Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Vinnie MOORE, Tara LYNCH - 25.5.2022, PRAHA, klub Vagon

Americký kytarista, rodák z New Castle ve statě Delaware, je vysoce uznávaným hráčem, podobně jako jeho souputníci Yngwie Malmsteen nebo Tony Macalpine. Během rozhovoru v roce 2018 Moore uvedl: "Svou první kytaru jsem dostal k Vánocům, když mi bylo 12, v podstatě jen proto, že jsem viděl obrázek kytary v katalogu JCPenney. Pomyslel jsem si: Hej, to vypadá docela dobře. Chci to."

Moore hrál v klubech a barech, dokud ho manažer Shrapnel Records Mike Varney neobjevil prostřednictvím dema a biografie, které nasměroval do prestižního časopisu Guitar Player. Spojení s Varneym vedlo k příležitosti objevit se v reklamě Pepsi v roce 1985 (v reklamě se objevily pouze Vinnieho ruce a je slyšet jeho hra na kytaru). Krátce poté nahrál první sólové album "Mind s Eye" (1986), vydané na Shrapnel Records. Album získalo několik ocenění od kytarových časopisů a prodalo se ho přes 100 000 kopií.

Hrál také sólovou kytaru s heavymetalovou kapelou Vicious Rumors na debutovém albu "Soldiers of the Night" (1985). Album obsahovalo jeho píseň „Invader“, která byla ve stylu Van Halenovy „Eruption“. Další výrazným krokem bylo připojení ke skupině Alice Coopera na turné, poté se objevil na albu "Hey Stoopid" (1991). Vydal také dvě instruktážní videa o hře na kytaru.

V červnu 2003 se stal sólovým kytaristou britské rockové legendy UFO a v následujícím roce s nimi vydal studiové album "You Are Here". Následovaly "The Monkey Puzzle" (2006), "The Visitor" (2009), "Seven Deadly" (2012) a "A Conspiracy of Stars" (2015).

Mimo dalších projektů, hrál také sólovou kytaru na debutovém albu Red Zone Rider, které vyšlo 16. září 2014

TARA LYNCH
Americká multiinstrumentalistka zpívá, hraje na elektrickou a akustickou kytaru, ale také na basu, bicí a klavír, kromě toho skládá vlastní materiál. Na aktuálním albu "Evil Enough" ji podpořili Vinny Appice (Black Sabbath/Dio), Tony MacAlpine, Phil Soussan (Ozzy Osbourne/Billy Idol), Mark Boals (Dokken/Yngwie Malmsteen, Ted Nugent), Brent Woods (Vince Neil/Sebastian Bach), Glen Sobel (Alice Cooper) a Björn Englen (Quiet Riot/Yngwie Malmsteen) jako hostující hudebníci.

Tara Lynch studovala mimo jiné u Steva Vaie (Frank Zappa, Alcatrazz, David Lee Roth), Chada Smithe (Red Hot Chili Peppers) a Dereka Sheriniana (Dream Theater, Black Country Communion, Joe Bonamassa), spoléhá především na inspiraci a instinkt, navzdory svým dokonalým technickým dovednostem: „To, co slyšíte, je přesně to, co ze mě vychází bez jakýchkoli předem naprogramovaných nápadů. Doposud jsem žila docela pestrý život a mám spoustu věcí, o kterých bych mohla mluvit, takže když píšu svou hudbu, říkám to tak, jak to je. To samé dělám s hraním na kytaru. Nejsem tam, abych na někoho udělal dojem, jen abych vyprávěl svůj příběh a doufal, že se lidem bude líbit to, co slyší a dokážou to dokonce vyjádřit.“ A přesně toho dosáhla ve všech deseti písních na Evil Enough.

Více zde.
 
webmaster vadder ©2006

stránka byla načtena za 0.11384 sekund.