20.07.2019
SOULHEALER
Finští melodici zveřejnili více

19.07.2019
FREEDOM CALL
Druhá ukázka z alba "M.E.T.A.L." ke slyšení více

19.07.2019
SACRED REICH
Americká thrashmetalová parta se vrátí na studiovou ..více

19.07.2019
TWILIGHT FORCE
Švédové naservírovali fanouškům skladbu "Dawn Of The ..více

19.07.2019
EXCALION
Finští melodici zveřejní 27. září novinku s titulem ..více

18.07.2019
QUIET RIOT
Vzkřísit ducha slavné desky "Metal Health" se bude tato ..více


MERGING FLARE - Revolt Regime
Strašná deska, Chrouste to nemyslis vazne? ..

PANTERA - Vulgar Display of Power
V době vydaní opravdu bomba album, i já jsem mu ..

PANTERA - Vulgar Display of Power
Tak toto je opravdu geniální fošna. Skvost stř ..

MERGING FLARE - Revolt Regime
Skvělá deska, absolutní překvapení, 9/10. ..

PANTERA - Vulgar Display of Power
Legendárny album a ukažka vtedajšej obrovskej s ..

Petr DOLÉNEK (KREYSON MEMORIAL) - Kreyson neexistoval, tak jsme se rozhodli pokračovat dál
Jako dobrý. Krobovi se sólově moc nedařilo, zk ..

Petr DOLÉNEK (KREYSON MEMORIAL) - Kreyson neexistoval, tak jsme se rozhodli pokračovat dál
Pánové, opravdu tady chcete pořád dělat Krobo ..

Petr DOLÉNEK (KREYSON MEMORIAL) - Kreyson neexistoval, tak jsme se rozhodli pokračovat dál
A co okolo Kroba není trapný? Už když Kříže ..

Petr DOLÉNEK (KREYSON MEMORIAL) - Kreyson neexistoval, tak jsme se rozhodli pokračovat dál
Nedávno jsem na nich byl. Větší šumařinu jse ..

PANTERA - Cowboys from Hell
Určitě není nejslabší kousek, právě naopak ..
Za poslední měsíc:
TIMO TOLKKI´S AVALON - Return To Eden
954x

DEF LEPPARD, WHITESNAKE - Praha, O2 Aréna, 17. 6. 2019
843x

SLAYER, ANTHRAX - Praha, Tipsport Aréna, 25. 6. 2019
778x

PANTERA - Cowboys from Hell
777x

KISS, ZZ TOP - Praha, Sinobo Stadium, 19. 6. 2019
738x

Vláďa ŠAFRÁNEK a Tonda RAUER - Brain
714x29.07.2019
ABARBAR - metal, thrash - Praha CBF - thrash - Praha..
Praha - Vagon, Národní 25, začátek od:21:30, vstupné: 100

03.08.2019
SYMBIOSIS (SK) / VICTIMS / NEW HATE FORM / APATHY AGAIN / THE REVOLT / NEUROTIC ..
TACHOV, začátek od:14:00, vstupné: 150,-Kč

31.08.2019
HOLY MOSES, TROLLECH, NORNIR, DYSANGELIUM, MALLEPHYR, LAID TO WASTE, DOUPOV...
Plzeň-Kalikovský mlýn., začátek od:14:00., vstupné: 399 Kč.článků celkem: 7060
recenzí: 5770
reportů: 557
rozhovorů: 370

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

články

Co právě posloucháme?

Po čase se vracíme k rubrice "Co právě posloucháme", v níž bychom vás chtěli seznámit s nahrávkami, které v posledních dnech a měsících činí radost redaktorům tohoto webzinu, případně na co se těší v dohledné době. V tomto vydání své hudební inspirace odhalili Eagle, Pagan a Supermartonátor.

EAGLE

Z aktuálních věcí se mi v „přehrávači“ nejvíce protáčí nová deska kapely ICE NINE KILLS s názvem „The Silver Scream“. Hravá kombinace coru s elektronikou a hardcore prvky je svěžím zářezem do těchto vod a pokud jste fanoušek hororu, dejte si tam ještě nějaký bodík navíc. Ve skrytu duše doufám, že podobně by mohli zase někdy v budoucnu znít ESKIMO CALLBOY – hravě, zábavně a nekompromisně.

Pokud se jedná o věci provařenější, nesmím zapomenout na nové BEHEMOTH a AMARANTHE. Obě dvě smečky si na svých nových deskách určitě neudělaly ostudu a svými osvědčenými postupy uchlácholily skalní fanoušky. U Amaranthe mi sice chybí nějaká výrazná balada, ale na druhou stranu se po obměně sestavy jedná o slušný nadprůměr a návrat k tvrdšímu ranku. Behemoth zase volně pokračují v duchu posledního alba, kdy např. "God=Dog" je vyloženě vynikající věc.

Nemůžu si odpustit menší odklon a nezmínit soundtrack k filmu Zrodila se hvězda. Můžete si o Lady Gaga myslet co chcete, ale tohle se jí moc povedlo. Pokud ji máte zaškatulkovanou jako extravagantní pipinu, která prodala miliony desek jenom kvůli svému zevnějšku, mrkněte na ten film a poslechněte si soundtrack. No a když jsme u toho, už je venku i soundtrack k blížícímu se filmu Bohemian Rhapsody, který vrcholí legendárním koncertem ve Wembley. Tady bude kino jisté.

PAGAN

Podzim je tradičně hojným obdobím ve vydávání nových alb a ucho recenzentovo si nemůže stěžovat na nedostatek podnětů. Z aktuálních počinů jsem neminul zářez "Ritual" SOULFLY, na kterém Cavalerova družina dokazuje neutuchající tvůrčí nadšení, které možná hutně čerpá z dávné minulosti, právě proto mi ale sedí a baví mě. Urodilo se také v Británii, kde veselý spolek GAMA BOMB vydal velmi dobrou fošnu "Speed Between The Lines", za zmínku stojí také půvabně neurvalá alba „Total Retaliation“ a „The Legacy Of Shi“ hardcore-punkových Amíků TERROR, resp. hardcore-rapmetalových Francouzů RISE OF THE NORTHSTAR. Melodická scéna je spíše v očekávání věcí příštích, kdy mají vyjít – dle ukázek či zkušeností – pozoruhodné počiny od kapel SINBREED, VEONITY, progresivců WITHERFALL a operně/powermetalového projektu MARIUSE DANIELSENA, který láká na jména jako Daniel Heiman nebo Michael Kiske. Čekání je prozatím možné zkrátit poslechem více než obstojné novinky Řeků ORION´S REIGN. Z nových uskupení bedlivě sleduji spolek DIRE PERIL, za kterým stojí zajímavá dvojice Jason Ashcraft (Helion Prime) a John Yelland (Judicator). Dle dosavadních ukázek je opravdu na co se těšit. Pokud se příštího roku týká, netrpělivě vyhlížím druhou sólovku Ola HALÉNA (ex-INSANIA STOCKHOLM), stejně jako na novinky thrasherů SUICIDAL ANGELS a italských symfoniků ANCIENT BARDS.

Z dříve vydaných nahrávek se nejčastěji vracím k mým favoritům (nejen tohoto roku) DERDIAN, symfo-epikům DRAGONY či norské EUNOMII, u které opadlo recenzentské napětí způsobené přítomností několika slabších skladeb (ty nyní zkrátka vynechávám) a zbyl tak prostor pro uvolněné užívání povedených okamžiků, kterých je na albu věru požehnaně. Podobný růst jsem zaznamenal také u dva roky staré studiovky „Legions Of The Sun“ německých power metláků FINAL CHAPTER, u níž bych tehdejší sedmi a půlbodové hodnocení nyní zvednul o řádný kus výš. Jsem rád, že jsem mohl alespoň touto formou ulevit svému recenzentskému svědomí.

SUPERMARTONÁTOR

Věřím, že spousta metalových fanoušků stejně jako já upřela své uši směrem k nové desce SOULFLY – „Ritual“. Max Cavalera je stále při chuti a novinka je věru hodně drsná. Zvukově a indiánskými motivy se malinko vrátil do období před dvaceti lety, avšak jinak si stále jede ten svůj rychlý thrash/death. Tentokrát deska působí nesmírně energicky a ještě suverénněji než její předchůdce. Tak má metal vypadat! Velice mě zaujala kapela OCEANS OF SLUMBER a její deska „The Banished Heart“. Emočně velmi silná hudba, která chytí za srdce. Základem je poměrně progresivní rockový sound v kombinaci s doom metalem, ale také nečekanými zvraty směrem k death metalu. Hlavním esem v rukávu je však afro-americká zpěvačka Cammie Gilbert. Její projev je v metalu něčím velice nezvyklým a přitom z ní vychází opravdovost a silné emoce. Když to hodně přeženu, je to jako by Whitney Houston zpívala v metalové kapele.

STRATOVARIUS vydali „Enigma: Intermission II“, která sice není taková bomba jako první část, ale i tak je perfektním doplňkem k řadovým deskám pro každého fandu kapely. Kompilace obsahuje i nové skladby v čele s „Oblivion“, což je slušná pozvánka na nadcházející desku.

Snad každý metalista zaznamenal příchod nové hudby od polských BEHEMOTH. „I Loved You At Your Darkest" je trochu krotší než její předchůdci, ale zase o něco více promyšlená. Tuhle bandu jsem nikdy úplně nemusel, ale poslední dvě alba si mě vcelku získala. Možná i proto, že obsahují více atmosférických prvků a melodií.

Pagan             Vydáno: 27.10.2018
Přečteno: 1624x
počet příspěvků: 4

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Poslouchat...1. 11. 2018 10:30 ov42
Jinak ja momentalne...27. 10. 2018 17:46 adrian
Pagan: Dire Peril...27. 10. 2018 13:45 adrian
To PaganU Final Chapter a...27. 10. 2018 0:10 htaedas


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.23884 sekund.