RISK - The Reborn
Pre mňa je zase uťahané nič doska nasledujúca,...

RISK - The Reborn
Já bohužel nemohu s recenzí souhlasit,pro mně je...

RISK - The Reborn
U nás šířil osvětu místní majitel CD půjčovny....

Jack RUSSELL - Shelter Me
Tyhle reedice vůbec nekupuj, to nemá...

Jack RUSSELL - Shelter Me
Koukám, že dnes je na netu za 15 euro, což není...

RISK - The Reborn
Výborná deska od začátku do konce nemá chybu...

Jack RUSSELL - Shelter Me
Jo jo, nejdražší cd mojí sbírky. Tehdy jsem za ní...

Michael KISKE, Andi DERIS (HELLOWEEN) - Vydali jsme ze sebe to nejlepší
Z poslední desky hráli "Best Time", "Mass...

Michael KISKE, Andi DERIS (HELLOWEEN) - Vydali jsme ze sebe to nejlepší
„Budeme hrát polovinu nového alba a ne jen staré...

DEVIN TOWNSEND - PowerNerd
Miloval som Devina, aj som nejake 2-3 koncerty...












Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax




ACCEPT - Accept

Když jsem před třemi lety lapal po dechu po excelentním výkonu družiny Udo Dirkschneidera na hradecké Metalomanii, rozhodl jsem se vzdát poctu tomuto malému velkému muži světového metalu seriálovou procházkou po jeho diskografii. Než jsem však rozlouskl oříšek, jak neošidit jeho dávné kumpány z Accept o jedinou albovou položku, na které se Udo nepodílel, stalo se to, co čekal asi málokdo. Accept povstali z popela vzpomínek a s novou posilou u mikrofonu nejen že dobývají pódia, ale i znovu čarují ve studiu. A tak není nic jednoduššího, než původní myšlenku na chronologicky seřazenou oslavu zabijáckého Udova vokálu pojmout jinak, a to jako dva samostatné seriály dvou svébytných (byť osobou vokalisty osudově propojených) kapel. Přijměte tedy pozvání na cestu, která začíná v šedesátých letech minulého století v německém Solingenu, ve zkušebně kapely Band X.

Právě tam mladíček (dnešní čerstvý šedesátník) Udo Dirkschneider překonal svojí touhu věnovat se černobílým klapkám a načal svojí pěveckou kariéru, mimo jiné po boku tehdejšího kytaristy, dnes věhlasného producenta Michaela Wagenera. Band X se do dějin hudby však nijak výrazně nezapsal, to až když v roce 1976 osiřelého Uda doplnili (již v přejmenovaných Accept) Peter Baltes, Wolf Hoffmann a Frank Friedrich, a v roce 1978 kytaristu Gerarda Wahla nahradil Jörg Fischer, zkonsolidovala se sestava kapely, která v následujících letech měla přepisovat dějiny metalu. Začátky tohoto spolku nebyly kdovíjak oslnivé, byť za velký úspěch rozhodně šlo považovat třetí místo na soutěži amatérských kapel - důsledkem totiž byla pozvánka do studia a následně vydání eponymní desky.

Upřímně řečeno, u těch, kteří jsou odkojeni přelomovými deskami Accept z první poloviny osmdesátých let, bych snad ani znalost acceptí prvotiny nepovažoval za povinnost, spíš jen za příjemnou badatelskou lahůdku. Deska „Accept“ je silně poplatná době svého vzniku – pochopitelně má s pozdější tvorbou kapely pár styčných bodů, je však, kromě explodující energie a zjevné chuti se předvést, charakterizována především výrazným vlivem tehdejšího hard rocku, technickými možnostmi, stylovou neučesaností (řečeno slovy tuším Wolfa Hoffmanna: „…naše první dvě desky jsou takový mišmaš, splácali jsme dohromady nesourodé ideje…“) a hledáním vlastního osobitého výrazu. Udův charakteristický ječák sice již naznačí svojí sílu, Peter Baltes napoví, že pozpěvování balad patří k jeho zálibám a Accept samotní spíš než na nekompromisní přímočarý nářez sází na nekomplikované razantně melodické songy s líbivými sbory a zpěvnými motivy. Na to, aby deska nabyla větší důležitosti jí však (ale je to pochopitelné, neboť do definování vlastního typického stylu kapele ještě nějaký pátek chybí) chybí výraznější hit. Budete-li si sestavovat acceptí bestofku, pochybuji, že by se na debutu našel nějaký kandidát na zařazení, byť taková „Take Him In My Heart“ už jasně ukazuje, že Accept umí dokonale kombinovat důraz s melodikou a že v řadách kapely fungují výrazné individuality (ano, samozřejmě, mám na mysli především řezavou Udovu eskapádu), baladická Baltesova „Seawind“ ukazuje, že si kluci umí pohrát s emocemi a kovem vonící „Sounds Of War“ naznačuje, že hard rockové hranice budou v budoucnu pro Accept příliš úzké. Funguje to (obzvlášť pak s vědomím, že se jedná o debutovou desku a letopočet jejího vydání ještě nemá na třetím místě osmičku), jen to prostě ještě není ten „správný“ Accept.

Savapip             


www.acceptworldwide.com

YouTube ukázka - Free me now

Seznam skladeb:
1. Lady Lou
2. Tired of Me
3. Seawinds
4. Take Him in My Heart
5. Sounds of War
6. Free Me Now
7. Glad to Be Alone
8. That's Rock N' Roll
9. Helldriver
10. Street Fighter

Sestava:
Udo Dirkschneider - zpěv
Wolf Hoffmann - kytara
Jörg Fischer - kytara
Peter Baltes - baskytara
Frank Friedrich - bicí

Rok vydání: 1979
Čas: 35:57
Label: CBS
Země: Německo

Diskografie:
1979 – Accept
1980 – I´m A Rebel
1981 – Breaker
1982 – Restless And Wild
1983 – Balls To The Walls
1985 – Metal Heart
1986 – Russian Roulette
1989 – Eat The Heat
1993 – Objection Overruled
1994 – Death Row
1996 – Predator
2010 – Blood Of The Nations
2012 - Stalingrad

Související články


Vydáno: 06.09.2012
Přečteno: 5024x




počet příspěvků: 5

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
to PepsiProdejnost desek...13. 09. 2012 9:35 martan
Martan: Jasně,...12. 09. 2012 19:16 Pepsi Stone
81-86Breaker až Russian...11. 09. 2012 15:47 martan
já díky...6. 09. 2012 11:09 Savapip
Skvělé!Na řadu přišli...6. 09. 2012 10:45 b.wolf


 
Metalforever.info © 2006 - 2024     RSS - články

stránka byla načtena za 0.42534 sekund.