Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


FRYYFEST - 16.-17.7.2019, BAKOV NAD JIZEROU

Severočeský festival Fryyfest, jehož desátý ročník se uskuteční 16.–17. srpna 2019 v Bakově nad Jizerou, již dříve potvrdil celosvětově proslulé MASTERPLAN v čele s Rolandem Grapowem (ex-Helloween), německou powermetalovou legendu WIZARD, mladé nu-metal/metalcorové neurvalce EMIL BULLS nebo finské piráty CAT O` NINE TAILS. Nyní představují další zajímavou zahraniční hvězdu, která se vůbec poprvé představí v České republice – mezinárodní projekt EXIT EDEN.

Ačkoliv Exit Eden vznikli teprve v roce 2017, o nějaké nezkušenosti nemůže být v tomto případě žádná řeč. V čele tohoto zajímavého symphonicmetalového seskupení stojí hned čtyři zpěvačky/zakladatelky, jejichž jména nebudou metalovým fans rozhodně cizí. Sympatická Američanka Amanda Somerville je známá například spoluprací s Michaelem Kiskem, hostováním v Avantasii, Epice, Kamelotu, Edguy, Aina či z vlastní kapely Trillium a spousty dalších. Německá zpěvačka Anna Brunner se pro změnu představila na nahrávkách skupin Beyond The Black a Kissin` Dynamite. Clémentine Delauney z Francie se kromě Exit Eden momentálně věnuje i Visions Of Atlantis, dříve ji bylo ovšem možné slyšet ve skupinách Serenity, Myrath, Melted Space nebo projektu Hansen & Friends. A Jižní Amerika zde má zastoupení v podobě brazilské vokalistky Mariny La Torraca (Highlight Kenosis, Phantom Elite, Synnoveriem, živě v Avantasii nebo Alarionu). Tahle superskupina má na kontě zatím jen jediné album Rhapsodies In Black z loňského roku, na kterém najdeme především pěvecky skvěle upravené covery popových či rockových megahitů od takových hvězd, jako jsou mj. Depeche Mode, Rihanna, Madonna či Bryan Adams.

K těmto zahraničním hvězdám se samozřejmě připojí i přehlídka tuzemských rock/metalových stálic. Na Fryyfestu tak budete mít možnost vidět skupiny jako LIMETAL, kteří se pochlubí novou deskou, podobně jako třeba TRAKTOR. Letos s novou deskou přišli i WALDA GANG, loni třeba DOGA nebo SEVEN, a chybět nebudou ani na Fryyfestu. V line-upu nechybí ani RAIN, jejichž zpěvák Honza Kvapil je duchovním otcem festivalu, a přizvaní byli i dlouholetí parťáci RAiN `fishmetalová` kapela PIRANHA.

Více zde
 
webmaster vadder ©2006

stránka byla načtena za 0.07059 sekund.