23.03.2019
BATTLE BEAST
Videoklip ke skladbě "Endless Summer", který finská ..více

22.03.2019
DEATH ANGEL
Jedna z nejzásadnějších formací thrashmetalové ..více

22.03.2019
MURDER IN THE FRONT ROW
Na nový dokument zaobírající se thrashmetalovou scénou ..více

21.03.2019
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 hlásí další dvě ..více

21.03.2019
MINORITY SOUND
Minority Sound představují lyric video k titulní skladbě ..více

21.03.2019
Paul GILBERT
Kytarista Mr. Big Paul GILBERT chystá nové sólové album, ..více


QUEENSRŸCHE - The Verdict
Tak DeGarmo je dneska úplně jinde a i jeho zásl ..

QUEENSRŸCHE - The Verdict
"La Torre je opravdu výborný zpěvák, ale když ..

ROTTING CHRIST - The Heretics
Souhlas s recenzí, Současná podoba RCH mi sedí ..

KREYSON - Návrat krále
Tak já se určitě nachytat nenechám, protože c ..

QUEENSRŸCHE - The Verdict
...v minulosti byli Chris DeGarmo a Geoff Tate. Ch ..

ROTTING CHRIST - The Heretics
Židia potlačia aj taký odpad, hlavne, ze to je ..

ROTTING CHRIST - The Heretics
Fajn recenze vidím to podobně jako recenzent jen ..

ROTTING CHRIST - The Heretics
Jo je to lehká metalová exotika, duní to, bicí ..

CHILDREN OF BODOM - Hexed
Mě přijde novinka ještě o něco horší než p ..

RHAPSODY OF FIRE - The Eighth Mountain
Já bohužel s novým zpěvákem spokojený nejsem ..
Za poslední měsíc:
RHAPSODY OF FIRE - The Eighth Mountain
1138x

BEAST IN BLACK - From Hell With Love
1003x

SEPULTURA - Chaos A.D.
923x

SWALLOW THE SUN - When A Shadow Is Forced Into The Light
856x

SEPULTURA - Roots
801x

SPIRITS OF FIRE - Spirits Of Fire
790x05.04.2019
ZÁVIŠ, KOHOUT PLAŠÍ SMRT, LOUTY. ..
Havlíčkův Brod - Oko ( bar ), začátek od:20:00, vstupné: 150

12.04.2019
PINK FLOYD revival Distant Bells JANIS JOPLIN revival JIMI HENDRIX revival S..
BRNO - SEMILASSO, začátek od:18:00, vstupné: 290 KČ

12.04.2019
XIII. STOLETÍ, VÝSMĚCH?, ALVARÉZ PERÉZ. ..
Havlíčkův Brod - KD Ostrov, začátek od:20:00, vstupné: 250 / 300článků celkem: 6856
recenzí: 5593
reportů: 543
rozhovorů: 365

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

články

Co právě posloucháme?

Po čase se vracíme k rubrice "Co právě posloucháme", v níž bychom vás chtěli seznámit s nahrávkami, které v posledních dnech a měsících činí radost redaktorům tohoto webzinu, případně na co se těší v dohledné době. V tomto vydání své hudební inspirace odhalili Eagle, Pagan a Supermartonátor.

EAGLE

Z aktuálních věcí se mi v „přehrávači“ nejvíce protáčí nová deska kapely ICE NINE KILLS s názvem „The Silver Scream“. Hravá kombinace coru s elektronikou a hardcore prvky je svěžím zářezem do těchto vod a pokud jste fanoušek hororu, dejte si tam ještě nějaký bodík navíc. Ve skrytu duše doufám, že podobně by mohli zase někdy v budoucnu znít ESKIMO CALLBOY – hravě, zábavně a nekompromisně.

Pokud se jedná o věci provařenější, nesmím zapomenout na nové BEHEMOTH a AMARANTHE. Obě dvě smečky si na svých nových deskách určitě neudělaly ostudu a svými osvědčenými postupy uchlácholily skalní fanoušky. U Amaranthe mi sice chybí nějaká výrazná balada, ale na druhou stranu se po obměně sestavy jedná o slušný nadprůměr a návrat k tvrdšímu ranku. Behemoth zase volně pokračují v duchu posledního alba, kdy např. "God=Dog" je vyloženě vynikající věc.

Nemůžu si odpustit menší odklon a nezmínit soundtrack k filmu Zrodila se hvězda. Můžete si o Lady Gaga myslet co chcete, ale tohle se jí moc povedlo. Pokud ji máte zaškatulkovanou jako extravagantní pipinu, která prodala miliony desek jenom kvůli svému zevnějšku, mrkněte na ten film a poslechněte si soundtrack. No a když jsme u toho, už je venku i soundtrack k blížícímu se filmu Bohemian Rhapsody, který vrcholí legendárním koncertem ve Wembley. Tady bude kino jisté.

PAGAN

Podzim je tradičně hojným obdobím ve vydávání nových alb a ucho recenzentovo si nemůže stěžovat na nedostatek podnětů. Z aktuálních počinů jsem neminul zářez "Ritual" SOULFLY, na kterém Cavalerova družina dokazuje neutuchající tvůrčí nadšení, které možná hutně čerpá z dávné minulosti, právě proto mi ale sedí a baví mě. Urodilo se také v Británii, kde veselý spolek GAMA BOMB vydal velmi dobrou fošnu "Speed Between The Lines", za zmínku stojí také půvabně neurvalá alba „Total Retaliation“ a „The Legacy Of Shi“ hardcore-punkových Amíků TERROR, resp. hardcore-rapmetalových Francouzů RISE OF THE NORTHSTAR. Melodická scéna je spíše v očekávání věcí příštích, kdy mají vyjít – dle ukázek či zkušeností – pozoruhodné počiny od kapel SINBREED, VEONITY, progresivců WITHERFALL a operně/powermetalového projektu MARIUSE DANIELSENA, který láká na jména jako Daniel Heiman nebo Michael Kiske. Čekání je prozatím možné zkrátit poslechem více než obstojné novinky Řeků ORION´S REIGN. Z nových uskupení bedlivě sleduji spolek DIRE PERIL, za kterým stojí zajímavá dvojice Jason Ashcraft (Helion Prime) a John Yelland (Judicator). Dle dosavadních ukázek je opravdu na co se těšit. Pokud se příštího roku týká, netrpělivě vyhlížím druhou sólovku Ola HALÉNA (ex-INSANIA STOCKHOLM), stejně jako na novinky thrasherů SUICIDAL ANGELS a italských symfoniků ANCIENT BARDS.

Z dříve vydaných nahrávek se nejčastěji vracím k mým favoritům (nejen tohoto roku) DERDIAN, symfo-epikům DRAGONY či norské EUNOMII, u které opadlo recenzentské napětí způsobené přítomností několika slabších skladeb (ty nyní zkrátka vynechávám) a zbyl tak prostor pro uvolněné užívání povedených okamžiků, kterých je na albu věru požehnaně. Podobný růst jsem zaznamenal také u dva roky staré studiovky „Legions Of The Sun“ německých power metláků FINAL CHAPTER, u níž bych tehdejší sedmi a půlbodové hodnocení nyní zvednul o řádný kus výš. Jsem rád, že jsem mohl alespoň touto formou ulevit svému recenzentskému svědomí.

SUPERMARTONÁTOR

Věřím, že spousta metalových fanoušků stejně jako já upřela své uši směrem k nové desce SOULFLY – „Ritual“. Max Cavalera je stále při chuti a novinka je věru hodně drsná. Zvukově a indiánskými motivy se malinko vrátil do období před dvaceti lety, avšak jinak si stále jede ten svůj rychlý thrash/death. Tentokrát deska působí nesmírně energicky a ještě suverénněji než její předchůdce. Tak má metal vypadat! Velice mě zaujala kapela OCEANS OF SLUMBER a její deska „The Banished Heart“. Emočně velmi silná hudba, která chytí za srdce. Základem je poměrně progresivní rockový sound v kombinaci s doom metalem, ale také nečekanými zvraty směrem k death metalu. Hlavním esem v rukávu je však afro-americká zpěvačka Cammie Gilbert. Její projev je v metalu něčím velice nezvyklým a přitom z ní vychází opravdovost a silné emoce. Když to hodně přeženu, je to jako by Whitney Houston zpívala v metalové kapele.

STRATOVARIUS vydali „Enigma: Intermission II“, která sice není taková bomba jako první část, ale i tak je perfektním doplňkem k řadovým deskám pro každého fandu kapely. Kompilace obsahuje i nové skladby v čele s „Oblivion“, což je slušná pozvánka na nadcházející desku.

Snad každý metalista zaznamenal příchod nové hudby od polských BEHEMOTH. „I Loved You At Your Darkest" je trochu krotší než její předchůdci, ale zase o něco více promyšlená. Tuhle bandu jsem nikdy úplně nemusel, ale poslední dvě alba si mě vcelku získala. Možná i proto, že obsahují více atmosférických prvků a melodií.

Pagan             Vydáno: 27.10.2018
Přečteno: 1417x
počet příspěvků: 4

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Poslouchat...1. 11. 2018 10:30 ov42
Jinak ja momentalne...27. 10. 2018 17:46 adrian
Pagan: Dire Peril...27. 10. 2018 13:45 adrian
To PaganU Final Chapter a...27. 10. 2018 0:10 htaedas


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.2083 sekund.