19.10.2019
ARAKAIN
Videoklip k písni "Kompromis", ve kterém si mj. zahrál ..více

19.10.2019
ALKEHOL
Pražská kapela připomíná loňskou studiovku animovaným ..více

19.10.2019
THE NEPTUNE DARLINGS
Přestože kapela Life Of Agony má aktuálně venku novinku ..více

19.10.2019
RAGE
Peavy a jeho parta neúnavně pokračuje v chrlení nového ..více

19.10.2019
FIT FOR AN AUTOPSY
Deathcorová šestice z New Jersey se hlásí s pátým ..více

19.10.2019
AUTUMN`S CHILD
Na švédské scéně vznikla nová hardrocková ..více


HELLOWEEN - The Dark Ride
Hodnotím celou recenzi jako celek, tj. si protiř ..

HELLOWEEN - The Dark Ride
á zas nějakej osvícenej odborník, co umí čí ..

HELLOWEEN - The Dark Ride
Sorry jako, musím to říct, Pagane seš KOKOT!!! ..

RIMORTIS - Dvacet černých růží
Souhlas s Paganem ohledně Spilkova zbytečnýho t ..

David HASSELHOFF- Open Your Eyes
Máš něco proti tomu? :-)))) ..

David HASSELHOFF- Open Your Eyes
Tak to je bomba, více takových recenzí, metal f ..

ARAKAIN - Farao
Zoberte Lukymu už niekto tie drogy, lebo potom to ..

ARAKAIN - Farao
“Nech toho! Nechceme!“ křičeli ostatní. “ ..

ARAKAIN - Farao
to lukáš: Když už chceš umísťovat podobné ..

ARAKAIN - Farao
Vaší blbostí umírám - volnej verš Čekal ..
Za poslední měsíc:
Kolinss (DEBUSTROL) - Spěcháme maximálně jen na pivo
1786x

ARAKAIN - S.O.S
1246x

ARAKAIN - Apage Satanas
1026x

ARAKAIN - 15 Vol.1 & 2
1014x

SONATA ARCTICA - Talviö
959x

SASCHA PAETH`S MASTERS OF CEREMONY - Signs Of Wings
769x27.10.2019
HOUBA, POZOR MAMUT, BANDA...
Havlíčkův Brod - Oko Klub, začátek od:20:00, vstupné: 150

02.11.2019
ATOMOVÁ MIHULE, ČERSTVĚ NATŘENO, NEVIDIM, GIGIGANG, APPLE SPOKESMAN...
Havlíčkův Brod - Oko Klub, začátek od:19:00, vstupné: 150

10.11.2019
DOPETHRONE (can) sludge na evropský tour! GOSPEL OF THE FUTURE (cz) tuzemská ..
Praha - 007 Strahov, začátek od:20:00, vstupné: 23:00článků celkem: 7193
recenzí: 5885
reportů: 564
rozhovorů: 378

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


THEOCRACY, RAMAYANA - 27.10.2009 - Hradec Králové, RC Strojovna

Za války se amíci zarazili u Plzně, teď dorazili i do Hradce Králové (tedy oni to natáhli i dál, ale to pro tuto chvíli není až tak podstatné). Power progresivní banda Theocracy z „Atén“ ve státě Georgia se vydala do Evropy na krátké turné „Laying Europe To Rest“ propagovat své aktuální album „Mirrors Of Soul“ a jedna zastávka je zavedla i do Strojovny. Společnost jim dělali hradečáci Ramayana a setkání s nimi bylo první příležitostí zjistit, co se u kapely událo za poslední půlrok od doby, kdy Ramayana právě ve Strojovně pokřtila své cejdo „Vzdálený svět“.

Den s Theocracy začal už o něco dřív, neb kluci se usídlili kvůli autogramiádě v prostorách prodejny hudebních nástrojů CMI Plaza a bylo skvělé sledovat, jak ve volných chvílích kytarista Val řádí u bicích (komentář bubeníka Ramayany Ejzyho „…proč kytarista bubnuje líp než já…?“ ;-) hovoří za vše), druhý kytarista Jonathan si zasněně preluduje u piána i to, jak se všichni kluci vstřícně (já mít za sebou cestu z Popradu, tak ani nezvednu ruku…) chovali k těm několika lidičkám, kteří si našli cestu do céemíčka (na vylíčení, co následně Val předváděl na kytaru při „obývákové aftersession“ mi nějak dochází slovní zásoba – prostě Pan Muzikant…).

Ramayana nezahálí. Pokud dobře počítám, tak jejich aktuální playlist čítal již víc dosud nevydaných novinek, než písní z posledního alba. A i když jsem u některých ten svůj novinkový komplex obav z dosud nepoznaného znovu oživil, největší překvápko pro mě představovala pecka s poněkud zavádějícím názvem „Škoda strun“. Bodavé klávesy, temná atmosféra a velice důrazný, šlapavý rytmus – dokonalá ukázka toho, kde bych si dokázal v budoucnu Ramayanu představit coby žraloka v přeplněném rybníku. A velice vážná konkurence pro „Proroka“, coby mou nejoblíbenější položku v arzenálu kapely.

Na přetřes mohla přijít i otázka, kterou Ramayana svého času vydatně řešila i na svých stránkách. Totiž jestli shánět nového zpěváka. Na jednu stranu jsem zamáčkl slzu u již zmíněného „Proroka“, kterému přece jen chyběl emotivnější vokální projev (holt půjčit si Radka Řezníčka na cédéčko do téhle hitovky byl docela zavádějící krok). Na straně druhé, když Miloš Koblmüller v „Navěky“ přibrousil hlasivky a konečně tak zatáhl svůj projev do barevnějších vod, říkal jsem si, že by se dal najít životodárný kořen i ve vlastních řadách. Tak uvidíme.

Úterní vystoupení Ramayany beru jako dosud nejpřesvědčivější položku v našem společném koncertním notýsku. Sice si troufnu tvrdit, že na tom má stejný podíl rostoucí forma kapely, stejně jako odtržení se od motorkářské minulosti, ale nutno přiznat i fakt, že fandovstem vyžadoněný přídavek „Motorovej“ povedený výkon Ramayany podtrhl. A kupodivu se tak nenaplnila Maziho předpověď, že pokud dají „Motorového“, že se mi to nebude líbit. Po takhle vydařeném a přítomným lidstvem patřičně oceněném představení můžu říct jediné – líbilo ;-).
Playlist: Ortel, Říše snů, Prorok, Vzdálený svět, Poslední cesta, Škoda strun, Hrdlořez, Navěky, Písky času, Poselství, Oči temnot, Vesmír přichází, Ruce osudu, Motorovej

Stesk na jediné zahaprování v průběhu večera je asi na místě si vylít coby oslí můstek mezi chválou obou účinkujících. Zvuk, to byla tentokrát bolest koncertu. Hlasitost vytočená zbytečně doprava i celkově nezvykle ostré vyznění – řeknu-li, že tentokrát mě uši bolely, nehledejte v tom žádný jinotaj, ale holý fyzický pocit – neprospělo ani Ramayaně, ani Theocracy. Ne natolik, aby to pokazilo celkový dojem, ale pokud něco přebývalo k naprosté dokonalosti, byla to právě intenzivní masáž, linoucí se z beden.

Theocracy. Po Serenity letos už druhý headliner, na kterého jsem se vypravil bez jakéhokoliv poznamenání dosud vydaným materiálem. A druhá totální pecka mezi světla. Amíci to skutečně power či speed (jo i špetku progress) zavedeným veličinám nandávají (a pokud rovnou nenadávají, i když mě momentálně moc kvalitativně srovnatelných jmen s tak našlápnutou formou nenapadá), tak alespoň stojí bok po boku. Parta kolem hlavní postavy zpěváka (a instrumentálního mulťáka) Matta Smithe se vydatně činila – nezbytné sólování bicmena Shawna a kytaristy Vala naprosto přirozeně zapadlo do svižného spádu koncertu a Matt samotný, svojí nevysokou postavou i nadhledem evokující jistého sameťáka, s lehkostí předvedl své frontmanské schopnosti. I když kluci předem avizovali, že rozhovor vzhledem k drobným hlasovým potížím raději vynechá, na pódiu rozhodně nebylo jakoukoliv indispozici znát. Ať už v kterékoliv melodické smršti, při vytrvalém hecování publika, nebo při rozezpívávání lidstva před „Mountain“. Byla radost sledovat, jak hodně slušná návštěva (útok na stovku jen o chlup nevyšel) bouří, paří, skanduje a po posledním plánovaném songu se strhl tak intenzivní mumraj, že bylo jasné, že na přídavek prostě musí dojít. Že ho kluci z Theocracy původně vůbec neplánovali usuzuju z poměrně zábavné situace. Ti, kteří po skončení regulérního setu ulovili ze vzduchu pozdrav v podobě Shawnova nářadí ani netušili, že o (dle Cimrmana „na štědrý den jsme ho dostali a na Štěpána jsme ho museli vrátit…“) něj mohli snadno přijít, neb Shawn, zřejmě netušíc, že se bude přidávat, vyházel komplet paličky a pak narychlo sháněl, čím by dotloukl přídavkový „Absolution Day“.

I přes jistou členitost a rozmanitost kompozic měl koncert úžasný švih a nelze ukázat na nějaký vrchol, protože tady se po vysokánském hřebenu jelo od začátku do konce. Skvělý koncert, úžasná atmosféra, vynikající zážitek. Bravo Theocracy!
Playlist: A Tower Of Ashes, The Writing In The Sand, The Serpent´s Kiss, Martyr, New Jerusalem, Laying The Demon To Rest, Mountain, Nailed, Mirror Of Soul (The Truth Revealed), Ichthus, Absolution Day

Savapip             


www.theocracymusic.com
www.ramayana.cz


Fotogalerie


THEOCRACYRAMAYANA


foto:
Savapip


Vydáno: 31.10.2009
Přečteno: 3124x
počet příspěvků: 4

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
To Jaja:Díky za...24. 11. 2009 11:31 Mazi
Díky jajo,...5. 11. 2009 6:22 Savapip
Ramayana, která...4. 11. 2009 19:53 jaja
PoděkováníVýbornej koncert,...31. 10. 2009 13:19 Rumcajs


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.2358 sekund.