4.08.2020
SLIPKNOT
Zpěvák Corey Taylor sice pozastavil činnost své druhé ..více

4.08.2020
LOUDBLAST
Klasici francouzského death metalu prodělali za poslední ..více

4.08.2020
THE WHEELBLOCKS
Na americkou scénu přichází nová superskupina. Vede ji ..více

4.08.2020
TURBOSNAKE
Hardrockovým fanouškům se představuje nová kapela z ..více

4.08.2020
DARKEST HOUR
Personálně neklidnou dobu zažívá tato americká formace ..více

4.08.2020
TOUCHÉ AMORÉ
Přesně rok uplynul od doby, kdy tato losangeleská ..více


HELLOWEEN - Keeper of the seven Keys: The Legacy
Za mě je nejlepší album s Derisem Straight Out ..

HELLOWEEN - Keeper of the seven Keys: The Legacy
Posledné 3-4 albumy sú pre mňa ako jedno vajce. ..

KING DIAMOND - Them
Klidně můžu poslat dobrou fotku sestavy Them. N ..

KING DIAMOND - Them
K těm fotkám... Fotek samotného Kinga jsou všu ..

HELLOWEEN - Keeper of the seven Keys: The Legacy
Helloween beru jako jednu z nejlepších metalový ..

HELLOWEEN - Keeper of the seven Keys: The Legacy
Přestože Helloween už jdou dlouhá léta mimo m ..

HELLOWEEN - Keeper of the seven Keys: The Legacy
1 Better Than Raw 2 The Dark Ride 3 Rabbit takhle ..

PRIMAL FEAR - Apocalypse
Vyjde. ..

PRIMAL FEAR - Apocalypse
Vyjde u vás recenze na novou placku od Primal Fea ..

HELLOWEEN - Keeper of the seven Keys: The Legacy
Tak nejlepší z Derisem určitě není! Za mě do ..
Za poslední měsíc:
Tonda Rauer (HARLEJ) - Plánované turné k 25 letům kapely odehrajeme na podzim
1224x

SALIERI - Černobyl
1217x

KING DIAMOND - Fatal Portrait
1179x

KING DIAMOND - Abigail
1036x

KING DIAMOND - Them
955x

U.D.O. / Musikkorps der Bundeswehr - We Are One
877x06.08.2020
DOOMAS, DYSANGELIUM, PAČESS, SCELETONS, CONSEQUENCES, .....
Nároďák Jaroměř, začátek od:19:00, vstupné: 200,-/300,-

23.08.2020
Folková zahrádka v Nároďáku Kapela MELISSA A DUE, instrumentáln folk r..
NÁROĎÁK JAROMĚŘ, začátek od:16:00, vstupné: Dobrovolné

05.09.2020
IRON ANGEL (Germany), INSULTER (Germany), STÍNY PLAMENU, KRYPTOR, SATOR MARTE, ..
Plzeň-Kalikovský mlýn., začátek od:13:00., vstupné: 500 Kč / 550 Kč.článků celkem: 7761
recenzí: 6375
reportů: 573
rozhovorů: 425

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


RADIOHEAD, Moderat - 23.8.2009 Praha Výstaviště

Na začátek reportu musím konstatovat, že „Radiohead“ prostě miluju. Je to ten typ kapely, který vás nikdy neomrzí, protože na každém albu přicházejí s něčím naprosto novým a inovativním, a proto není divu, že Radiohead poslouchají lidé napříč celým hudebním spektrem. V roce 2007 vydala kapela zatím svou poslední desku „In Rainbows“, která zaznamenala veliké úspěchy a i já osobně ji řadím mezi své nejoblíbenější.

Na pražské Výstaviště, kde se koncert konal, jsem dorazila kolem čtvrté hodiny a byla jsem vpuštěna dovnitř. Měla jsem lístek k pódiu, a tak jsem tam hned zamířila, abych si zabrala co nejlepší místo. Jak jsem tak čekala na vystoupení předkapely, mohla jsem okolo sebe slyšet nesčetné množství různých jazyků; bylo patrné, že se na koncert přijeli podívat lidé z různých koutů Evropy, protože letos Radiohead objíždějí pouze několik festivalů a mezi nimi se konala právě tato zastávka v Čechách.

Ač měla předkapela začít až v sedm hodin, spustila své vystoupení zhruba o půl hodiny dříve. Jednalo se o berlínskou partičku Moderat, kterou si dokonce vybrali sami Radiohead. Trochu jsem se bála, aby to nedopadlo jako na Depeche Mode, kteří měli jako předkapelu tranceovou záležitost, ze které mě už po deseti minutách bolela hlava. Moderat se naopak prezentovali velice příjemnou elektronickou hudbou podpořenou vizuální projekcí, která by určitě vynikla lépe za nočního světla v nějakém menším klubu.

Radiohead začali hrát zhruba kolem čtvrt na devět. Výhoda srpna je ta, že se dříve stmívá, a tak již od počátku mohla vyniknout úžasná světelná show, kterou kapela přivezla s sebou. Z vrchu pódia byla jako krápníky zavěšena světla, která si pohrávala s různými barevnými spektry a dokreslovala tak kulisu k hudební projekci. Jako první písničku Radiohead spustili „15 Step“ z poslední řadové desky a lidi začali šílet. Zpěvák Thom Yorke mi vždycky připadal jako naprostý kliďas, ale díky pražskému koncertu jsem zjistila, že je to neuvěřitelný živel.

Na Radiohead je fascinující to, že u nich nikdy nevíte. Naprosto netušíte, co můžete čekat, které písničky vám zahrají, jestli se dočkáte svých oblíbených nebo ne. Nakonec stejně zjistíte, že i když nehráli vaše netajnější přání, nejste nespokojeni, protože každá písnička Radiohead má něco do sebe, a naživo to platí o to více. Pokud se navíc všechno odehrává v takové atmosféře, která byla v neděli v Praze, máte pocit, jako když se místy nacházíte v jakémsi snu, ze kterého se nechcete probudit.

Radiohead vyčnívají nejen svou kreativitou, ale také všestranností, což mi občas připomnělo Trenta Reznora z Nine Inch Nails, který také neměl problém přebíhat od kytar ke klávesám. U Radiohead se k tomu přidal navíc například xylofón a dokonce starý tranzistorák. V písni „Bangers and Mash“ si Yorke zase sedl za malou bicí soupravu.

Pokud člověk očekával dva zdánlivě největší hity, „Paranoid Android“ a „Karma Police“, mohl být zklamán, neboť se na tyto dva highlighty alba „Ok Computer“ nedostalo. Mně osobně to příliš nevadilo, protože mám mnohem radši desku „Kid A“, ze které jsem se dočkala hned několika písní. Největším překvapením bylo určitě zařazení „How to Disappear Completely“, pomalé skladby hrané na akustickou kytaru doprovázené výraznou basou a zvuky ze syntetizátoru. O další překvapení večera alespoň pro mě se postarala skladba „True Love Waits“, možná vůbec nejdojemnější skladba, kterou Radiohead mají v repertoáru. Trochu mě mrzelo, že na mé vůbec nejoblíbenější album „The Bends“ se prakticky krom stejnojmenné písně a písně „Nice Dream“ nedostalo, ale pokud by měl být člověk naprosto spokojen, musel by koncert trvat alespoň pět hodin.

Vidět Radiohead a zemřít, to byl můj pocit poté, co se pánové rozloučili a zmizeli v útrobách backstage. Když jsem tak kráčela domů, praly se ve mně nejrůznější pocity od naprosté radosti k naprostému smutku. Jen málokterá kapela ve vás dokáže vyvolat tolik pocitů. A o tom by hudba měla být, nebo ne?

Setlist: 15 Step, There There, Weird Fishes/Arpeggi, All I Need, Lucky, Nude, Morning Bell, 2+2=5, A Wolf At The Door, Videotape, (Nice Dream), The Gloaming, Reckoner, Exit Music, Bangers And Mash, Bodysnatchers, Idioteque – Pyramid Song, These Are My Twisted Words, Airbag, The National Anthem, How To Dissapear Completely – The Bends, True Love Waits, Everything In Its Right Place

Ver             Vydáno: 31.08.2009
Přečteno: 2473x
počet příspěvků: 1

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
koncert radiohead v prazenádherný koncert...8. 09. 2009 23:34 bagpus


 
Metalforever.info © 2006 - 2020     RSS - články

stránka byla načtena za 0.70777 sekund.