25.09.2018
PESTILENCE
Nizozemští deathmetaloví klasici se rozešli s basistou ..více

25.09.2018
HARDLINE
Hardrockeři kolem amerického zpěváka Johnnyho Gioeliho ..více

25.09.2018
LETHAL GRAM
Britští heavíci LETHAL GRAM vydali EP "Potentially ..více

25.09.2018
WITHIN TEMPTATION
Holanďané WITHIN TEMPTATION vydají album "Resist" ..více

25.09.2018
EINHERJER
Viingové EINHERJER představují novou skladbu více

25.09.2018
A NEW CHAPTER
Crossoveroví A NEW CHAPTER vydávají EP "Kultem", které ..více


BEYOND THE BLACK - Heart Of The Hurricane
To u takových Halestorm jsou ještě větší bor ..

BEYOND THE BLACK - Heart Of The Hurricane
Jasná desítka pro management kapely. Protože ta ..

HELLOWEEN - Máme v kapele šest skladatelů. Nápadů na novou desku bude dost!
Ani jsem nevěděl, že bude nová deska. Díky za ..

HELLOWEEN - Máme v kapele šest skladatelů. Nápadů na novou desku bude dost!
Díky za rozhovor. Franta comeback? :-) :-P ..

HELLOWEEN - Máme v kapele šest skladatelů. Nápadů na novou desku bude dost!
No, hoši. Díky za prima rozhovor. :-) Kromě Spa ..

SPELLBLAST - Of Gold And Guns
hehe, předělávka Bon Jovi součástí zaslanéh ..

HELLOWEEN - Máme v kapele šest skladatelů. Nápadů na novou desku bude dost!
Tak Františku, Rolandové kousky určitě hrát n ..

HELLOWEEN - Máme v kapele šest skladatelů. Nápadů na novou desku bude dost!
To je sice pěkné, ale to tenkrát ještě nevěd ..

HELLOWEEN - Máme v kapele šest skladatelů. Nápadů na novou desku bude dost!
News from The Rays As the Pumpkins United Tour ..

HELLOWEEN - Máme v kapele šest skladatelů. Nápadů na novou desku bude dost!
Podle posledních informací je "zatím" Gamma Ray ..
Za poslední měsíc:
CATASTROFY - Besnota
1016x

U.D.O. - Steelfactory
1008x

Ozzy OSBOURNE - No More Tears
992x

Ozzy OSBOURNE - Ozzmosis
865x

HELLOWEEN - Máme v kapele šest skladatelů. Nápadů na novou desku bude dost!
839x

Ozzy OSBOURNE - Down To Earth
789x29.09.2018
PANYCHIDA, MALLEPHYR, KAAR, BLOODY CREEK...
Spáňov u Domažlic, začátek od:19:00, vstupné: 200 Kč

30.09.2018
DIRT RIVER RADIO (Australia), SILENT SESSION..
Praha, Klub Vagon, začátek od:21:00, vstupné: 299,-

04.10.2018
BLACK MAJESTY (AUS), SQUEALER (DE), DEAD DANIELS (CZ)..
Cemetery Pub - Krakow, Pl, začátek od:20:00, vstupné: 10 Zlčlánků celkem: 6542
recenzí: 5320
reportů: 531
rozhovorů: 360

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


BRAINSTORM, POWER 5 - 24. 2. 2017 - Praha, Nová Chmelnice

Brainstorm jsou bezpochyby stálicí německé powermetalové scény. V jejich čele stojí charismatický vokalista Andy B. Franck, kterého si také do svého projektu Almanac vybral Viktor Smolski a nedávno společně absolvovali úspěšnou šňůru se zastávkou v pražské Chmelnici. Na tu se, ani ne po měsíci, Andy vrátil právě se svými domovskými Brainstorm a ti se rozhodli potěšit české fanoušky možností zasáhnout do tvorby setlistu stvořeného na míru pro tři headline koncerty, které kapela vystřihla v Praze, Zlíně a Budapešti.

Brainstorm standardně nabízejí skvělou show a tak bylo trochu s podivem, že v pátek večer během zahájení koncertu klub Nová Chmelnice prakticky zíval prázdnotou. Na brumovské předskokany Power 5 se přišla podívat jen hrstka lidí, což nevypadalo velmi povzbudivě, ale pánové se odradit nenechali. Zastávám názor, že Power 5 patří k tomu lepšímu, co česká power metalová scéna nabízí, k politování tím pádem byl příšerně přebujelý zvuk, díky kterému se opravdu těžko poznávalo, co zrovna kapela hraje a občas jsem netušila ani, zda je aktuální skladba zpívaná v angličtině, či češtině. S touto skvadrou jsem měla teprve druhou zkušenost (poprvé jsem je viděla na Noci plné hvězd v roce 2008 a do paměti se mi zapsali především umístěním činelů na bubeníkově soustavě. Vysvětlí mi někdo, proč je má skoro až na stropě?) Power 5 to pro hrstku přítomných sice pěkně rozjeli, nicméně nečekaně největší úspěch od publika (kterému se nějak nechtělo se rozrůstat), sklidil jejich závěrečný cover „Eagleheart“ od Stratovarius.

Před Brainstorm se konečně Chmelnice i trochu zaplnila, k velkému překvapení také zvukař začaroval a kapela neutrpěla takovou zvukovou újmu jako předskokan. Brainstorm cestovali na lehko, prakticky bez crew a tak show zahájil Andy tím, že málem shodil do publika jednu z plachet vyvedenou ve stylu posledního alba „Scary Creatures“ z loňského roku, z něhož zazněly skladby „The World To See“ a „We Are“. Avšak úplný začátek vystoupení patřil písni „Falling Spiral Down“ z alba „Downburst“ z roku 2008 a již (díky výše zmíněnému hlasování fanoušků) bylo jasné, že si poslechneme i starší fláky, než jen ty z posledního desetiletí, přestože tyto se Andymu podstatně lépe zpívají. Jak sám zmínil, když byl mladší, šel jeho hlas nahoru, teď se však spíše pouští do hloubek, což mu opravdu skvěle sedí. „Maharaja Palace“ z dob, kdy se zpěvák ke kapele poprvé připojil, byla jednou ze skladeb vybraných fanoušky a jednalo se o vynikající volbu. V současném podání zní snad lépe než v původní verzi na albu „Ambiguity“. Ze starších také potěšila hitovka „Highs And Lows“, která v setlistu prakticky nemůže chybět, stejně jako „Blind Suffering“ z druhé Andyho desky „Metus Mortis“. Co dalšího si ještě fanoušci vybrali? Moji nejoblíbenější baladu „In These Walls“, jež obsadila první místo hlasovacího žebříčku a také sáhli po netradiční „Inside The Monster“ z alba „Liquid Monster“. Tuto píseň si kapela naživo nezkusila opravdu hodně dlouhou a po jejím odehrání Andy publiku poděkoval za její výběr, protože si ji údajně opravdu užil. Třeba ji teď budeme slýchávat častěji, pořád totiž šlape! A šlape i samotná show, ačkoliv sám zpěvák má v setlistu trochu bordel. Ale údajně dokud kytarista Torsten pije na pódiu víno, znamená to, že je všechno v pořádku.

A vše v pořádku bylo. Nehledě na to, že klub nebyl plný, kapela si show pochvalovala a Andy nadšeně povzbuzoval publikum a chválil ho za jeho hlasitost. Zpěvák také sršel vtipem, třeba například u „Maharaja Palace“ kvůli stáří songu. Dobíral si některé lidi v publiku, že ještě nebyli na světě v době jeho vzniku, přestože valnou část účastníků koncertu tvořila střední generace. Vidíte to, stárneme se svými kapelami, až mě to někdy přivádí k údivu, že se mladší generace už tolik nezajímá a prakticky navštěvuje dokola stále ty samé bandy. Závěr koncertu pak patřil dalšímu z Andyho vtípků, kdy se dotázal, co by publikum řeklo na to, že by kapela odešla z pódia, dala si sprchu, něco pojedla, dala si další sprchu, chvíli se trochu flákala, zatímco fanoušci by skandovali pod pódiem a až za velmi dlouho se kapela vrátila na pódium s přídavky. Prý mu přesně tenhle způsob fanoušci v jiné zemi odsouhlasili, ale on se rozhodl, že nás trápit nebude a že aniž by Brainstorm odešli ze scény, přídavky vystřihnou rovnou na místě. V přídavku se objevila již zmíněná „Inside A Monster“ a na závěr nemohl chybět hit „How Do You Feel“, se kterým nakonec kapela opravdu opustila scénu. A řekla bych, že jak muzikanti, tak fanoušci by na tuto otázku odpověděli, že se cítí spokojeně. Super Brainstorm, díky za skvělou show!
Setlist: Falling Spiral Down, World, The World To See, Firesoul, Forsake What I Believed, Maharaja Palace, Highs Without Lows, We Are…, Blind Suffering, Shiver, Shiva’s Tears, End In Sorrow, In These Walls, Fire, Walk With Me, All Those World; přídavek: Erased By The Dark, Inside A Monster, How Do You Feel

Veronika             


Fotogalerie


BRAINSTORMDalší fotky na: hesounovaphotoblog.wordpress.com

foto:
Veronika Hesounová


Vydáno: 03.03.2017
Přečteno: 1416x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2018     RSS - články

stránka byla načtena za 0.15216 sekund.