26.02.2020
OZZY OSBOURNE
Novinka "Ordinary Man" nevyšla ještě ani před týdnem a ..více

26.02.2020
DEF LEPPARD
Britská legenda představí živou nahrávku "London To ..více

26.02.2020
JAZZ SABBATH
Bývalý koncertní klávesista Black Sabbath a Ozzyho ..více

26.02.2020
SISTER SIN
Obnovená kapela kolem zpěvačky Liv Jagrell přivítala ve ..více

26.02.2020
TIGER CLAWS
Američtí rockeři, kteří ve svém středu mají ..více

26.02.2020
TOOTHWALKER
Pražská instrumentální formace TOOTHWALKER představila ..více


OZZY OSBOURNE - Scream
Sakra, jsem jsem to nechtěl napsat :) ..

OZZY OSBOURNE - Scream
Dle mého Ozzy má od Ozzmosis poměrně podobný ..

VAN HALEN - Van Halen
Van Halen?No konečně :) Tahle deska je naprostá ..

OZZY OSBOURNE - Scream
Debata k Ordinary Man a srovnávání se Scream m ..

METALLICA - Load
K Load mám ambivalentní vztah, na jedné straně ..

Ozzy OSBOURNE - Ordinary Man
Na vinylu naštěstí ten rap taky není :-D ..

Ozzy OSBOURNE - Ordinary Man
Skutočne nechápem, čo je na Black Rain a Scream ..

Ozzy OSBOURNE - Ordinary Man
Tak podle poslední zprávy z novinky asi není u ..

ARCHON ANGEL - Fallen
Další zbytečná a nic nedávající nahrávka a ..

Ozzy OSBOURNE - Ordinary Man
Tak názor na novinku mám jasný, ale opravdu to ..
Za poslední měsíc:
DEBUSTROL - Pád do hrobu mrtvol
1674x

Dan HORYNA (MERLIN, VITACIT) - Nemám s Danem ze sedmdesátých let žádný problém
1370x

DEBUSTROL - Apokalismus
1270x

Ozzy OSBOURNE - Ordinary Man
1143x

DEBUSTROL - Steak
1052x

Aleš BRICHTA (ALEŠ BRICHTA PROJECT) - Voda teče v Labi a ve Vltavě
1042x07.03.2020
POWER 5 - heavy/power metal, Bad Jokers Cream - hair metal..
ZLÍN, Bamboo club, Nad Stráněmi 4512, Zlín, začátek od:20:30, vstupné: 110.-

13.03.2020
DEAD DANIELS (Praha), ERAR EŠUS (Ostrava)..
RC KAIN, Praha, začátek od:20:00, vstupné: 150 Kč

14.03.2020
POPPY SEED GRINDER - deathmetal / HC Praha (poslední koncert s frontmanem Eddie..
Praha - Modrá Vopice, začátek od:18:00, vstupné:článků celkem: 7474
recenzí: 6132
reportů: 571
rozhovorů: 389

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


RIMORTIS, NIGHTWISH revival - 11.10.2008, Plzeň - klub Alfa

Ač jsem si již několikrát stěžoval na hudební speed metalové (ne)dění v Plzni a okolí, poslední dobou se snad začíná alespoň trochu blýskat na lepší časy. Důkazem toho budiž teď snad již tradiční dvojkoncert poděbradských RIMORTIS a NIGHTWISH revival, který by se měl konat přibližně každého půl roku v prostorách restaurace plzeňského klubu Alfa. Dost mě mrzelo, že jsem první "půlročník" musel vynechat, ale o to víc jsem se těšil ten druhý. I když musím říct, že už dlouho před dnem konání akce jsem měl jisté pochybnosti. Prvním docela nepříjemným překvapením byla výše vstupného. Přeci jen téměř dvě stovky mi přijdou jako docela přemrštěná cena na koncert, kde "hlavní" kapelou je revival. A druhá věc byla skutečnost, že právě NIGHTWISH revival byli všude uváděni jako headliner. Nechal jsem to tedy vše osudu a počkal, jak to nakonec vše dopadne. Při vstupu do sálu mě celkem mile překvapil počet návštěvníků a musím říct, že tolik jsem jich po předešlých neblahých zkušenostech opravdu nečekal.

RIMORTIS
Nebudu tu zastírat, že RIMORTIS patří v českých speed metalových vodách mezi mé favority a na jejich vystoupení se vždycky hodně těším. Takže s úderem 9. hodiny večerní jsme se, za zvuků zvonů coby intra, nenápadně přesunuli blíže ke kapele a po chvíli už vzduchem létaly první prameny vlasů. I když atmosféra ještě nebyla úplně dokonalá, tak s průběhem večera se hodně zlepšovala a opět si neodpustím srovnání s vystoupením RIMORTIS v Plzni na Božkově. Tentokrát to bylo opravdu o něčem jiném a už se těším na reakce ve smyslu, že je i tenhle report "koupený" a nikdo v sále netancoval. Zpočátku byl sice zvuk dost špatný, ale naštěstí pak zvukařům došlo, že nezvučí festival v Riu, ale klubový koncert, takže stačilo trochu stáhnout "volume" a nakonec to nebylo v tomhle ohledu až tak špatné - tedy na nevalné akustické poměry, jež prostor restaurace nabízí. Setlist se opět točil okolo posledních dvou alb, a to zejména kolem poslední nahrávky "Vesmírem plout". Ač jsem si v zápalu boje jaksi nestíhal poznamenat všechny skladby, které během vyhrazené hodinky zazněly, tak songy jako "Rimortis II", "Sedmý syn" či "Zvony fantasie" nemohly nezaznít. Stejně jako závěrečné trio v podobě "Pláč andělů" a coverů "Hunting High And Low" a "Píseň neznámého vojína". Škoda jen, že kapela musela ihned po vystoupení odjet a nedošlo tak na společnou skladbu "Phantom Of the Opera", v níž občas NIGHTWISH revival vypomáhá i Milan Hloucal z RIMORTIS.

NIGHTWISH revival
Po docela vítaném odpočinku a částečné regeneraci krčních svalů po setu RIMORTIS se na pódium začala chystat česká verze světoznámých finských NIGHTWISH a po vzoru svých slavnějších kolegů si dali se zvukovkou opravdu na čas. Zcela zaplněný prostor před pódiem jakoby tajně doufal, že se stane zázrak a objeví se praví NIGHTWISH. Nestalo se tak, a tak jsme se museli spokojit jen s další z mnoha kopií slavné kapely. Už od začátku také bylo jasné, že jsme se v čase přesunuli do období s Tarjou u mikrofonu, a tak jsem mohl na nějaké hudební výlety do tracklistu nového alba "Dark Passion Play" rovnou zapomenout. Smířil jsem se tedy s tím a o to více pozornosti jsem z balkonu věnoval výkonům kapely. Což o to, tihle páni (a dáma) hrát a zpívat umí. Skladby NIGHTWISH mají nastudované dokonale, zpěvanda se hlasem také snaží Tarje příbližit, co to jen jde - tedy pokud jde o vyšší "operní" polohy. V těch metalově klasičtějších už to oproti originálu místy zaskřípalo. Co mě však dost nepříjemně zarazilo bylo nasazení muzikantů. Nebýt kytaristy Lubomíra Strakoše a zpěvačky Jany Kopidolové, kteří se snažili komunikovat s publikem a hraní je bavilo, měl bych dojem, že někdo jen promítá statické obrázky hudebníků na zeď. Tak malé hudební nadšení od ostatních členů NIGHTWISH revival jsem nečekal. Jistě - místa na pódiu rozhodně nebylo k rozdávání, ale i tak bych zvlášť od revivalové kapely čekal trochu toho nadšení z hraní skladeb jejich vzorů. Občasné probuzení bubeníka se sice cenilo, ale na druhou stranu třeba basák vzbuzoval dojem, že by mnohem raději už seděl někde v pohodlí hotelu a také Tuomas Holopainen se při koncertech za klávesami jen tak neposadí na židli a sporadicky nepohazuje hlavou. Tenhle názor asi nesdílal kotel pode mnou, který se neustále dožadoval přídavků a docela slušně bouřil, ale mé pocity z prvního setkání s NIGHTWISH revival jsou dost rozpačité, k čemuž ještě přispělo docela prapodivné podání skladby "Over the Hills And Far Away".

Čárlie             


www.rimortis.cz
www.nightwishrevival.cz

Foto: ilustrační


Vydáno: 16.10.2008
Přečteno: 4044x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2020     RSS - články

stránka byla načtena za 0.17724 sekund.