4.08.2020
SLIPKNOT
Zpěvák Corey Taylor sice pozastavil činnost své druhé ..více

4.08.2020
LOUDBLAST
Klasici francouzského death metalu prodělali za poslední ..více

4.08.2020
THE WHEELBLOCKS
Na americkou scénu přichází nová superskupina. Vede ji ..více

4.08.2020
TURBOSNAKE
Hardrockovým fanouškům se představuje nová kapela z ..více

4.08.2020
DARKEST HOUR
Personálně neklidnou dobu zažívá tato americká formace ..více

4.08.2020
TOUCHÉ AMORÉ
Přesně rok uplynul od doby, kdy tato losangeleská ..více


HELLOWEEN - Keeper of the seven Keys: The Legacy
1 Better Than Raw 2 The Dark Ride 3 Rabbit takhle ..

PRIMAL FEAR - Apocalypse
Vyjde. ..

PRIMAL FEAR - Apocalypse
Vyjde u vás recenze na novou placku od Primal Fea ..

HELLOWEEN - Keeper of the seven Keys: The Legacy
Tak nejlepší z Derisem určitě není! Za mě do ..

HELLOWEEN - Keeper of the seven Keys: The Legacy
Za mňa určite nie,albumu po odchode Rolanda už ..

HELLOWEEN - Keeper of the seven Keys: The Legacy
Asi bych nesrovnával. Ale "nejlepší s Derisem" ..

HELLOWEEN - Keeper of the seven Keys: The Legacy
Takže jsem jediný, kdo tento třetí díl Keepr ..

ENSIFERUM - Thalassic
Nové album považuji za velmi vydařené. Neskute ..

POWER 5 - Symbol
aha dík myslel jsem že v seriálech se píše v ..

KING DIAMOND - Them
Jen by bylo dobré přiřazovat k recenzím dobov ..
Za poslední měsíc:
Tonda Rauer (HARLEJ) - Plánované turné k 25 letům kapely odehrajeme na podzim
1210x

SALIERI - Černobyl
1206x

KING DIAMOND - Fatal Portrait
1170x

KING DIAMOND - Abigail
1023x

KING DIAMOND - Them
922x

U.D.O. / Musikkorps der Bundeswehr - We Are One
869x06.08.2020
DOOMAS, DYSANGELIUM, PAČESS, SCELETONS, CONSEQUENCES, .....
Nároďák Jaroměř, začátek od:19:00, vstupné: 200,-/300,-

23.08.2020
Folková zahrádka v Nároďáku Kapela MELISSA A DUE, instrumentáln folk r..
NÁROĎÁK JAROMĚŘ, začátek od:16:00, vstupné: Dobrovolné

05.09.2020
IRON ANGEL (Germany), INSULTER (Germany), STÍNY PLAMENU, KRYPTOR, SATOR MARTE, ..
Plzeň-Kalikovský mlýn., začátek od:13:00., vstupné: 500 Kč / 550 Kč.článků celkem: 7758
recenzí: 6372
reportů: 573
rozhovorů: 425

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


GALLERY OF SOUND – Hegemony

GALLERY OF SOUND byli pro mě jedna velká neznámá. Podle fotek a celkovému zpracování jsem to odhadoval na nějaký retro hard rock. Místo toho se na mě v úvodní „Power Of Paradise“ vrhly klasické heavy metalové riffy. Hard rockem je to však celkem dost přikořeněné. Přirovnal bych to ke starým ACCEPTům. Můžu říct, že přes určitou skepsi jsem si „Hegemony“ celkem dost oblíbil. Kapela na mě působí velice příjemně a sympaticky. Možná by někomu mohla vadit chvílemi až přílišná jednoduchost, ale proč by se všichni kytaristé měli tvářit jako Malmsteenové, když na to prostě nemají... Zpěvačka Magdalena Danner má do metal queen též hodně daleko, ale přesto dokáže zaujmout. Dá se prostě říct, že GALLERY OF SOUND je kapela obyčejných průměrných muzikantů, kterých po světě běhá mraky. „Hegemony“ je ale důkaz toho, že i taková kapela může natočit výborné album, které sice světovým žebříčkem nezatřese, ale své fanoušky si zcela určitě najde.

Do metalového víru nás uvrtají úvodní klávesové tóny skladby „Power Of Paradise“. Celkově právě klávesy dávají nejvíc vzpomenout na starý dobrý hard rock. Skladba se zbytečně nikam nežene, vyslechneme si pár klasických riffů z metalové učebnice a zcela ukázkový refrén, který dokáže zaujmout, aniž by obsahoval nějakou přehnanou pompu nebo sbory... Výborná věc. Hned druhou „Angels Or Beast“ skupina roztáhne na dlouhých sedm minut a i když se celá táhne v takřka stejném pomalém tempu, tak vůbec nenudí a patří vůbec k tomu nejlepšímu, co nám může nahrávka nabídnout.. Třetí „The Feast“ by mohla nést titul heavy metalová hymna. Vsadím se, že na koncertech je to jasná tutovka. A přesto se tváří nenápadně, stydlivě, jako by nevěděla, jestli má vůbec vytáhnout drápky... Rád bych se dostal k šesté věci „Broken Wings“, která mě opravdu dostala. Je jasné, že ploužák nemůže chybět, ale čekal jsem přece jenom něco doslova klišovitého, co plní roli povinné vycpávky. Kapela se k tomu postavila ovšem celkem neotřele a představila nám svojí opravdu jemnou tvář s výbornými akustickými kytarami, teskným zpěvem Magdaleny a nepředvídatelným refrénem. Takovéhle ploužáky opravdu můžu.. Bez zbytečného patosu, hlavně když to hraje ze srdce.

„Hegemony“ zní jako komplet výborně a já jsem opravdu rád, že se mi dostalo cti tuhle kapelu poznat. Tahle deska není vůbec dokonalá, zvuk by mohl být daleko průraznější (určité bych také více nahaloval zpěv, protože zní trošku suše a Magdalena se chvílemi docela trápí), obal víc promyšlený, ale hlavní je, když to dokáže zaujmout. A to Rakušáci dokázali.

Venca Votruba             

Tuhle recenzi můžeme začít vědomostním kvízem. Tak prosím, na kolik si, jen tak z fleku, vzpomenete kapel, které mají jako zemi původu uvedeno Rakousko? A ještě lépe, kapely, které pochází z Rakouska, věnují se tvrdé muzice v její melodičtější podobě a dají se označit visačkou kvalitní a poslouchatelné? Pokud jste se dostali alespoň k číslu čtyři, máte jedničku. Já jsem ze svých archivů vylovil celkem šest kapel (tím rozhodně nechci říct, že schopných spolků se v Rakousích nepotuluje víc) a, světe div se, čtyři z nich mají za mikrofonem divoženku.

Po poslechu debutového alba „Hegemony“, které v roce 2004 nahráli Gallery Of Sound, můžu spokojeně pozměnit výše uvedené statistiky a tuhle partu přihodit do škatulky kvalitní hard & heavy rakouská banda. O jejich schopnostech svědčí fakt, že v roce 2003 Gallery Of Sound vyhráli soutěž „Austrian Newcomer Award“ a důsledkem tohoto vítězství bylo právě natočení alba „Hegemony“. Muzika, která se na něm nachází, sedne milovníkům 80. let, a to včetně zvuku, který (kdo ví, zda to je úmysl?) se taky zapomněl v osmdesátých. Albu dominuje příjemně sytý ženským vokál, podporovaný šikovnou technickou sólovou kytarou a barevným zvukem kláves. Díky zabarvení hlasu frontmanky Magdaleny je odkaz na druhou polovinu 80. let víc než živý, protože již od první skladby dává Magdalena vzpomenout na jedinečnost Jutty Weinhold a skupin Zed Yago a Velvet Viper. Magdalena dokáže se svým hlasovým rejstříkem vymalovat řádně vyvedenou galerii zvuků a obzvlášť v momentech, kdy zatáhne svůj zpěv do hlubokých spodních proudů, jsem u vytržení.

Od první skladby „Power Of Paradise“ se na vás vykutálí melodické heavy čarování s klasickým střihem sloka – refrén – sloka – refrén – sólo - refrén, s přechody ze skotačivého šlapavého rytmu, přes nenucené pohupování do rozmáchlé rozvláčnosti, zvládnuté s elegancí a nadhledem. Tyhle změny tempa působí ohromně živě a hutný základ skladby zlehčuje klávesový odkaz na poezii fantasy metalu. Pokud vás úvodní „Power Of Paradise“ nevtáhne do světa Gallery Of Sound, dám krk za to, že při následující „Angels Or Beasts“ se bez reptání podřídíte hegemonii téhle party. Z vyšeptaného intra, přes sekané riffy a Magdalenino kouzlení přijde šantánově rozverný, pompézně rozhoupaný motiv, s nádhernou podporou sólové kytary, který se překulí do melodického, podmračeně hutného refrénu a Gallery of Sound mě mají na kolenou a já se ochotně stávám jejich poddaným. Protáhlá instrumentální pasáž nasazené tempo skladby poněkud zbrzdí, ale nejde jen o samoúčelný krok, následný přechod do vícehlasého refrénu jen za zvuků bicích (já vím, stokrát použité a profláknuté) a jemných, nenápadných kláves dramatičnost a atmosféru skladby ještě zvýrazní. Za zmínku (v rámci top momentů) stojí progresivně zaklávesovaná „On The Top“, nezbytná uplakaná balada „Broken Wings“ a skočná „Praying For Rain“. Čím častěji album poslouchám, jsou mi stále přístupnější i původně „slabší“ pasáže. Vlastně už ani nevím, které to byly. Postupně se rozplynuly do značky „dost dobrý“. A že v závěru došel Gallery Of Sound dech, melodické nápady a z hutné, vzrušující atmosféry kapela sklouzne k „obyčejnému“ bigbítu? Chtít po prvotině, aby dosáhla dokonalosti by bylo docela odvážné. A tak poslouchejte a poslouchejte a kvalita ostatního materiálu tenhle detail smázne.

Jednoduše řečeno, Gallery Of Sound namíchali energický a ověžující nápoj, založený na melodiích, charismatickém zpěvu, nápadité kytaře, sebevědomých klávesách a atmosféře 80. let. Pokud vám tahle kombinace dělá dobře na duši, neváhejte a po „Hegemony“ sáhněte. Stojí to za to.

Savapip 8/10

www.gos-metal.com

Seznam skladeb:
01) Power of Paradise
02) Angles or Beasts
03) The Feast
04) Who told you?
05) On the Top
06) Broken Wings
07) Praying for Rain
08) In Between
09) Children of Wonderland
10) Stockings and High Heels

rok vydání: 2004


Vydáno: 19.03.2006
Přečteno: 2454x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2020     RSS - články

stránka byla načtena za 0.44551 sekund.