Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


THE OCEAN, LLNN, PLAYGROUNDED - 2. 10. 2022 - PRAHA, Underdogs

Hutní progresivisté THE OCEAN v Praze zazářili s Leprous, předtím na festivalu Brutal Assault. Pak covid hned dvakrát zhatil jejich turné ke druhému pokračování jejich konceptu „Phanerozoic“ s podtitulem „Mesozoic/Cenozoic“, ale nový termín odkládaného koncertu v Praze se blíží. A přibyl k němu i jeden bratislavský. Takže potřetí a definitivně, berlínský kolektiv kreativců konečně vtrhne na podia!

Progresivní metal v podání THE OCEAN je ale diametrálně odlišný od běžně vnímané podoby žánru. De facto jde o třaskavou heavy srážku post-metalu a temného hardcore, takže progresivní metal tu ustupuje přímočaré intenzitě sdělení, aby vyexplodovával ven, když přijde jeho čas. Než instrumentální orgie a nekonečné sólování jsou hybnou silou jsou těžké, důmyslné rytmy, promyšlené konstrukce písní a hrátky s aranžemi a melodií. Důležitá je gradace a stupňování napětí s dusivou atmosférou a smyslem pro dramatično. Surovost, ničivost, energie. Hudební aplikace principu sonických erupcí. A pak je tu ještě Loïc Rossetti, který ze svého hrdla dokáže vyloudit snad cokoli. Nejste-li z popisu moudří, pro jednodušší zacílení zmiňme kapely jako Intronaut, Cult of Luna, Mastodon, ISIS, tDEP, Amenra nebo Russian Circles. Muzika THE OCEAN je strhující a nevytrácí se z ní sdělení ani po mnoha posleších. Důkazem nechť je žhavý singl „Primal (State of Being)“, který v setlistu obou koncertů určitě nebude chybět.

Vzhledem k předchozímu odložení turné se proměnil doprovod The Ocean na turné. V sestavě je nově kodaňská úderka LLNN, v jejíž hudbě se, stejně jako u headlinera, mísí post-metal, sludge a hardcore, ale obraz je industriálně depresivní a s apokalyptickou náladou, a PLAYGROUNDED z Řecka, nyní však sídlící v Holandsku. Jejich hudba vyznívá progresivně jako u The Ocean, je lehce tíživá, ale elektronickými prvky a rockovějším feelingem dýchá a má široký prostor.

Více zde
 
webmaster vadder ©2006

stránka byla načtena za 0.16662 sekund.