16.10.2019
RUNNING WILD
Rolf Kasparek připomene svou kapelu novým materiáeml. ..více

16.10.2019
KEEL
Někdejší američtí hairmetalisté nabízejí svým ..více

16.10.2019
TAYLOR HAWKINS AND THE COATTAIL RIDERS
8.listopadu přijde s další sólovkou "Get The Money" ..více

16.10.2019
HER CHARIOT AWAITS
Nový projekt postavil kytarista progresivních Adrenaline ..více

16.10.2019
ECLIPSE
Hardrockeři ze Švédska přivítali ve svých řadách ..více

16.10.2019
BURNT OUT WRECK
Heavymetalisté z britských ostrovů, kde působí i ..více


EVERFROST - Winterider
Perfektní fošna! Letos mě nic tak nedostalo jak ..

SINNER - Santa Muerte
Pokud se mně to s něčím neplete, tak Sinner ud ..

CORELEONI - II
Asi sa Ronnie Romero nezúčastnil konkurzu do Got ..

THE 69 EYES - West End
Ač zdaleka nejsem vyznavačem gothiky, byl jsem n ..

DYMYTRY - Agronaut
Bude recenze Revoltera? ..

BLACKRAIN - Dying Breed
Jen pro upřesnění. Ca plane pour moi je cover s ..

L.A. GUNS - The Devil You Know
Já to rozseknu. Mělo vyjít v 12.10. 2018, ale v ..

L.A. GUNS - The Devil You Know
Jo jo o London.Nene nějak v říjnu 2018 jsem se ..

SAINT DEAMON - Ghost
Opravdu zbytečně dlouhému albu naštěstí pom ..

L.A. GUNS - The Devil You Know
Teď mluvíme o čem? O těch London? Ty jsou pře ..
Za poslední měsíc:
Kolinss (DEBUSTROL) - Spěcháme maximálně jen na pivo
1729x

ARAKAIN - S.O.S
1231x

ARAKAIN - Legendy
1085x

ARAKAIN - 15 Vol.1 & 2
990x

ARAKAIN - Apage Satanas
959x

SONATA ARCTICA - Talviö
936x27.10.2019
HOUBA, POZOR MAMUT, BANDA...
Havlíčkův Brod - Oko Klub, začátek od:20:00, vstupné: 150

02.11.2019
ATOMOVÁ MIHULE, ČERSTVĚ NATŘENO, NEVIDIM, GIGIGANG, APPLE SPOKESMAN...
Havlíčkův Brod - Oko Klub, začátek od:19:00, vstupné: 150

10.11.2019
DOPETHRONE (can) sludge na evropský tour! GOSPEL OF THE FUTURE (cz) tuzemská ..
Praha - 007 Strahov, začátek od:20:00, vstupné: 23:00článků celkem: 7191
recenzí: 5883
reportů: 564
rozhovorů: 378

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


TUBLATANKA - 2.7.2010, Výrava

Rocková legenda vo výbornej forme! Když narazím na podobné hlášky, beru je obvykle s rezervou. Tentokrát se tohle úderné motto objevilo na stránkách slovenské Tublatanky. Při vzpomínce na její koncert před dvěma lety ve Výravě jsem tentokrát nepochyboval. A protože chalani se vydali na východ Čech zopakovat svojí „infikaci Tublatankou“, nepřicházelo v úvahu u této párty chybět, obzvlášť když Tubla má na kontě čerstvou albovou novinku.

A zjevně jsem nebyl natěšený sám. Solidně našlapaný areál letního parketu ve Výravě dával už od prvního okamžiku, kdy z pódia zaznělo jméno Tublatanka, najevo, že songy slovenských jánošíků má v malíku. A nepředpokládám, že (i když mě tenhle fakt docela překvapil) to bylo tím, že Tublatanka sáhla po téměř totožném playlistu jako před dvěma lety. Z novinek zazněla jen titulní věc „Svet v ohrození“, v přídavku došlo k výměně songů z první desky a od minula navíc vypadly celkem tři písně („Priateľ“ a „Láska, drž ma nad hladinou“ mi docela scházely). Tolik strohá statistika.

Pocitově šlo o téměř naprosté deja vú. Rezultát je jasný - maximálně povedený koncert. Vůbec nevadilo, že Maťovy hlasivky už ve všech momentech nedají ty vysokohorské výlety jako kdysi na deskách (zejména v „Ja sa vrátim“ či „Dnes“ to bylo znatelné), ani to, že v úvodu Maťo poněkud zápasil s technikou („keď si spolu zaspievame, aj vysielačka sa umúdri“ ). Je fascinující, kolik energie na pódiu ze sebe dokážou vydat oba strunobijci. Snad fakt, že Maťo tentokrát přijel bez stehů (došlo i na úsměvnou historku, kterak se čerstvě sešitý po minulém koncertu ve Výravě prakticky rozpáral… ;-) ), umožnil spustit pohyblivému duu až nečekanou pohybovou smršť. Martin s Jurajem občas předváděli takové kolotoče, že jim celá plocha pódia byla malá. Ďurovy takřka taneční kreace naznačovaly, že i když Tublatanka chvílemi zní sakra ostře, je v jejím rocku kupa pohody. Tomu pomáhal i fakt, že Tublatanka má playlist důkladně namíchaný z obou pólů své tvorby – od ostrých metalovek po uvolněné rockovky. Pochopitelně, celý playlist je poskládaný s jasným tahem na závěrečnou gradaci, kdy přeřazení z maxima na hyper přišlo se sólovou exhibicí Ďura Topora na basu (nutno ještě zmínit i asi nejlepší záblesk Ďurovy basy v „Bez tvojej lásky“), následované podobným počinem bicmena Petera Schlossera.

Došlo na nezbytnou pyrotechnickou show v „Skúsime to cez vesmír“, letecký den s tublatančími tričky i občas poměrně dlouhé Maťovy proslovy, přídavek čítající dvě skladby a hlavně na vynikající atmosféru, která v těch ostrých metalovkách trochu zanikala, takže z tohoto pohledu asi nejsilnější spojení mezi davem a třemi Jánošíky na pódiu přišlo v „Lodi do neznáma.“

Vrcholy? Určitě „Dnes“, které si Martin odzpíval (spolu s patřičnou odezvou z pod pódia) u černobílých klapek, poetická chvíle v baladě „na výběr“ – „Matka“ a dynamický závěr v podobě největších hitovek – „Skúsime to cez vesmír“, „Pravda víťazí“ i „Žeravé znamenie osudu“ mají stejné grády jako před více než dvaceti lety a Tublatanka je dává se stejnou vitalitou, jako tehdy. Závěrečné Maťovo „…keď ste si ma upiekli, tak si ma aj zjedzte...“ a jeho lišácký úsměv jasně odráželo spokojenost i samotných muzikantů s děním ve Výravě.

Tublatanku lze ve vlasti české v letošním roce spatřit ještě několikrát. Pokud tenhle report vezmete jako doporučení na okouknutí Tubly na Masters, Benátské či třeba na Dačickém festu, věřte mi, že (pokud Tublatanka svojí současnou fazónu udrží, o čemž nepochybuji) fakt v duchu výše uvedeného reklamního hesla zažijete rockovou legendu ve výborné formě.
Playlist: Šlabikár 1, Dajte mi na to liek, Cítim sa fajn, Ja sa vrátim, Dnes, Moj starý dobrý kabát, Bez tvojej lásky, Šikmooká, Svet v ohrození, Matka, , sólo basa, bicí, Vo veľkej škole dní, Pieseň pre Doda, Loď do neznáma, Skúsime to cez vesmír, Pravda víťazí, O nás, Žeravé znamenie osudu

Savapip             


www.tublatanka.sk


Fotogaleriefoto:
Savapip, Honza Hřebíček


Vydáno: 09.07.2010
Přečteno: 4292x
počet příspěvků: 2

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
díky moc ;-),...26. 07. 2010 9:56 Savapip
v prvom rade vďaka...25. 07. 2010 11:56 Paldiny


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.22452 sekund.