18.02.2020
OZZY OSBOURNE
Přestože tento slavný zpěvák vydá 21. února nové ..více

18.02.2020
STRATOVARIUS
Kytarista finských STRATOVARIUS Matias Kupiainen na svém ..více

18.02.2020
ETEF 2020
Volyňský ETEF open air (24.-25. 7. 2020) oznamuje další ..více

17.02.2020
ALICE IN CHAINS
I když jsou tihle pionýři grunge po comebacku z roku ..více

17.02.2020
EXODUS
Po faktickém konci Slayer se kytarista Gary Holt věnuje ..více

17.02.2020
ENSIFERUM
Basista a zpěvák Sami Hinkka oznámil, že tahle finská ..více


Aleš BRICHTA (ALEŠ BRICHTA PROJECT) - Voda teče v Labi a ve Vltavě
Problém je, že Brichta je člověk, který neum ..

DAWN OF SOLACE - Waves
Tohle album by bylo vyborny, kdyby ho cely nazpiva ..

Aleš BRICHTA (ALEŠ BRICHTA PROJECT) - Voda teče v Labi a ve Vltavě
Rozhovor to je podivny ..Od Brichty lze cekat ..

GRAND SLAM - Hit The Ground
určitě, to můžu ... 8,5/10 ..

Dan HORYNA (MERLIN, VITACIT) - Nemám s Danem ze sedmdesátých let žádný problém
To Pepsi stone : Díky ! Nejvíc mám rád Vitaci ..

Dan HORYNA (MERLIN, VITACIT) - Nemám s Danem ze sedmdesátých let žádný problém
Zrovna dnes vyšla zpráva, že zemřel kytarista ..

Dan HORYNA (MERLIN, VITACIT) - Nemám s Danem ze sedmdesátých let žádný problém
Horyna s Vitacitem žádnou desku nevydal. Jen čt ..

Aleš BRICHTA (ALEŠ BRICHTA PROJECT) - Voda teče v Labi a ve Vltavě
Chápu, že když někdo hovno vidí, tak se nepou ..

Dan HORYNA (MERLIN, VITACIT) - Nemám s Danem ze sedmdesátých let žádný problém
Dan se výborně rozpovídal. I když jsem ho nikd ..

Dan HORYNA (MERLIN, VITACIT) - Nemám s Danem ze sedmdesátých let žádný problém
Úplně jiné vystupování,p ři rozhovoru než Al ..
Za poslední měsíc:
DEBUSTROL - Vyhlazení
1595x

DEBUSTROL - Pád do hrobu mrtvol
1573x

Redaktorská bilance roku 2019 - Savapip
1392x

LIMETALL - Znamení
1209x

DEBUSTROL - Apokalismus
1185x

Jiří `Big Boss` VALTER - Národ Kärgeräs ještě neřekl poslední slovo
1051x07.03.2020
POWER 5 - heavy/power metal, Bad Jokers Cream - hair metal..
ZLÍN, Bamboo club, Nad Stráněmi 4512, Zlín, začátek od:20:30, vstupné: 110.-

13.03.2020
DEAD DANIELS (Praha), ERAR EŠUS (Ostrava)..
RC KAIN, Praha, začátek od:20:00, vstupné: 150 Kč

14.03.2020
POPPY SEED GRINDER - deathmetal / HC Praha (poslední koncert s frontmanem Eddie..
Praha - Modrá Vopice, začátek od:18:00, vstupné:článků celkem: 7456
recenzí: 6115
reportů: 571
rozhovorů: 388

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


WEDNESDAY 13, X-CORE - 8.11.2008 , Praha, Rock Café

Konec listopadu a začátek prosince byl u nás letos na koncerty velkých či o něco méně známějších kapel opravdu bohatý. A byť do konce roku už zbývá opravdu pár posledních týdnů, stále se najde dost akcí, které stojí za návštěvu. Jednou z nich bylo vystoupení americké horor punk/metalové bandy WEDNESDAY 13.

K jejich hudebním výtvorům jsem se dostal vlastně úplnou náhodou, a to po vydání, dnes již předposledního, alba „Fang Bang“. Původně jsem se zuby nehty bránil si W 13 vůbec poslechnout – slovíčko punk v označení škatulky, kam se kapela alespoň papírově často řadí, ve mně vzbuzovalo dost velké obavy. Naštěstí jsem nakonec podlehl naléhání a od té doby skladby W 13 (nejen) z "Fang Bang" pravidelně zpříjemňují život mně i mým sousedům. Nejde totiž naštěstí jen o bezduché tříakordové mlácení do strun doplněné o pár strašidelných zvuků, ale o chytlavou kombinaci glam rockových melodií a punkové údernosti, která spolu se snadno rozpoznatelným hlasem zpěváka, známého pod pseudonymem Wednesday, dává dohromady velice energickou a chytlavou kombinaci. Není tomu tak dlouho, co světlo světa spatřila nová nahrávka W 13 s názvem „Skeletons“ a upřímně řečeno – po nadšení z alba minulého mě novinky trochu zklamala, ale to mě ani v nejmenším nemohlo odradit od návštěvy pražského Rock Café, kam po více jak roce tihle američtí zombíci zavítali. Začátek koncertu byl plánován už na sedmou hodinu odpolední a v roli předskokanů se nejdříve představili tuzemští X-CORE. Ještě než jsem měl možnost seznámit se s jejich tvorbou, už mě jímalo zlověstné tušení, že tohle pro mě asi nebude to pravé metalové. X-CORE nezůstali svému názvu nic dlužni a těžko bychom od nich čekali nějaké akustické zamilované balady. Škoda jen, že jsem zatím nenašel (a mám dojem že jen tak ani nenajdu) cestu k žádnému hudebnímu stylu, ve kterém se označení „core“ vyskytuje - ať už v jakékoli souvislosti, a tak jsem raději ještě chvilku počkal v uctivější vzdálenosti od pódia a při pohledu do předsálí a do horního baru jsem zjevně neměl podobný nápad sám. Tím nechci nijak srážet kvalitu nebo výkon kapely. Přece jen jeli X-CORE turné třeba s PRO-PAIN a poslední desku jim produkoval Roland Grapow, tak nepůjde o žádná hudební ořezávátka.

Pak už konečně došlo na to, nač jsme všichni čekali. Na pódiu se objevil miláček dámské části publika Wednesday se svými kumpány a ti spustili pěkně od podlahy. V jejich případě tedy spíš až odněkud z hloubi hrobu. Na zbytečné povídání mezi skladbami nebyl téměř žádný čas a asi to nikomu z přítomných ani moc nevadilo. Navíc by slova jen zbytečně kouskovala parádní jízdu. Punkové prvky se draly na povrch mnohem více než na studiovkách, ale pořád tu byl ještě ten správný metalový nádech. Co se týče skladeb na playlistu, tak měli W13 z čeho vybírat. Co do kapel a projektů je Wednesday opravdu hyperaktivní, a tak byť se turné točilo okolo aktuální desky, dostalo se i na starší kousky z dob MURDERDOLLS nebo FRANKENSTEIN DRAG QUEENS FROM PLANET 13. Spolu se „Skeletons“ nedávno vyšel také záznam live koncertu W13, takže se dalo již předem trochu hádat, na jaké skladby by se asi tak mohlo dostat. Nakonec se přeci jen nějaké odlišnosti našly a zejména „I Walked With a Zombie“, v kterou jsem ani nedoufal, mě víc než potěšila. Musím uznat, že i nové skladby dostaly naživo úplně jiný rozměr a třeba taková „From Here to Rehearse“ patřila k tomu nejlepšímu vůbec. Že se blíží závěr setu naznačil sám Wednesday, když uvedl „Bad Things“ již obligátním přáním: „I wish bad things happen to you“. Jednou se ještě povedlo dostat muzikanty zpátky ze zákulisí a vykřičet si přídavek - to když na řadu přišla i hymna z dob MURDERDOLLS „I Love to Say Fuck“, která by se směle mohla pokoušet o zápis do Guinessovy knihy rekordů v počtu použití slovíčka fuck v jediném textu, ale pak už byl konec definitivní. Po chvíli se objevila celá kapela i v „civilu“ a po nezbytném focení s fanoušky a rozdávání podpisů jsme se mohli s čistým svědomím odebrat k domovům či do hospod. Tentokrát jsem odcházel ještě mnohem spokojenější než v loňském roce a pokud budou mít koncerty W 13 takto rostoucí úroveň, máme se příště rozhodně na co těšit.

Čárlie             


www.wednesday13.com
www.x-core.cz

Foto: Lenny


Vydáno: 22.11.2008
Přečteno: 3070x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2020     RSS - články

stránka byla načtena za 0.18291 sekund.