PEARL JAM - Dark Matter
to Demonick: člověče už si přešlápni, tys to...

PEARL JAM - Dark Matter
Moje velice oblíbená kapela. Je pravda, že...

PEARL JAM - Dark Matter
Zvykni si, tento "redaktor" inak pisať ani nevie...

PEARL JAM - Dark Matter
Jsem fanouškem od roku 1993. Když vynecháme Když...

IMPERIAL AGE - New World
No, je vidět, že co člověk, to názor. Protože za...

NIGHTBLAZE - Nightblaze
Pro vyznavače AOR/melodicrocku nebude od věci...

Ronnie ATKINS - Make It Count
...nejlepší Atkinsova sólovka. Tady se Sava...

BIG BIG TRAIN - The Likes of Us
Skvelá a výpovedná recenzia, Jirko. Album je...

TIERRA SANTA - Mejor morir en pie
Díky, takový koment samozřejmě potěší :-)

TIERRA SANTA - Mejor morir en pie
Díky za tento seriál. Toto a předchozí...












Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax




RAVERS - Flat Out

Tak tady jsou karty rozdané naprosto jednoznačně. Havířovští hard-heavíci Ravers mají pod kůží muziku, která kořenila a bobtnala v době, kdy kluci snad ještě ani nebyli na světě. A protože se osmdesátkového mustru kapela drží víc než systematicky (ono třeba i to víc než povědomé logo ukazuje na inspiraci tímto obdobím), vzniká v podstatě dvojí efekt. Na jedné straně vám kterákoliv ze čtyř skladeb, zaznamenaných na jejich loňském EP „Flat Out“ bude připadat hodně známá (v jednom případě jsem i chvílemi váhal nad tím, jestli přímo nejde o vypůjčenou věc), na straně druhé, pokud patříte k příznivcům tohoto období (a nemusí jít výhradně o Judas Priest, Iron Maiden, Helloween a jejich početné příbuzenstvo), měli by vám Ravers snadno naskákat do uší.

Co na mě u Ravers zabírá stoprocentně, to jsou kytary, jedno jestli řezavě riffující, melodicky houpající, či sólově malující a třeba jejich dialog v „Path To Hell“ (není to ani zdaleka jediné podobně chytlavé místo) je velice osvěžující. Problémy nemám ani se spolehlivou rytmikou, která tvoří spíš solidně stabilní základ, než pestrou kanonádu (což vůbec neva). A ten, se kterým to obvykle stojí a padá, tedy křikloun kapely? V momentě, kdy přitlačí na pilu, zní trošku – nijak přehnaně, aby to začalo příliš vadit - zbytečně afektovaně (nějak mi z toho přirozenost ne a ne vylézt), ale jinak svoje hlasivky umí sympaticky propnout.

Čtyřka skladeb je dostatečně reprezentativní – úderná staromilská riffovka „Flat Out“, stadiónově sladká šlapavka „Path To The Hell“, pomalejší (a mým uším strašně povědomá, bez toho abych přímo ukazoval) pohupování „Carillon“ i finální rychlovka, opilá hudebním optimismem (ten mávátkově rozverný refrén možná kdysi dávno někde nechal povalovat Chris Bay)mají potřebnou jiskru, i když vaří z léty prověřených i profláknutých heavíkových stereotypů.

Taková příjemně (pro uši milovníka osmdesátek) standardní nahrávka kapely, která toho sice za sebou ještě mnoho nemá, ale ví, co chce hrát, u které poměr vlastních nápadů k těm vypůjčeným je jasně vyšší ve prospěch té druhé kategorie (ale kdo to dneska nedělá), u které by nevadilo trošku vylepšit zvukový háv, ale co není, může jednou být…, důležité je, že ten zdravý základ, na kterém kluci staví, solidně šlape.

Savapip             


Bandzone RAVERS

Seznam skladeb:
1 Flat Out
2 Path to the Hell
3 Carillon
4 Evil Man

Sestava:
Michal Sladký - zpěv
Honza Hrubý - kytara
Tomasz Bilan - kytara
Pavel Konieczny - baskytara
Michal Nemčok - bicí

Rok vydání: 2013
Čas: 21:14
Produkce: Martin Roženek
Země: Česká republika


Vydáno: 19.04.2014
Přečteno: 2000x




K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2024     RSS - články

stránka byla načtena za 0.09764 sekund.