12.08.2020
ARMORED SAINT
Američané, vedeni už od osmdesátých let někdejším ..více

12.08.2020
HAMMERFALL
Švédští heavymetalisté pořídili během turné "World ..více

12.08.2020
LIKE MONTHS TO FLAMES
Jedni z lídrů současné metalcorové scény si najmuli ..více

12.08.2020
NYKTOPHOBIA
S ustálenou sestavou se potřetí hlásí o slovo tito ..více

12.08.2020
PRIMITIVE MAN
Sludge/doom metal, to je styl, který už několik let hraje ..více

12.08.2020
KRALLICE
Už třináct let se prezentuje tato newyorská čtveřice ..více


VEONITY - Sorrows
už jsem se bál nějakých "inovací" ... ..

VEONITY - Sorrows
už jsem se bál nějakých "inovací" ... ..

TOKYO MOTOR FIST - Lions
Párkrát už jsem si album poslechl – a utvrzuj ..

SALAMANDRA - Imperatus
Nezatížen jakoukoli nostalgií nebo vztahem k p ..

ONSLAUGHT - Generation Antichrist
Zpěvák mi připomíná Souzu nebo Ellswortha. Hu ..

KING DIAMOND - Conspiracy
to rumcajs: v pohodě, stanou se horší věci ;-) ..

KING DIAMOND - Conspiracy
Za ten odkaz se omlouvám, netušil jsem, co to zp ..

KING DIAMOND - Conspiracy
Petronius: á pravda, neb Mozillu to nenabourá, n ..

KING DIAMOND - Conspiracy
Neplechu tropí ten rumcajzův dlouhatánský webo ..

KING DIAMOND - Conspiracy
Já proti designu nemám námitky, ale pokud by se ..
Za poslední měsíc:
KING DIAMOND - Fatal Portrait
1265x

KING DIAMOND - Abigail
1107x

KING DIAMOND - Them
1063x

U.D.O. / Musikkorps der Bundeswehr - We Are One
992x

KING DIAMOND - Conspiracy
928x

POWER 5 - Progres Time
700x23.08.2020
Folková zahrádka v Nároďáku Kapela MELISSA A DUE, instrumentáln folk r..
NÁROĎÁK JAROMĚŘ, začátek od:16:00, vstupné: Dobrovolné

05.09.2020
IRON ANGEL (Germany), INSULTER (Germany), STÍNY PLAMENU, KRYPTOR, SATOR MARTE, ..
Plzeň-Kalikovský mlýn., začátek od:13:00., vstupné: 500 Kč / 550 Kč.článků celkem: 7781
recenzí: 6392
reportů: 573
rozhovorů: 428

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

komentáře k článku ARAKAIN - Black Jack


- orre

Lukáš: Sorry, Kleptomana jsem nemyslel, ale Gambler a Stárnem. Netvrdím, že kopírovali, jen mi to připomíná styl riffování. Waters jak poleno i zvukově .Třeba Knight Jumps Queen z mé milované Set The World On Fire 1993. Salto byla prostě špička! To mi na dnešních Arakain strašně chybí, nápaditost.

7. 09. 2019 21:11

- The Keeper XIV.

Ofrňovat se nad Alkeholem je trochu snobství...

7. 09. 2019 20:23

To Domy - Kolík

Souhlasím. Do značné míry je to otázka osobního vkusu. Další měřítko je, zda vadí, když slyšíš ve skladbě české kapely riffy, melodie, aranže stejné nebo velmi podobné zahraničním vzorům. Mně to třeba vadí, někomu to vadit nemusí - budiž. Nechť otrlí jásají, já nikoliv, usmívám se a píšu o tom. A pak je tu ještě jedna rovina, které říkám "český kanál". Tam patří Alkehol a podobné strašlivé party. Arakain naštěstí ne.

7. 09. 2019 20:08

To Starej metálista - Kolík

Master of Reality je uznávané album, ale já jsem měl vždycky raději rozháranější "čtyřku" a zvláště pak protipóly Sabbath Bloody Sabbath a Sabotage. Tomu "vyčtenému recyklátu" se musím fakt smát. Ale nebudu se tu kasat, že mám doma za ty roky víc desek, než ty jsi kdy vůbec slyšel. Je totiž zbytečné být v této diskusi osobní. Zkus oponovat věcně a neurážet. Jestli to tedy zvládneš. Pak ta debata bude mít smysl. Měj se fajn.

7. 09. 2019 20:01

Je to tu hlavně spor... - Kolík

...dobrého sluchu s hluchotou. :-) A co Princess z Apage? Ještě s tou topornou Brichtovou výslovností, o textu ani nemluvě? To bude určitě taky originál A., že? :-) Jinak pěkně Martin trefil Harlekýna v podobě Foreclosure, Kolonii termitů pěkně trefil Orre. No, chapci, je vidět, že jsou mezi vámi i inteligentní posluchači s dobrýma ušima. Dík za to! Ne, českej metal opravdu většinově rád nemám. Holt když na to naše kapely nemají, tak si to aspoň přiznejme a netvařme se, že patříme v tomto oboru mezi špičku. Těch pár výjimek jako Schizofrenie to nespasí. A kdo má či měl aspoň trochu dobré ucho, šel si už v 80. letech na burzu pro kvalitní elpíčka a nemusel se přehrabávat v laciných českých adoracích téhož.

7. 09. 2019 19:56

Od doby internetu !! - lukáš

Od doby internetu každý srovnává .. Před 27 lety jsme byli šťastní a čekali na každou českou metalovou desku - Arakain, Torr , Debustrol, Kreyson a jiné. Vůbec jsme nesrovnávali, člověk si kupoval lp a čekal jestli kapela natočí další kvalitní desku. Recenze byli jen v časopisech a trochu vodítko, aby si " člověk " udělal vlastní názor a jak recenzent sepíše recenze na tu konkrétní desku. Já v té době hltal každou novou desku a vlastě ani si neuvědomil, že slyším od konkrétní kapely jejich nejlepší desku. Dnes když vyjde deska , tak za 14 dní je na ní recenze a člověk už zblblej internetem vezme recenzi za svou a řekne si , že ta deska je teda opravdu blbá. Dnes si lidé ani neuvědomí, co opravdu člověk zažíval před 27 lety .. Nádherné čekání na desku, koupil si jí v obchodě, ne v žádném internetovém obchodě. Přines si desku domů a hltal poslechem...

7. 09. 2019 19:14

Jaké písně annihilator ? - lukáš

To Orre : A jaké písně od Annihilator máš na mysli ?

7. 09. 2019 19:06

- orre

Tak všichni třeba srovnávají s Metallicou a tu tam neslyším vůbec. Možná úvod Harlekýna a Enter Sandman, ale jinak nic. Třeba na Saltu slyším riffy ala Annihilator! Kleptoman a Stárnem.:-)

7. 09. 2019 14:21

Úspěch v zahraničí. - lukáš

Strašně mě mrzí, že Arakain se nedostal do zahraničí. Jako jedna z mála kapel měla na to konkurovat zahraničním kapelám ! Kreyson vydal desky v Japonsku ... Dymytry poprvé hráli před rokem v Německu .. Radši místo nich bych tam viděl arakain !! Na Arakainu si vážím, že vlastně každé jeho album obsahuje 2 nebo 3 opravdu kvalitní písně ! A to vydal 18 - 19 desek. Nikdy by mě nenapadlo srovnávat Arakain s Megadeth. Obě tyto kapely maj kvalitní desky. Možná , že Megadeth v něčem ovlivnili Arakain, ale nedá se říct, že je Arakain kopíruje. Když srovnám Arakain s Kreysonem, Torrem, tak ty měli třeba tři dobré desky , ale potom to šlo do kytek.

7. 09. 2019 13:18

- Martin

mě třeba Foreclosure of a dream evokuje Harlekýna, ale až teď co se to tu řeší...:-). Jinak si myslím, že Arakain v tomto období měl svých dobrých nápadů pořád dost. Spíš to beru jako takovou jejich odpověď jít s dobou, kdy všechny kapely měkly...:-)

7. 09. 2019 12:57

Black Jack vs Countdown to ... - Domy

Blbost nad blbost. Obě alba mám přímo od okamžiku vydání a obě dodnes poslouchám. Jakékoliv srovnávání mě v životě netrko a nenapadlo.Ani dnes to tam neslyším.A znám to fakt dobře :) jo a Kolik je zbytečně přísný ve svém hodnocení české scény,i když ty světové kvality tam podle mě taky nejsou. Kromě vyjímek (Schizofrenie např :). Ale každý má právo na svůj vlastní vkus a názor. To je potřeba respektovat. Můžeme s tím tak maximálně nesouhlasit :)

7. 09. 2019 12:42

- orre

Jinak Kolonie termitů, Labyrint, Ty se neznáš to je Megadeth jak vyšitý a vystrčená zvonivá basa je typický Countdown. Tenkrát to holt byl revoluční zvuk jako Pantera na Vulgaru.

7. 09. 2019 12:19

- orre

Mám pocit, že vyšel na podzim 1992. Na jaře tuším vyšlo History live a už tam byla vložena předobjednávka na chystaného Black Jacka.

7. 09. 2019 12:10

Coundown vs. Black Jack - Martin

tak jsem si po letech pustil Countdown a jistá podobnost tam je, ale podle mě nic dramatickýho...Nevím, kdy vyšel roku 1992 Black Jack, ale vzhledem k tomu že Countdown vyšlo v půlce roku 1992, tak by to Ačka zkopírovali celkem rychle :-). Jinak BJ asi moje 2 nej album po Schizofrenii...

7. 09. 2019 10:23

- Starej metálista

Kolíku, tentokrát má Luky pravdu, tvé názory jsou pouhým vyčteným recyklátem. Absurdním hodnocením evropského thrashového monumentu jsi to stylově završil. Diskuze s tebou je ztrátou času... Mým prvním albem bylo Master of Reality, jaro 1974. Žij blaze.

6. 09. 2019 23:56

- htaedas

Mít velký rozhled v hudbě je určitě chvályhodné, ale hlavně to taky umět prodat a nepovyšovat se nad druhé názory, i když s nimi nesouhlasím.

6. 09. 2019 21:35

Vyčtené z knížek !! - lukáš

To Kolik : Máš vůbec rád metal ? Podle písma bych tě typnul jako člověka co se koukne na wikipedii a napíše sem svůj názor. Jako bys to měl vyčtený z časopisů a internetu a přitom asi metal jako muziku neposloucháš. Dále tvé příspěvky jsou o tom co je první liga, druhá ... Mysli hlavou. To se přece nedá měřit.

6. 09. 2019 19:37

Blbosti !! - lukáš

to Kolik :Arakain jako jedna z hodně mála kapel od začátku skládala vlastní písničky ! A pokud zůstaneme u těch kopií, tak podle tebe by kopírka Venomu byl Torr, Slayeru Debustrol, atd... To se ti líbí asi málo české muziky, když radši hledáš v zahraničí. Tady za komunismu byly kapely, které kdyby se dostali do zahraničí, tak je dnes máš známé jako celosvětové . Arakain od začátku měl výborné texty i hudbu. Neskládal písně jako kopírku zahraničních kapel. Ty písničky rok 85 - 88 sami o sobě jsou kvalitní. Tancovačkovej bigbít ... To hraje třeba Brutus. Myslíš že Arakain skladatelsky a textově je silnej jako Arakain. Píšeš blbosti.

6. 09. 2019 19:33

To Starej metálista - Kolík

Ano, můj nzáro je takový, že Exodus je skutečně třetí liga amerického thrashe. Pouze první tři desky se udržely na úrovni té druhé (Billboard do 100 a k Bonded budu shovívavý, neboť je první). Pak už jen sestup, jak v hodnoceních, tak kvalitě. A Kreator? Z evropského pohledu rovněž chvíli druhá a pak už jen horší a horší... z globálního bohužel nula. Takže se podívej a hlavně poslechni Velkou čtyřku + Testament + Overkill a dostaneš výsledek toho, co je v první, resp. druhé thrashové lize. Fajnšmekři ještě mohou podiskutovat o Metal Church či Flotsam & Jetsam, popř. Death Angel. Co se týče Arakain Black Jack, chtěl jsem tím říct, že to album jsem k delšímu naposlouchání uchopil až po dlouhé době, nikoliv že bych ho neznal vůbec. Bohužel názor jsem ani po těch 20 letech nezměnil. Pustím si Countdown, pustím si Black Jack - rozdíl je jen v textech. Riffy, aranže atd. se tak hrubě opakují, že se ani po letech nedá to album v kontextu Megadeth poslouchat. Leda bych Megadeth neznal, tak to potom jo. :-) On je totiž rozdíl mezi inspirací a polokopií či až kopií, tedy absencí jakékoliv vlastní originality v nahrávce. A zrovna u BJ zašel Arakain hodně daleko, ve srovnání třeba se Schizofrenií, kde je zahraniční inspirace velmi málo. To chce jen "ucho" a poslouchat. :-) Nevím, jak ty jsi Starej metálista, já hodně. Takže si dovolím tvrdit, že to ucho už mám za těch skoro 40 let vytrénované. Pěkný den.

6. 09. 2019 18:25

To Pepsi - Kolík

Děkuji za uznání, těší mě, že v hlavním pohledu na věc jsme zajedno. Já mám tvé recenze taky rád, i když jsme se někdy neshodli na bodování. Podstatné je, že píšeš o deskách, které mají nespornou kvalitu a o nichž si normální čtenář českých webů nemá šanci nikde jinde nic přečíst. Toho si cením. Ostatním, zejména kritikům mého pohledu na českou scénu, bych chtěl vzkázat, ať se podívají realitě do očí a když tak zkusí věcně polemizovat: Která že tuzemská alba, jako je Schizofrenie, jsou schopna alespoň teoreticky konkurovat světové špičce? Která z nich jsou skutečně originální a nenesou silný rukopis některého ze zahraničních vzorů? Pište, polemizujte - jo ale prosím bez Alkeholu a dalších uděsných tancovaček pro opilce...

6. 09. 2019 18:08

<< 1 2 3 4 5 >>

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Předmět:
Komentář:
Ochrana proti spamu: Název dnešního dne (bez diakritiky, malým písmem)


 
Metalforever.info © 2006 - 2020     RSS - články

stránka byla načtena za 0.34286 sekund.