23.03.2019
BATTLE BEAST
Videoklip ke skladbě "Endless Summer", který finská ..více

22.03.2019
DEATH ANGEL
Jedna z nejzásadnějších formací thrashmetalové ..více

22.03.2019
MURDER IN THE FRONT ROW
Na nový dokument zaobírající se thrashmetalovou scénou ..více

21.03.2019
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 hlásí další dvě ..více

21.03.2019
MINORITY SOUND
Minority Sound představují lyric video k titulní skladbě ..více

21.03.2019
Paul GILBERT
Kytarista Mr. Big Paul GILBERT chystá nové sólové album, ..více


QUEENSRŸCHE - The Verdict
Tak DeGarmo je dneska úplně jinde a i jeho zásl ..

QUEENSRŸCHE - The Verdict
"La Torre je opravdu výborný zpěvák, ale když ..

ROTTING CHRIST - The Heretics
Souhlas s recenzí, Současná podoba RCH mi sedí ..

KREYSON - Návrat krále
Tak já se určitě nachytat nenechám, protože c ..

QUEENSRŸCHE - The Verdict
...v minulosti byli Chris DeGarmo a Geoff Tate. Ch ..

ROTTING CHRIST - The Heretics
Židia potlačia aj taký odpad, hlavne, ze to je ..

ROTTING CHRIST - The Heretics
Fajn recenze vidím to podobně jako recenzent jen ..

ROTTING CHRIST - The Heretics
Jo je to lehká metalová exotika, duní to, bicí ..

CHILDREN OF BODOM - Hexed
Mě přijde novinka ještě o něco horší než p ..

RHAPSODY OF FIRE - The Eighth Mountain
Já bohužel s novým zpěvákem spokojený nejsem ..
Za poslední měsíc:
RHAPSODY OF FIRE - The Eighth Mountain
1138x

BEAST IN BLACK - From Hell With Love
1003x

SEPULTURA - Chaos A.D.
923x

SWALLOW THE SUN - When A Shadow Is Forced Into The Light
856x

SEPULTURA - Roots
801x

SPIRITS OF FIRE - Spirits Of Fire
790x05.04.2019
ZÁVIŠ, KOHOUT PLAŠÍ SMRT, LOUTY. ..
Havlíčkův Brod - Oko ( bar ), začátek od:20:00, vstupné: 150

12.04.2019
PINK FLOYD revival Distant Bells JANIS JOPLIN revival JIMI HENDRIX revival S..
BRNO - SEMILASSO, začátek od:18:00, vstupné: 290 KČ

12.04.2019
XIII. STOLETÍ, VÝSMĚCH?, ALVARÉZ PERÉZ. ..
Havlíčkův Brod - KD Ostrov, začátek od:20:00, vstupné: 250 / 300článků celkem: 6856
recenzí: 5593
reportů: 543
rozhovorů: 365

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


METAL ALLEGIANCE - Volume II - Power Drunk Majesty

Jak jsem zmínil v recenzi na debutovou desku, projekt Metal Allegiance je něco jako thrashmetalová Avantasia. Jenom v základní sestavě je to v podstatě jedna ikona vedle druhé, finální zář pak dokresluje seznam hostujících zpěváků, jejichž počet je v případě druhé řadovky s pěkným titulem „Volume II – Power Drunk Majesty“ sice o něco nižší, ale o nic méně hvězdný. Uslyšíme např. Johna Bushe (ex-Anthrax, Armored Saint), Maxe Cavaleru (ex-Sepultura, Soulfly), Blitze (Overkill) nebo Marca Oseguedu (Death Angel), který je vedle Troye Sanderse (Mastodon) jediným vokálním navrátilcem z debutového alba (a opět dostává dvojnásobný prostor). Pánové z Metal Allegiance (tedy především zakladatel Mark Menghi a nejagilnější člen Dave Ellefson) zároveň dali šanci (v rámci jakéhosi utužování nadžánrového ducha) z podstaty ne-thrashmetalovým umělcům, a tak dále pozvali Trevora Strnada (The Black Dahlia Murder), Marka Tornilla (Accept) či Floor Jansen (Nightwish).

To vše je sice pěkné, říkám ovšem na rovinu, že nejzásadnější je jiná skutečnost. Na eponymním debutu mně vadily téměř všudypřítomné groovy prvky (album chvílemi znělo jako Pantera tribute). Tentokrát ovšem došlo k posunu. Jakoby si Ellefson (Megadeth) se Skolnickem (Testament) vzpomněli na svoji podstatu a začali konečně přikládat pod ten pravý thrashový kotel. O úmyslném přiznání tohoto návratu ke staré škole by mohlo svědčit intro úvodní skladby „The Accuser“, které připomíná vstup do písně „Damage, Inc“ od Metallicy (album „Master Of Puppets“). Pak už si ale pánové jdou „po svých“ a thrasherovy smysly jitří nejprve svůdně sólující kytarou, po které nastane čistokrevný armagedon. Tohle je – i díky preciznímu zvuku – žánrová slast, které pomyslnou korunku nasazuje vynikající Strnadův zpěv (se zlověstným polo-blackovým feelingem) a my si hned na začátku díla můžeme odškrtnout jeho nejlepší vál.

Všechny skladby byly psány s vědomím, kdo je bude zpívat. Díky tomu se zaručila na hlasivky padnoucí koordinace, jakkoli je chvílemi možné vycítit určité podbízení. Např. Bushova „Bound By Silence“ nevyhnutelně připomene jeho období v Anthrax, což ale zároveň znamená, že se daný song dobře poslouchá (úvodní rytmický nájezd je pak doslova zabijácký!). Ještě více se šlo naproti Cavalerovi, kterého v položce „Voodoo Of The Godsend“ doprovodí kmenové perkuse, popěvky a groovy úseky jakoby vypadlé z fošny „Roots“ (krátké fráze dále připomenou Amíky Ministry). Zase to ale dvakrát nevadí, zvlášť s ohledem na Maxe, jehož (minimálně studiový) projev neztrácí ani po letech nic ze svého kouzla. Mimochodem, pokud by došlo na další koncerty Allegiance (což má Dave Ellefson v plánu), mohlo by na pódiu při plné účasti teoreticky dojít k pikantnímu setkání Maxe s Andreasem Kisserem (Sepultura), který s touto kapelou hraje naživo.

Blitzovka „Mother Of Sin“ baví vysoce technickou hrou, tempovými zvraty (zrychlené pasáže opět krásně ničí) a samozřejmě sugestivně naježeným vokálním výkonem. Pak přijde k mikrofonu Mark Tornillo, což v souladu s výše napsaným znamená automatický příklon instrumentace k heavy metalu (dokonce s mírným refrénovým nahnutím do poweru), svižné sloky, precizní sólo nebo jemně dotírající thrashové vlny každopádně dodávají songu adekvátní tah. Murmurový výstup Johana Hegga (Amon Amarth) přinese odpovídající valivou tonáž s úsečnými riffy, jakkoli až na death metal kvůli méně podladěným kytarám nedojde. Industriální záseky uvítají na scénu Troye Sanderse, v půli skladby však dojde k tempovému zvratu, jenž zahrnuje exodusovsky vtahující rychlost s příjemně naspídovaným sólem.

Marc Osegueda je sázkou na jistotu, svižně odsýpající příspěvek s titulem „Impulse Control“ je také výrazně postaven na jeho charismatickém projevu, včetně uhrančivě dynamického frázování. Druhé Marcovo představení v úvodní části navazující titulky už znamená méně tradiční zpěvákův projev, z hutných groovy vln (evokace Pantery je v přípustných mezích) jakoby chvílemi vystupoval úplně jiný zpěvák, což jenom dokazuje Marcovo vokální rozpětí a adaptabilnost. Daná píseň dojíždí v poklidném tempu, které se plynule vlije do opusu a zároveň druhé poloviny titulní kompozice. Zde dostává prostor Floor Jansen a opět jí jdou autoři naproti, naštěstí nikoli formou orchestrací, ale umírněným heavíkovým podkladem a libozvučně koncipovaným refrénem. Nutno říct, že tato spolupráce klapla, Floor předvádí výborný výkon (sama se ostatně na tvorbě skladby podílela) a dokazuje, že jí tato „zemitější“ poloha jenom svědčí.

Druhá fošna Metal Allegiance je skladatelsky otevřenější a ještě více zdůrazňuje pomyslné metalové semknutí, zároveň se však pánové více drží žánru, který fanoušek znalý jejich jmen tak nějak podvědomě očekává. Mnohdy je rukopis možná až příliš profesorský (ve smyslu předvídatelný a sušší), což ale nic nemění na skutečnosti, že když se člověk pozorně zaposlouchá, bude daným „výkladem“ obohacen a v případě správného propojení obou energií i patřičně stržen.

Pagan             


metalallegiance.com

YouTube ukázka - Mother Of Sin

Seznam skladeb:
1. The Accuser
2. Bound by Silence
3. Mother of Sin
4. Terminal Illusion
5. King with a Paper Crown
6. Voodoo of the Godsend
7. Liars & Thieves
8. Impulse Control
9. Power Drunk Majesty (Part I)
10. Power Drunk Majesty (Part II)

Sestava:
Alex Skolnick - kytara
David Ellefson - baskytara
Mark Menghi - baskytara
Mike Portnoy - bicí

Hosté:
Trevor Strnad - zpěv (1)
John Bush - zpěv (2)
Bobby "Blitz" Ellsworth - zpěv (3)
Mark Tornillo - zpěv (4)
Johan Hegg - zpěv (5)
Max Cavalera - zpěv (6)
Troy Sanders - zpěv (7)
Mark Osegueda - zpěv (8, 9)
Floor Jansen - zpěv (10)

Rok vydání: 2018
Čas: 57:03
Mix a mastering: Mark Lewis
Produkce: Mark Menghi, Alex Skolnick
Label: Nuclear Blast
Země: USA
Žánr: thrash/heavy metal

Diskografie:
2015 - Metal Allegiance
2018 - Volume II - Power Drunk Majesty

Související články

Foto: archiv kapely


Vydáno: 18.09.2018
Přečteno: 969x
počet příspěvků: 1

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Jasně...18. 09. 2018 14:02 orre


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.19554 sekund.