DEEP PURPLE - Machine Head
Co se týče Machine Head, mám z alba mírně...

DEEP PURPLE - Machine Head
Po tragickém počinu remixovaného alba Black...

RAGE - Afterlifelines
Nemohl jsem to najít ve vyhledávání. A díky za...

RAGE - Afterlifelines
On tu je z roku 2012, jen se na něj z novějších...

RAGE - Afterlifelines
Takže bez orchestru: 1. Secrets, 2. Perfect Man,...

RAGE - Afterlifelines
Tak za mě je taky nejlepší Secrets in a Weird...

RAGE - Afterlifelines
...Rage bez orchestru: 1. Secrets in a Weird...

ATTIC - Return Of The Witchfinder
Velice povedené retro, které mě bavilo už na...

RAGE - Afterlifelines
Za mě jednoznačně toto období. Kromě...

RAGE - Afterlifelines
Za mě byl vrchol deska Trapped! a pak ještě The...












Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax




IMPERIAL STATE ELECTRIC - Imperial State Electric

Deathmetalisté si jistě pamatují na zděšení, když jeden z jejich bohů, bubeník Entombed Nicke Andersson v devadesátých letech opustil svou domovskou kapelu a postavil prostěrockn´rollové The Hellacopters. Kapelu, která čerpala ze zvuku Kiss sedmdesátých letech, ždímala odkaz Alice Coopera, jen občas metalově a punkově zazlobila a pošilhávala po psychedelii let šedesátých. Postupem času se The Hellacopters stali pojmem v oblíbenosti (zejména ve Skandinávii) překonali Anderssonovi někdejší chlebodárce a podnítili vznik nových rock n´rollových kapel na severu Evropy. Časem The Hellacopters ale vyšuměnili. Od průměrného alba „Rock n´Roll Is Dead“ k opravdu nevydařenému umíráčku „Head Off“ se už vysokou rychlostí sunuli do hrobu.

Od nové Anderssonovi kapely Imperial State Electric se dalo čekat mnohé. Nicke totiž v mezičase znovu koketoval s Entombed a postavil novou deathmetalovou formaci Death Breath. Jakékoliv dohady se rozplynuly s prvním tónem skladby „A Holiday From My Vacation“. Čistý, přímočarý rock n´roll, který jednak navazuje na nejlepší léta The Hellacopters, ale také na odkaz sedmdesátých let. Zaslechnete nápady, které by klidně mohli mít Kiss na svých namaskovaných deskách, které by klidně mohl Iggy Pop dát na alba The Stooges, nebo by jimi mohli disponovat Rolling Stones. To vše v originálním balení Made in Andersson.

Deska od samého začátku až do konce vesele rockuje, možná trochu recykluje nápady ze slavných dnů The Hellacopters. Jenže jejich rukopis byl natolik čitelný, že to nelze Anderssonovi ani v nejmenším zazlívat. Písně jsou vzdušné, plné vkusných melodických nápadů. Třeba hitová „Lee Anne“ je přesně taková skladba, jaká na posledních dvou deskách The Hellacopters chyběla. Za zmínku určitě stojí kissácká „Together In The Darkness“, trochu tajuplná „Diseased Pieces Of My Heart“ nebo „Throwing Stones“, kde se se svou kytarou blýskl Dregen z odpočívajících Backyard Babies. Ano, ten samý Dregen, který kdysi s Anderssonem The Hellacopters zakládal.

Andersson pálí jeden riff, jedno sólo za druhým a dělá mi tím obrovskou radost. Navíc je možná v nejlepším vokálním rozpoložení za celou svou kariéru. Místy se dotkne i takových milníků jako byli desky „High Visibility“ a „By The Grace Of God“. Imperial State Electric tedy natočili fakt dobrou desku, hranou srdcem i hlavou. Desku, která v letošním rozmarném létě zvedne náladu. A hlavně znamená velký příslib do budoucna. Jméno téhle kapely si proto zapamatujte.

Jan Skala             


www.myspace.com/imperialstateelectric

Seznam skladeb:
1. A Holiday From My Vacation
2. Lord Knows I Know That It Ain´t Right
3. Resign
4. Throwing Stones
5. I´ll Let You Down
6. I Got All Day Long
7. Lee Anne
8. Deja-vu
9. Together In The Darkness
10. Alive
11. Diseased Pieces Of My Heart
12. Redemptions Gone

Sestava:
Nicke Andersson – zpěv, kytara
Tobias Egge - kytara
Dolf DeBorst - baskytara
Thomas Eriksson - bicí

Rok vydání: 2010
Čas: 39:04
Žánr: rock n´roll
Label: Psychout Records
Země: Švédsko

Diskografie:
2010 – Imperial State Electric


Vydáno: 28.08.2010
Přečteno: 2995x




K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2024     RSS - články

stránka byla načtena za 0.08804 sekund.