26.02.2020
OZZY OSBOURNE
Novinka "Ordinary Man" nevyšla ještě ani před týdnem a ..více

26.02.2020
DEF LEPPARD
Britská legenda představí živou nahrávku "London To ..více

26.02.2020
JAZZ SABBATH
Bývalý koncertní klávesista Black Sabbath a Ozzyho ..více

26.02.2020
SISTER SIN
Obnovená kapela kolem zpěvačky Liv Jagrell přivítala ve ..více

26.02.2020
TIGER CLAWS
Američtí rockeři, kteří ve svém středu mají ..více

26.02.2020
TOOTHWALKER
Pražská instrumentální formace TOOTHWALKER představila ..více


OZZY OSBOURNE - Scream
Sakra, jsem jsem to nechtěl napsat :) ..

OZZY OSBOURNE - Scream
Dle mého Ozzy má od Ozzmosis poměrně podobný ..

VAN HALEN - Van Halen
Van Halen?No konečně :) Tahle deska je naprostá ..

OZZY OSBOURNE - Scream
Debata k Ordinary Man a srovnávání se Scream m ..

METALLICA - Load
K Load mám ambivalentní vztah, na jedné straně ..

Ozzy OSBOURNE - Ordinary Man
Na vinylu naštěstí ten rap taky není :-D ..

Ozzy OSBOURNE - Ordinary Man
Skutočne nechápem, čo je na Black Rain a Scream ..

Ozzy OSBOURNE - Ordinary Man
Tak podle poslední zprávy z novinky asi není u ..

ARCHON ANGEL - Fallen
Další zbytečná a nic nedávající nahrávka a ..

Ozzy OSBOURNE - Ordinary Man
Tak názor na novinku mám jasný, ale opravdu to ..
Za poslední měsíc:
DEBUSTROL - Pád do hrobu mrtvol
1674x

Dan HORYNA (MERLIN, VITACIT) - Nemám s Danem ze sedmdesátých let žádný problém
1368x

DEBUSTROL - Apokalismus
1270x

Ozzy OSBOURNE - Ordinary Man
1143x

DEBUSTROL - Steak
1052x

Aleš BRICHTA (ALEŠ BRICHTA PROJECT) - Voda teče v Labi a ve Vltavě
1042x07.03.2020
POWER 5 - heavy/power metal, Bad Jokers Cream - hair metal..
ZLÍN, Bamboo club, Nad Stráněmi 4512, Zlín, začátek od:20:30, vstupné: 110.-

13.03.2020
DEAD DANIELS (Praha), ERAR EŠUS (Ostrava)..
RC KAIN, Praha, začátek od:20:00, vstupné: 150 Kč

14.03.2020
POPPY SEED GRINDER - deathmetal / HC Praha (poslední koncert s frontmanem Eddie..
Praha - Modrá Vopice, začátek od:18:00, vstupné:článků celkem: 7474
recenzí: 6132
reportů: 571
rozhovorů: 389

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


EDGUY, HARTMANN - 8.2.2009, Praha-Roxy

Když němečtí EDGUY vydají nové album, musel by se stát zázrak, aby si na následném turné kapela odpustila alespoň jednu zastávku v naší malé republice. Tentokrát se představili v pražském klubu Roxy, kam si s sebou přivezli kapelu soustředěnou okolo zpěváka a kytaristy v jedné osobě - Olivera Hartmanna. Ten se u nás představil už loni v létě jakožto člen projektu AVANTASIA a tentokrát se ujal role předskokana, aby představil také něco ze své vlastní tvorby.

Už od začátku jsem tušil, že toto vystoupení EDGUY bude trochu odlišné od všech předchozích. Na poslední řadovce „Tinnitus Sanctus“ si Sammetovci mnohem více než dřív potykali s hard rockovými vlivy, a tak už hudební tvář první kapely nás měla naladit na rockovější strunu. I když mne studiová tvorba HARTMANN až tolik ze židle nenadzdvihla, tak živá produkce je přeci jen trochu jiné kafe. To hlavně díky tomu, že nechává mnohem více vyniknout tomu nejdůležitějšímu – Oliverovu hlasu, na němž vlastně všechny skladby stojí. Místy mi sice chyběl trochu silnější nápad v podobě trochu chytlavější nebo originálnější melodické linky, ale „ten plešatý pán“ za mikrofonem stejně většinu pozornosti strhával jen na sebe, takže se až tolik vlastně nestalo, čemuž nasvědčovaly i reakce přihlížejících. Navíc mají HARTMANN za sebou zatím pouze dvě studiová alba, takže kdo ví, čeho se od nich ještě dočkáme.

Jestliže bychom reakce publika při úvodním rozehřívacím kole označily jako velice vřelé, tak s příchodem EDGUY se strhla pořádná bouře. Marně si vybavuji, kdy tak relativně malý počet lidí dokázal vytvořit natolik působivou atmosféru a srdečné přivítání pro své favority. Vlastním uším očividně nevěřili ani sami muzikanti, a tak už od začátku nešetřili superlativy na adresu svých fans. Setlist se dle očekávání opíral zejména o novinku „Tinnitus Sanctus“ a nové, místy pomalejší a rockovější skladby zahnaly starší tvorbu EDGUY trochu do pozadí. Kapela tak ukázala další ze svých hudebních tváří, a ta se dle ohlasu přítomných opět hodně líbí. Show se tentokrát obešla bez jakýchkoli pyroefektů a jiných zbytečností, což absolutně nevadilo, protože dokud se bude po pódiu prohánět Mr. Sammet, nepotřebují EDGUY k úspěchu už snad vůbec nic. Průběh večera už od prvních skladeb napovídal, že tentokrát to loučení rozhodně nebude jen tak a že se skupina do backstage jen tak nedostane. Přídavek byl proto nevyhnutelný a i po něm se zdálo, jako by koncert pokračoval dál, když si celá Roxy prozpěvovala z playbacku znějící „Superheroes“ – byť už bez účasti kapely.

To, co mne tolik táhne na koncerty této pětice, je vedle hudební stránky také velký nadhled muzikantů a všemožné vtípky, kterými zpestřují svá vystoupení. Tentokrát jsme se dočkali krátké vsuvky v podobě úryvku z „Let the Hammer Fall“ od švédských HAMMERFALL a při společném prozpěvování publika, které opět dirigoval kdo jiný než Sammet, zazněla i jedna notoricky známá melodie od ne až tak metalových SCOOTER. Tenhle hudební večer se opravdu povedl a rozhodně se řadí mezi ty nejlepší koncerty EDGUY, které jsem měl to štěstí navštívit a ke cti muzikantů nutno přičíst i jejich naprosto profesionální chování k fanouškům, když na promrzlé ulici před klubem ochotně rozdávali autogramy a pózovali fotografům. Snad se letos dočkáme ještě mnohem více takových večerů a stejně přátelských setkání. Třeba už v létě ve Vizovicích, kde se právě EDGUY představí v roli jednoho z headlinerů festivalu Masters Of Rock...
Playlist EDGUY: Intro, Dead Or Rock, Speedhoven, Tears Of A Mandrake, Babylon, The Pharaoh, Ministry Of Saints, The Headless Game, Drums Solo, The Pride Of Creation, Superheroes, Nine Lives, Lavatory Love Machine, King Of Fools

Čárlie             


www.edguy.net

Foto: Charlie


Vydáno: 02.03.2009
Přečteno: 3178x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2020     RSS - články

stránka byla načtena za 0.19152 sekund.