20.09.2018
KISS
Další z legend ohlásila rozlučkové turné. Příští ..více

20.09.2018
U.D.O.
Basista Fitty Wienhold oznámil, že opouští kapelu ..více

20.09.2018
EXCITER
Kanadská heavy/thrashová legenda se smrskla už jen na ..více

20.09.2018
GORGOROTH
Bývalý frontman těchto norských blackmetalových ..více

20.09.2018
MASTER
Americká deathmetalová legenda, mající už delší dobu ..více

19.09.2018
Dion BAYMAN
Australský hudebník vydá 21. září studiovku "Better ..více


WALDA GANG - Je tu léto
Přesně tak, Vláďa byl fenomenální zpěvák, ..

WALDA GANG - Je tu léto
Zemřel Vláďa Šafránek. :( Obrovská ztráta p ..

METAL ALLEGIANCE - Volume II - Power Drunk Majesty
Jasně překonávají trochu nedotaženou první d ..

Ozzy OSBOURNE - Down To Earth
Po dvoch dokonalých albumoch musel prísť pád d ..

Ozzy OSBOURNE - Down To Earth
mě poslední dobré Madmanovo album. Ta tvrdost m ..

Ozzy OSBOURNE - Ozzmosis
Je to subjektivne hodnotenie. Beriem, o tom su rec ..

ALICE IN CHAINS - Rainier Fog
Grohla zmiňuji proto, že čím více uhýbal z g ..

Ozzy OSBOURNE - Down To Earth
V době vydání jsem album neměl moc rád, ale d ..

SATAN - Cruel Magic
Ale jo, chápu co chceš říct tím vývojem, ale ..

SATAN - Cruel Magic
Je spousta kapel, která se někam vyvinula a pak ..
Za poslední měsíc:
DORO - Forever Warriors, Forever United
1333x

ALICE IN CHAINS - Rainier Fog
1005x

CATASTROFY - Besnota
944x

Ozzy OSBOURNE - No More Tears
914x

DORO - Force Majeure
897x

Ozzy OSBOURNE - No Rest For The Wicked
832x29.09.2018
PANYCHIDA, MALLEPHYR, KAAR, BLOODY CREEK...
Spáňov u Domažlic, začátek od:19:00, vstupné: 200 Kč

30.09.2018
DIRT RIVER RADIO (Australia), SILENT SESSION..
Praha, Klub Vagon, začátek od:21:00, vstupné: 299,-

04.10.2018
BLACK MAJESTY (AUS), SQUEALER (DE), DEAD DANIELS (CZ)..
Cemetery Pub - Krakow, Pl, začátek od:20:00, vstupné: 10 Zlčlánků celkem: 6532
recenzí: 5312
reportů: 531
rozhovorů: 359

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Metalfest 2013 - Bažina fest s dokonalými headlinery!!!

Déšť, zima, bahno, hnus... Těmito slovy se dá krátce a jasně shrnout letošní plzeňský Metalfest. Bohužel, proti Pragokoncertu se letos příroda postavila opravdu mocně. Marně přemýšlím, jestli jsem vůbec někdy zažil festival s odpornějším počasím. O to větším překvapením pak bylo, že akci navštívilo odhadem stejně lidí, jako tomu bylo vloni. Ona totiž ani sestava kapel letos nebyla tak silná. I přes počasí a slabší line-up nakonec Metalfest ale několik zážitků přece jenom přinesl.

Tím prvním bylo páteční vystoupení norských rarachů SATYRICON. Vtípky, že si Norové přivezli ze severu chladné a deštivé počasí, musely jít stranou, protože na jejich set bylo naštěstí hezky. Můžeme děkovat alespoň za to... SATYRICON předvedli naprosto strhující koncert, který evidentně smetl všechny - jak fanoušky tvrdších stylů, tak i heavy metalisty, kterých bylo v areálu pochopitelně nejvíce. Ono se ani není čemu divit, muzika SATYRICON má grády a ačkoliv je osekaná až na samotnou dřeň, není jediné místo, kdy by mohla nudit. Překvapením pak je, že Satyr rozhodně není studený čumák, nýbrž festivalový showman. Přesto nečekejte přehnané a vtipné pózy. Vše bylo v mezích - plně profesionální, promyšlené... Jestli jste ještě žádný koncert SATYRICON neviděli, měli byste to napravit, jakmile to bude možné! Při „Mother North“ se vám rozklepou kolena a záda vám sežehne pořádný mráz! :-)

Myslel jsem si, že parádní SATYRICON nemůže nikdo překonat. To jsem se ale mýlil! Kdo si počkal na samotnou tečku festivalu, ten vyhrál. A všechna čest, vzhledem k počasí, k povodním, které sužovaly republiku, lidí vydrželo hodně. KING DIAMOND nenechal nic náhodě a playlist pojal jako jasné best of jeho kariéry. A to i s výlety do diskografie Mercyful Fate. Hned od začátku člověka naprosto odrovnala dokonalá zvuková stěna, kterou jsem na festivalu snad ještě nezažil. Vše čisté, přesto tvrdé jako řemen. Jednoduše řečeno - byl to nářez. Úchvatná byla i samotná scéna a vůbec provedení celého koncertu. Těžko hledat vrcholy tohoto vystoupení. Člověk od začátku do konce čuměl s otevřenou hubou, neexistovalo v tu chvíli nic jiného, než dánský démon, který sázel jedno eso za druhým. Největší odezvu měla samozřejmě „Sleepless Nights“! Dokonalost, dokonalost, dokonalost...

Výborných kapel bylo na festivalu samozřejmě více, i když je škoda, že člověku leccos uniklo. Pokud se tedy nechtěl úplně odrovnat a chtě nechtě byl alespoň část dne někde schovaný. Skvělé sety předvedli například U.D.O., KREYSON (až na ty kecy), MERCENARY, AIRBOURNE (frontman je neskutečné hovado), CRUCIFIED BARBARA či KATAKLYSM.

Hlavní devizou letošního Metalfestu byl zvuk. Vše bylo krásně čitelné, dynamické. Lepší ozvučení festivalu jsem nezažil. Snad jen sobotní večer mohl být krapet víc nahlas. Například při KATATONII se člověk přímo pod podiem mohl bavit, jako by se nechumelilo. Ale jinak palec nahoru. Zvuk se letos opravdu povedl na výbornou!

Celkově byla organizace na velmi vysoké úrovni, což ale na druhou stranu ani nepřekvapí. Když ale vezmeme v potaz počasí, myslím, že pořadatelé měli opravdu plné ruce práce. Příroda byla nemilosrdná...

A opět to počasí... Brečeli snad všichni - lidé, kteří spali ve stanech (městečko bylo nakonec evakuováno), lidé, kteří málem utopili svá auta, lidé, kteří mokli a mrzli, stánkaři, kteří nic nevydělali. Atmosféra byla velmi negativní, což je samozřejmě na takové akci špatně. Naštěstí je Lochotín nedaleko centra, takže se promrzlí fanoušci, kteří už pobyt v areálu nevydrželi, mohli jít schovat někam do kamenného restauračního zařízení či třeba na ubytovnu.

Ve finále jsou tedy dojmy z Metalfestu velmi rozpačité. Na jednu stranu jsme zažili strhující SATYRICON a KINGA DIAMONDA, na stranu druhou jsme se modlili, abychom to počasí vůbec přežili. Jenomže s tím už se musí počítat, když je akce pod širým nebem. Takže tady vlastně pláču nad špatným hrobem...

Venca Votruba             


FOTOGALERIE


foto:
Milan Říský


Vydáno: 18.06.2013
Přečteno: 2449x
počet příspěvků: 4

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Měl si vytáhnout...20. 06. 2013 9:30 Bubák
Pro bubáka.To Bubák: Četl...19. 06. 2013 21:18 lukáš
Ty nový věci...19. 06. 2013 19:41 Venca
Sakra Venco, jak si...19. 06. 2013 18:12 Bubák


 
Metalforever.info © 2006 - 2018     RSS - články

stránka byla načtena za 0.19158 sekund.