18.10.2018
ARTILLERY
Nová ukázka z alba "The Face Of Fear" (16. listopad) k ..více

18.10.2018
REVERENCE
Po třech studiových albech přichází Amíci REVERENCE s ..více

18.10.2018
DISTORTED HARMONY
Progresivci z Izraele DISTORTED HARMONY natočili při ..více

18.10.2018
CHARLES IN THE KITCHEN
Švýcarští rockeři CHARLES IN THE KITCHEN představují ..více

17.10.2018
KATAKLYSM
Ještě před vypuknutím turné pojmenovaného "Death... Is ..více

17.10.2018
FROZEN LAND
Power-speedmetalová kapela z Finska vydá stejnojmenný ..více


EUNOMIA - The Chronicles of Eunomia Part I
Za mě je určitě hodně skvělá i údajná "kop ..

THIRD DIMENSION - Conspiracy Theory
Zpěvák skutečně není úplně perfektní (jsou ..

HARDCORE SUPERSTAR - You Can`t Kill My Rock N`Roll
mám fakt rád od debutu. K recenzi není co doda ..

DRAGONLORD - Dominion
(y) ..

DRAGONLORD - Dominion
Môj názor je ten, že Formation (9/10) je návra ..

AMORPHIS - Queen Of Time
Fantastické album. Nestává se často, aby kapel ..

DRAGONLORD - Dominion
Ja by som veľmi nechválil ani Formation. S The G ..

DRAGONLORD - Dominion
Poslední je vyloženě tuctový thrash! Porovnej ..

DRAGONLORD - Dominion
Není to kdo ví co, ale deska mě baví rozhodně ..

DRAGONLORD - Dominion
Je to slaboučké. Raději se věnuj Testament Eri ..
Za poslední měsíc:
HELLOWEEN - Máme v kapele šest skladatelů. Nápadů na novou desku bude dost!
5262x

ALKEHOL - Sudová přitažlivost
2614x

GRAVE DIGGER - The Living Dead
945x

DRAGONY - Masters Of The Multiverse
870x

CRUADALACH - Raised By Wolves
867x

KILMARA - Across The Realm Of Time
818x21.10.2018
ROBERT JON & THE WRECK (USA), Melouni..
Praha, Klub Vagon, začátek od:21:00, vstupné: 299,-

23.10.2018
Red Baron Band Psycho Doors Revival Revolver 66 (USA/CZ)..
Praha 1, klub Vagon, Národní třída 25, začátek od:20.30, vstupné: 150

02.11.2018
DARKFALL (AT), WARBELL (PL), INNERSPHERE, INNER SANCTUM (DE), RAW..
PRAHA - MODRÁ VOPICE, začátek od:18:30, vstupné: 180článků celkem: 6585
recenzí: 5359
reportů: 532
rozhovorů: 362

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Jirka SLEZÁK, Radek HAJNOVIČ (KODIAK) - Pokud víš o nějaké zpěvačce nebo zpěvákovi … dej nám echo

Škoda, že s hradeckými Kodiak jsme nestihli udělat rozhovor o nějaký ten pátek dřív. Ještě v době, kdy Kodiak vstupovali do Metalparády, bylo vše v řádku a na svém místě, v momentě, kdy dosáhli na prvenství, však již kapela byla bez zpěvačky. A jak je z následujících slov bicmena Jirky Slezáka a basáka Radka Hajnoviče zjevné, aktuální situace s dalšími plány Kodiak docela zamávala. Takže víte-li o někom, kdo by měl v krvi heavík a měl chuť si v kůži Kodiaka zařvat do mikrofonu, dejte klukům vědět.

Vzhledem k tomu, že se na vašich stránkách nedávno objevilo sdělení, týkající se personálních změn v kapele, nelze začít jinak, než otázkou, jak se vyvíjí hledání nového zpěváka či zpěvačky a jaká je aktuální situace v kapele.
Situace v kapele je taková, že hledáme novou zpěvačku nebo zpěváka, což je priorita č.1. Hledání se však nijak pozitivně nevyvíjí, jelikož „nejsou lidi“, kteří by byli pro heavy metal zapálení. Dále s námi začal zkoušet mladý a nadějný kytarista Dominik Bukovský, jakožto alternace za Aleše Roubala, jelikož Aleš se věnuje ještě jiným projektům.

Poprosím tě také o představení kapely Kodiak, jejich současných, členů a historie. Který moment z toho, co jste spolu dosud prožili, považuješ za nejdůležitější?
Současní členové kapely jsou : bicí – Jirka Slezák, kytaristi – Slávek Bleha, Aleš Roubal a Dominik Bukovský, basa – Radek Hajnovič. Kodiak vznikl na podzim v roce 2010, jako vyloženě zábavová kapela se dvěma zpěváky – Vlaďkou Pecúchovou a Petrem Slezákem. Hráli jsme jen tak pro zábavu rozmanité skladby od rock´n´rollu po heavy metal a v repertoáru jsme měli velmi známé, ale na české poměry málo hrané písničky. Chtěli jsme si zahrát skladby od těch kapel, které jsme celý život znali, poslouchali je a byli jsme a stále jsme jejich fanoušci. Asi zásadní moment byl, když do kapely přišel kytarista Aleš Roubal (dříve Agony Conscience,Distorze) a zpěvačka Klára Pretorová. S nimi jsme se začali posouvat na jinou úroveň a začali jsme dělat i vlastní skladby. Ačkoliv někteří z nás již před nějakými dvaceti lety hráli a dělali vlastní tvorbu (bicí, basa -Undertakers posléze Atrocious Crimes), nikdy nás nenapadlo, že dostaneme chuť znovu dělat vlastní věci.

Pominu-li aktuální situaci se sestavou, Kodiak hrají od svého založení v poměrně stálém složení. Jak se vám daří udržet sestavu bez personálních změn, co je tím hlavním „lepidlem“, které spojuje vaši kapelu?
Jádro kapely a její zakladatelé jsou Jirka Slezák, Radek Hajnovič a Slávek Bleha. Mezi námi panuje určité souznění, cit pro muziku a pochopení.

V roce 2017 se mluvilo o chystaném nahrávání alba „Upírka“, dokonce se vloni objevila i upoutávka na album, ale přiznám se, že jsem marně hledal zmínku o jeho finální realizaci. Jak to tedy s albem vlastně dopadlo, či vypadá? A jak bude mít současná situace v kapele vliv na jeho případnou realizaci, případně na další tvorbu kapely?
Ano, v roce 2017 jsme začali nahrávat album, ale nepodařilo se nám jej zatím dotáhnout do konce. Času na toto máme všichni velmi málo, jelikož jsme pracovně hodně vytížení. Rádi bychom jej uvedli do života, skladby na něj samozřejmě máme, ale navíc teď bojujeme i s odchodem zpěvačky. Realizace se tedy bohužel odkládá, než najdeme nový hlas. Jinak dál zkoušíme a snažíme se skládat nové věci.

Kodiak hrají vlastní i převzaté skladby, jaký je jejich poměr, který skladbám dáváte přednost, vlastním nebo převzatým?
Postupem času a díky možnostem jsme složili několik svých věcí a zakomponovali jsme je do playlistu mezi převzaté. Začali jsme hrát na způsob koncertu a sledujeme, že to má pozitivní ohlasy. Z těch převzatých jsme zachovali jen ty opravdu velmi známé hity a poměr mezi vlastními skladbami a převzatými je takřka půl na půl. Postupem času se chceme však víc orientovat na vlastní tvorbu.

Jak bys charakterizoval hudbu, kterou s Kodiak tvoříte, co bys doporučil jako váš zatím nejpovedenější kus? Které kapely jsou tvému hudebnímu cítění blízké?
Hudbu, kterou nyní tvoříme, bych jednoduše popsal jako heavy metal. Snažíme se o melodické linie a harmonie s českými texty, a aby to znělo svižně a hutně. Díky vyrovnanosti kytaristů se postupně můžeme pouštět do rozmanitějších pasáží a progrese. Jako zatím nejpovedenější skladbu hodnotím „Kometu“. Členitá věc se změnami tempa, rozdvojení kytar, arpeggio, dvojí styl zpěvu a text s více výklady sdělení. Kapely, které máme rádi, jsou např. Iron Maiden, AC/DC, Judas Priest, Metallica, Arch Enemy, Bolt Thrower, Testament, prostě všechno co smrdí metalem.

Jak jste na tom s živým koncertováním, kde je možné vás v dohledné době vidět? Vedete si nějakou statistiku ohledně koncertů, kolik jich máte za sebou a který považuješ za nejvydařenější?
Vzhledem k situaci, že jsme momentálně bez zpěvu, tak v dohledné době žádný koncert nechystáme. Vše se odvíjí od úspěšného nalezení nového hlasu. Kde všude a kdy jsme hráli, máme zaznamenáno na našich stránkách a na FB. Kolik jich bylo….z hlavy teď nedám. Za nejvydařenější koncerty považujeme akce v Pekelných dolech a v Hradci Králové - hradecká V8. Úžasná atmosféra a skvělý zvuk.

Jak bude Kodiak prožívat festivalovou sezónu, máš rád festivaly ať už jako fanoušek nebo jako muzikant?
Na pár festivalech jsme také vystupovali, např. na Naděje fest v Trutnově ale v letošním roce vzhledem k absenci zpěvu nemáme tu možnost. Takže letos festivaly jen jako fanoušci. Samozřejmě máme koncerty a festivaly rádi, a pokud to čas dovolí, tak jezdíme.

V současné době je hodně populární prezentace formou videoklipu, uvažujete o tom, že byste se do něčeho podobného pustili? Pokud ano, ke které vaší skladbě bys rád pořídil pohyblivé obrázky?
O videoklipu uvažujeme od první chvíle, kdy jsme začali nahrávat „Upírku“. Bez toho se dnes v podstatě nikdo neobejde. Scénář a veškerou vizualizaci jsme již dávali do kupy. Odchodem zpěvačky je to však neaktuální.

Jaké máš s Kodiak ambice? Co si z nich dosud naplnil, jaké představy tě opustily a jaké naopak přibyly?
S kapelou bychom rádi dotočili album, stvořili klip a samozřejmě bychom rádi koncertovali a dostali se na nějaká velká a významná pódia. Vše se ale momentálně nachází na mrtvém bodě, dokud nebudeme mít zpěv.

A teď už jen závěrečný prostor pro to, co bys rád řekl, aniž bych se tě na to zeptal.
Závěrem bych řekl, pokud víš o nějaké zpěvačce nebo zpěvákovi … dej nám echo.

Savapip             


FB KODIAK

Foto: archiv kapely


Vydáno: 29.07.2018
Přečteno: 502x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2018     RSS - články

stránka byla načtena za 0.17597 sekund.