Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


SEBASTIEN, BLACK BULL, SATYCARION - 16.11.2018, STRAKONICE, Křemelka

18.listopadu zamíří do Plzně se svým jednorázovým cirkusem „Bonfire and Friends – A Night with Rock Legends“ Hans Ziller a jeho Bonfire, kteří si k rozehřátí publika pro hvězdné hosty na zastávce v České republice vybrali formaci SEBASTIEN. Pokud chcete být u toho, když parta kolem George Raina bude ladit finální formu na tento monstrózní spektákl, stačí vyrazit v pátek 16.11.do Strakonic do klubu Křemelka, kde se spolu se SEBASTIEN představí pražská hard rocková kapela BLACK BULL, na které ještě určitě bude znát skvělá nálada z nedávného společného koncertování s německými rockery The New Roses, trojlístek pak doplní domácí progresivní melodici SATYCARION.

SEBASTIEN dosáhli za deset let svého působení na scéně více, než většina českých rockových/metalových uskupení - dvě evropská turné (první s kapelou Circle II Circle - USA, druhé s kapelou Masterplan (DE)), třikrát hlavní pódium největšího českého rockového/metalového festivalu Masters Of Rock, předskakování před Alicem Cooperem, Fates Warning atd., jako třetí česká kapela v historii hráli SEBASTIEN na největším heavy metalovém festivalu světa - WACKEN 2016, nebo Rock Tower v polském Płocku. K tomu připočítáme tři úspěšná alba vydaná v celosvětové distribuci, spolupráci se jmény světové scény jako např. Tony Martin (ex-Black Sabbath), Roland Grapow (Masterplan, ex-Helloween), Doogie White (který byl u vás letos) nebo Amanda Somerville a přes 1 milion shlédnutí posledního singlu "AMY", či současné angažmá zpěváka George Raina na postu baskytaristy kapely CITRON a máte tu kapelu světových kvalit.


Hard rocková smečka BLACK BULL v čele s charismatickou zpěvačkou Lucií Roubíčkovou působí nejen na české rockové scéně od roku 2010. V roce 2013 kapela vydala debutové album „Rock All Night“ v produkci Djordje Eriće, které sklidilo velmi pozitivní kritiku jak u fanoušků v Evropě, tak i v zámoří. Svou muziku kapela představila několikrát na Masters of Rock a dalších festivalech, dvakrát doprovázela turné Aleše Brichty a jeho kapely, nebo otevírala koncerty například The New Roses, Metal Church, Circle II Circle a jiných rockových a metalových kapel u nás i v Německu. Kytarista Filip Šimbera a zpěvačka Lucie jsou také autorskou dvojicí, která má na svědomí například skladbu „Rock Till Death“ na albu Doro Pesch.

Písecká kapela SATYCARION, jejíž vznik se datuje na léto roku 2004. Stylově je kapela ovlivněna hardrockem a metalem osmdesátých a devadesátých let, daleko nemá ani k progressivu, její hudba je založena jak na melodickém zpěvu, tak na instrumentální propracovanosti. Repertoár je převážně vlastní, avšak na přání se tu a tam vyskytnou i přejaté skladby od zahraničních kapel, například Stratovarius, Europe, Dream Theater a další…Od vzniku kapela odehrála již pěknou řádku koncertů a nyní se po dvouleté pauze Satycarion vrací v mírně pozměněné sestavě znovu na pódia.

Více zde
 
webmaster vadder ©2006

stránka byla načtena za 0.00682 sekund.