Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


TÝNECKÝ MAZEC - 25.6.2022, TÝNEC NAD LABEM

Covid je pryč a i přes stále nenormální světovou situaci je tu nový ročník extrémně-metalového festivalu Týnecký Mazec 2022. Roky předchozí byl line-up držen v omezeném režimu, tenhle rok se představí devět metalových kapel včetně zahraničních hostů. Žánrově se festival pohybuje ve vodách extrémních metalových žánrů.

Jako každý rok i tenhle máme pro vás lahůdku, a to v podobě německých tech-deathmetalistů CONTROVERSIAL. Je až podivné, že kluci tu nemají větší základnu, neboť jsou pravidelnými účastníky festivalů technického metalu jako je Euroblast nebo Techfest. Nicméně my jsme si našli a víme, že to bude masakr. Představte si srážku ranných The Faceless s Fleshgod Apocalypse. Tak by šlo definovat hudbu této německé masírky. Rychlý technický deathmetal se symfonickými aranžemi, který likviduje vše v dosahu.

Dalším zahraniční hostem budou polští SPHERE, který hrají také deathmetal, ale berou to za jiný konec. Drží se zaběhnutějších kolejí s notnou dávkou melodičnosti.

Energii thrashe a hardcorovou neurvalost přijedou prezentovat oblíbení a raketově letící CRIPPLED FINGERS. Šlapavým, nekompromisním a profesionálním přístupem se p5ipomene Frankova partička HORRIBLE CREATURES, která hrne thrash/death v maximálních obrátkách na mezinárodní úrovni. Na tradičnější notu pro tz, kteří si budou chtít lehce zavzpomínat, yahrají legendární SCABBARD. Modernější stránku metalu ukážou čerstvé party NOMURA a VANGUARD. První banda si to hrne ve velmi chutné kombinaci groove metalu s nádechem Gojiry či The Ocea, druhá mrská svůj energický mix melodického deathu se špetkou core. Do úplného výčtu kapel zbývají black/deathmetalisté OKULT, personálně propojení na známou bandu Dysangelium, a samozřejmě domácí ELYSIUM, kteří se pohybuje na pomezí technicky pojatého deathmetalu s core prvky.

Festival je pořádán v příjemném areálu letního parketu „Ostrov“ ve středočeském městě Týnec nad Labem (cca 60 km od Prahy, 30 km od Pardubic), V areálu je dostatečný prostor pro stanování (možno přijet již v pátek). O pitný režim i něco do žaludku bude jako vždy postaráno. Pohodlí návštěvníků je zajištěno dostatkem lavic se stoly s přímým výhledem na pódium. Parket je kryt mobilním stanem o rozloze 160 m2, takže nepřízeň počasí nemá na zážitek z festivalu prakticky žádný vliv. Areál bude otevřen od 15:00 hod. V těsné blízkosti areálu je dostatek prostoru pro parkování. Samozřejmostí je jedinečná atmosféra, skvělý zvuk, příjemný areál, dobré pivo a jídlo. Metal!!!

Více zde
 
webmaster vadder ©2006

stránka byla načtena za 0.11823 sekund.