

Mrkl jsem na playlist k letošnímu turné a jsem zklamaný. Čekal jsem HELL PATROL, NIGHT CRAWLER, THE SENTINEL, EAT ME ALIVE, TAKE ON THE WORLD, A TOUCH OF EVIL, HELLRIDER, JUDAS RISING, NOSTRADAMUS, ALL GUNS BLAZING, NO SURRENDER. Playlist je velká bída. Sakra.

15. 03. 2018 16:20

- Milan

Jj, Pepsi , taky jsem se hrozně moc těšil na Bílýho Hada , jelikož jsem ho viděl poprvý . Ale to , jaký hlasový projev předvedl David , bylo naprosto otřesný . Ještě , že mu pomohli spoluhráči . I setlist byl otřesnej ! Halford taky zrovna neměl den , asi celkově špatná konstelace (rockových) hvězd ... .

15. 03. 2018 13:48

- Pepsi Stone

V Praze jsem byl, v Pardubicích ne, takže nemůžu srovnávat. Ale co se týče pražského koncertu, byl Halford skoro dokonalý, včetně Painkiller. Na tom koncertě bohužel naprosto pohořel jiný pěvec...

14. 03. 2018 22:43

- ToPi

Minulý pražský koncert byl Halford (s výjimkou Painkillera) naprosto excelentní (v Pardubicích opravdu nic moc).

14. 03. 2018 21:58

- orre

Stejně buďme rádi chlapi, že máme ty naše dědky! O kom se budeme dohadovat po nich? Moc dlouho to už trvat nebude a proto oceňujme každé další turné a desky.:-)

14. 03. 2018 20:03

- orre

Tak proč Halford nedává zpěv v 66 jako v 35 je opravdu k zamyšlení! Nicméně přiznávám, že Bruce je momentálně živě lepší, ale taky mu není 65 a jak je známo, hlas věkem slábne! Já viděl Maiden asi 15x poprvé 88, ale už bych nešel! Poslení byla Ostrava na Matter tour a to byla taková nuda a děs, že jsem jenom sledoval hodinky! Sousedova mrouskající kočka byla lepší než tenkrát Bruce! Ono nic není jako dřív a kdo tvrdí, že je Bruce jako ve zlatých časech, lže sám sobě a namlouvá si bláboly z principu a slepé vášni!

14. 03. 2018 19:40

- Karel Klafunda

že je Halford v posledních letech naživo v lepším případě průměrný a v horším vyloženě podpůrměrný, je bohužel známá věc. Na desce se to ztratí, studiově se dá upravit cokoliv a navíc celé album nejede na jeden zátah. Ale koncerty to dost sráží, ačkoliv po pódiu je popochází a síly se snaží šetřit. Srovnávat to s Brucem, který během každého vystoupení naběhá kilometry a k tomu dává výšky jako za mladých let, je renonc. Chápu, že pro ortodoxní fanoušky Judas Priest je těžké si tohle přiznat, nicméně jde o holý fakt.

14. 03. 2018 19:10

- adrian

Halforda jsem videl nazivo jenom jednou, pred par lety hrali Judas v Pardubicich. Musel jsem odejit v pulce koncertu, protoze me z tech skreku, co vydaval, zacalo piskat v usich. Pri Painkillerovi jsem me vazne strach, ze je v poslednim tazeni. Otresny zazitek. Maiden jsem videl 11x a Bruce pokazdy s noblesou. Pritom, co vsechno dela na podiu, je neskutecny, ze jeste stiha zpivat.

14. 03. 2018 18:25

Srovnání zpěváků - Anonim

Nedá mi to, abych se nezapojil do diskuze o zde zmíněných zpěvácích. Několikrát jsem viděl živě jak Halforda, tak Dickinsona, i níže zmíněného Kiskeho. A z téhle trojice vychází nejlépe jednoznačně Dickinson. Možná už nezpívá tak dobře jako v mládí, ale pořád podává neskutečné výkony. A i ty staré pecky znějí naživo fakt dobře. To se o Halfordovi říct nedá. Vždyť on dneska zpívá všechno minimálně o oktávu níž než ve zlatých časech. Vysoké tóny nevyzpívá už vůbec, a když se o to snaží, tak místo zpěvu nepřirozeně ječí. Kiske už živě také není nějaká extratřída. Jak tomu bývávalo.

14. 03. 2018 17:52

- rainmaker

https://www.setlist.fm/setlist/judas-priest/2018/mohegan-sun-arena-wilkes-barre-pa-5befebdc.html

14. 03. 2018 16:16

- DIURD

Ty impulsy můžou bejt různý. Např. poslouchám desku svých oblíbenců, u kterých vím ze zkušenosti z minula, že tomu musím dát víc poslechů. Nebo to může být reference o té desce. Po pár posleších tam dejme tomu začínám objevovat konečně pár zajímavých momentů, většina alba je ale zatím "nepřístupná". V tenhle moment pořád ale samožřejmě nemůžu říct, že se mi ta deska líbí, zároveň ale nemůžu říct, že se mi nelíbí, protože jí prostě nemám naposlouchanou, ale něco mě tam zaujalo a pozoruju, že s každým poslechem mě ta deska zaujme trošku víc. A proto jí poslouchám znovu a znovu. Je to postupný proces a u náročnější hudby to může někdy trvat opravdu hodně poslechů. V každém případě to není tak, že si desku pustím dvacetkrát, celou dobu se mi vůbec nelíbí, a při dvacátýmprvním poslechu se mi ta deska zničehonic začne líbit.

14. 03. 2018 13:52

- htaedas

Ano, jsem typ posluchače, který si chce u hudby odpočinout, zrelaxovat a ne nad ní nekonečně hloubat. Ale desítky poslechů?! Chtěl bych pochopit ten impuls, co by mě nutil dobrovolně poslouchat dokola něco, co se mi nelíbí? I když je to třeba od mých oblíbenců a nechtěl bych se smířit s tím, že prostě vydali něco, co jde mimo mě?

14. 03. 2018 12:43

- DIURD

Kdybych dával albům max 5 poslechů, abych se rozhodl, jestli je to dobrý a budu dál poslouchat nebo ne, tak mi uniknou ty nejnadčasovější díla, který chtějí poslechů mnohem víc - a právě proto ale vydrží mnohem dýl. Alba, kterým stačí 2 poslechy a už si je notuju, se taky většinou mnohem dřív oposlouchají. A abych uvedl příklad takové desky, kterou jsem si musel poslechnout rozhodně víckrát než 5x, než jsem tam vůbec něco našel a nyní, po mnoha letech, jí pořád můžu poslouchat a považuju za výbornou, je např. Strapping Young Lad - City. U některých kapel ze zkušenosti dopředu vím, že jejich novým deskám musím dát víc poslechů. Např. Enslaved, někdy Megadeth, Metallica, Paradise Lost... A abych zůstal u tématu, u Judas Priest to bylo album Jugulator, kterému jsem věnoval snad desítky poslechů, než se mi zalíbilo a dneska to mám tak, že je to mé nejoblíbenější album Judas Priest vůbec. Kdyby se mě někdo ptal na nejlepší album JP, odpověděl bych bez váhání Painkiller, přesto Jugulator je deska, kterou si od nich pouštím nejčastěji.

14. 03. 2018 11:40

- Pepsi Stone

Každá deska (samozřejmě z těch, co mě zajímají) si zaslouží několikerý poslech. Ale při takovém pátém je už jasno, jak to s ní bude. Buď mě baví nebo ne. U Firepower nastal ten první případ. První poslech byl asi takový, že mě hned zaujaly první čtyři věci a přesně jsem říkal kolegovi v práci, který se ptal, jaké to je: "První čtyři věci výborný a pak je to takový, že ještě nevim. Zatím mě tam víc nezaujalo." Postupně se ale vynořovaly skvělé momenty. Rising From Ruins, Traitors Gate, No Surrender... Nejvíce problémů jsem měl s Necromancer, Children Of The Sun a se Spectre, která mě jako jediná nechytla dodnes.

14. 03. 2018 10:29

<< 1 2 3 4 >>

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Předmět:
Komentář:
Ochrana proti spamu: Název dnešního dne (bez diakritiky, malým písmem)


 
Metalforever.info © 2006 - 2018     RSS - články

stránka byla načtena za 0.05504 sekund.