Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


METAL MADNESS 2022, 26. – 27. 8. 2022, SUŠICE, ostrov Santos

Zakončení prázdninové sezony se nemůže obejít bez pořádné akce, kterou na Šumavě již tradičně vykonává Metal Madness. Festival, který pročesává barevný rejstřík metalového žánru a přináší ukázkovou úhlopříčku mezi začínajícími kapelami a těmi legendárními. I letošek bude ve znamení pátečního souboje tří nových jmen, aby se vítěz ukázal v sobotním programu po boku metalového koktejlu, kterému letos vévodí pojem GOD DETHRONED, coby šikovný řemeslník míchající kov černý i smrtící. V dalším sledu se můžete těšit na svěží vítr tuzemských i zahraničních stoupenců thrashe, deathu a i pro black se prostor najde. Jedinečné prostředí ostrova Santos v Sušici doplní atmosféru akce o příjemný genius loci. Skvělé uspořádání jednotlivých sekcí (pódium, merch, občerstvení apod.) dopřeje návštěvníkovi výtečné soustředění, aby mu nic z pódia neuniklo. Zkrátka o vše bude dobře pečováno, aby i za rok byl dobrý důvod se na festival vracet.

GOD DETHRONED s relativně čerstvě oslavenou třicetiletou existencí dovezou z rodného Nizozemska perfektně vyváženou kombinaci black metalu a death metalu. Komu se před časem na festivalu zalíbili HATE, bude jásat nadšením i tentokrát. Dále hudbu můžeme připodobnit třeba k NECROPHOBIC nebo hledat podobný cit pro melodičnost jako u HYPOCRISY. Tahle bestie umí válcovat a dosud nevydala vyloženě slabou nahrávku (a že těch velkých desek má už jedenáct). Pecka!
https://goddethroned.com/

ASSASSIN je jméno, které klokotá thrash metalovým světem už hezkých pár let. Samozřejmě musíme připočíst víceletou pauzu, takže první nahrávky pamatují pád železné opony (osmdesátá léta) a ty novější začínají rokem 2005. Nicméně národnost, kterou je Německo a příslušnost k uvedenému žánru slibuje podobně energický zážitek, který nabízí třeba DESTRUCTION, SODOM nebo NECRONOMICON. Areálem bude pochodovat nejedna džínovina v jejíž barevné spleti nášivek se bude logo ASSASSIN určitě lesknout.
https://assassin-band.de/

FATAL EMBRACE potěší milovníky klasického thrash metalu, který obohacují od roku 1993. Chcete SODOM nebo EXODUS? To jsou vlivy, které se v jejich tvorbě nezapřou. Muzika odnese všechny zpátky do devadesátek. Kov, kůže, rychlost – to vše v té nejsyrovější podobě. Tahle banda z Německa má v sobě správnou bestii, kterou nebude těžké probudit.
https://www.facebook.com/fatalembraceofficial

PANYCHIDA je pojem, který není potřeba široce představovat. Jejich poslední skvělá deska "Gabreta Aeterna" se stala jakýmsi soundtrackem a povinnou výbavou všech šumavských metalheads a jejich milované krajiny. Ještě žádná metalová kapela neudělala takto velkolepou poctu této krajině, takže prezentace v místě zvaném „brána Šumavy“ bude už sama o sobě monumentální.
http://www.panychida.com/

NAHUM otevřeli brány svého death metalového chrámu před deseti lety. Respektive v roce 2012 kapele vyšla první velká deska. Od té doby stihli infikovat sluchovody všech přívrženců tvrdé muziky za pomocí svého nápaditého a barevného deathu, do kterého otevřeně vměšují thrash metalové postupy. Skvělá směsice obou žánrů s death metalovou převahou přímočaře zaútočí i na Santosu.
http://www.nahum.cz/

COMANDER je kladenská thrash metalová reinkarnace staré Metallicy (období "Kill’Em All") a podobně štěkavých part. Svižně a ostře do vás vysypou kulomet nukleárních projektilů o nezměrné síle. Banda důsledně prověří hybnost vašich obratlů a hbitost zápěstí s hrozícími prsty. Takže jestli po těch letech lockdownu nemáte kondici – začněte raději trénovat.
https://www.facebook.com/Comanderthrash

BLACK LIGHT jsou zástupci thrash metalu ze Slovenska. Jejich styl je odkazem amerického střihu s ostrou rétorikou a nekompromisním vokálem. Je to ostrý břit, co se ze tmy nečekaně zaleskne, aby pak jeho štiplavý chlad uštědřil výraznou památku na těle. Nechte se sešvihat tímhle bičem taky. Odměna bude vpravdě animální, za to na věky vepsaná v paměti.
https://www.facebook.com/blacklightthrash

INSISTENT aktuálně splnili pětiletku, jelikož byli založeni v roce 2017. Za tu dobu stihli vydat krásný dvě velký desky a rovněž i něco k tomu. Z vydatné kuchyně bude servírován nekompromisní masakrózní death grind šplhající svými ambicemi až do crustových poloh. Hotový sekernický útok, který se před ničím nezastaví. Tohle dílo vás zaručeně infikuje.
https://www.facebook.com/insistentgrind/

MORTIFILIA vás provede peklem death metalu, stejně jako to kdysi Dantovi učinil Vergilius. Což je téma výtečné poslední desky "The Great Inferno", která byla o Velikonocích konečně pokřtěna a na Santosu bude poprvé skrze stánek vydavatelství Magick Disk Musick k dostání i ve vinylové edici. Dotek švédských vichřic opět zavládne nad domácí půdou kapely, která tu bude jako pstruh v Otavě.
https://www.mortifilia.cz/

Desátou kapelou bude výherce pátečního warm-up klání, ve kterém se spolu pomyslně utkají:
SYRIDAS z úhlopříčně nejvzdálenější kouta naší republiky (Ostravy) zatřesou pátečním warm-upem v rytmu melodického mixu deathu a blacku. Kapela založená na počátku roku 2021 bude pokoušet vaši přízeň, aby se probila na sobotní soupisku. Materiál debutové nahrávky "Awaken" zní slibně, barevně a variabilně.
https://www.facebook.com/Syridas

FLAME OF GRAVE z Milevska fungují na thrash-hardcore bitevním poli rovněž velice krátce. V paměti se snaží zapsat skrze EP "Welcome To Hell", které přináší řadu šlapavých a úderných momentů, které zajisté budou v živém provedení hotovým etalonem pro vaše kyvné partie.
https://www.facebook.com/flameofgrave

GLOOMY SUNDAY přinesou svůj syrový black metalový vhled z daleké Opavy. Stylově jsou věrni nejsyrovější klasice žánru, což zajisté potěší mnohé zčernalé srdce. Nechybí sypačky, ani melodická uvolněnost, avšak vše v navztekaném duchu patřičné blackové rozjívenosti.
https://www.facebook.com/GloomySundayOpava/

Metal Madness 2022
26. – 27. 8. 2022
ostrov Santos, Sušice
vstup na pátek: zdarma
vstup na sobotu: 700,- na místě
děti do 15 let zdarma
předprodej za zvýhodněnou cenu zde: https://www.mortifilia.cz
páteční start: 19.00
sobotní start: 14.00
Více zde.
 
webmaster vadder ©2006

stránka byla načtena za 0.12282 sekund.