21.03.2019
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 hlásí další dvě ..více

21.03.2019
MINORITY SOUND
Minority Sound představují lyric video k titulní skladbě ..více

21.03.2019
Paul GILBERT
Kytarista Mr. Big Paul GILBERT chystá nové sólové album, ..více

20.03.2019
SEBASTIAN BACH
Kanadský vokalista a frontman klasické sestavy Skid Row ..více

20.03.2019
SLIPKNOT
Američané hlásí zeštíhlení sestavy. V té se totiž ..více

20.03.2019
NEAL MORSE
Jeden z lídrů současného progresivního rocku dokončil ..více


KREYSON - Návrat krále
Ale, tak magoriáda statečně pokračuje? ..

KREYSON - Návrat krále
Nenechte se nachytat, až teď někde uvidíte CD ..

SEPULTURA - Nation
Skvělý album, moje nejoblíbeněj í od Sepultu ..

CHILDREN OF BODOM - Hexed
Hexed zní jako něco mezi Hate Crew Deathroll a A ..

CHILDREN OF BODOM - Hexed
Súhlasím s druhou reckou,najlepš í album novej ..

CHILDREN OF BODOM - Hexed
Definitivni konec vsem nadejim, ze se tahle kapela ..

QUEENSRŸCHE - The Verdict
to Pepsi Stone : myslím, že většina fandů ž ..

GATHERING OF KINGS - First Mission
Zrovna skladu Angels si poustim nejcasteji. Totaln ..

ABBAND - Deratizer
Výborná deska. Naopak si myslím, že je to to l ..

TOTÁLNÍ NASAZENÍ - Kazoo or die!
Tak tohle je opravdu narez .Je mi jich lito ..Tak ..
Za poslední měsíc:
RHAPSODY OF FIRE - The Eighth Mountain
1103x

BEAST IN BLACK - From Hell With Love
971x

SEPULTURA - Chaos A.D.
895x

SEPULTURA - Arise
858x

SWALLOW THE SUN - When A Shadow Is Forced Into The Light
828x

SPIRITS OF FIRE - Spirits Of Fire
765x22.03.2019
SPASM, NARCOLEPTIC, RESTRICTION, VAGINAL DIARRHOEA..
Cheb, začátek od:20.00, vstupné: 150

22.03.2019
NAHUM, INNERSPHERE, PURNAMA, MINOR..
BANSKÁ BYSTRICA - RC TARTAROS, začátek od:19:00, vstupné: 6 €

23.03.2019
NAHUM, INNERSPHERE, PURNAMA, SUBURBAN TERRORIST, MORDUM..
KOŠICE - COLLOSEUM, začátek od:18:00, vstupné: 6 €článků celkem: 6854
recenzí: 5591
reportů: 543
rozhovorů: 365

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

články

Co právě posloucháme?

Opět se vracíme k rubrice "Co právě posloucháme", v níž bychom vás chtěli seznámit s nahrávkami, které v posledních dnech a měsících činí radost redaktorům tohoto webzinu, případně na co se těší v dohledné době. V tomto vydání své hudební inspirace odhalili Moloch, Pagan a Savapip.

Moloch:

Jsou nahrávky, které člověka baví opravdu hodně dlouho, a i když je slyšel už nesčetněkrát, stále ho něco nutí, aby si je pouštěl znovu a znovu. To je případ dvou loni vydaných desek – alba „No Grave but the Sea“ od skotských pirátů ALESTORM a desky „Two Paths“ finských válečníků ENSIFERUM. I když od vydání těchto počinů uplynul už rok a půl, pořád mají v mé hi-fi věži své místo. Z kategorie o trochu mladších desek vede novinka britských heavy metalových velikánů JUDAS PRIEST. Album „Firepower“ se nad očekávání povedlo a jestli o něm někteří tvrdí, že je to nejlepší jidášovská deska od doby „Painkillera“, tak mají pravdu. Další placka, kterou v posledních měsících stále dokola točím, se jmenuje „The Sacrament of Sin“ a je z dílny německých power metalistů POWERWOLF. Jejich dvě předešlé fošny byly takové skladatelsky unavené, ale novinka zní opět svěže – zkrátka starý dobrý vlčáci, tak jak je známe z dřívějška. Aktuálně asi nejvíc sjíždím novinku SOULFLY s názvem „Ritual“. I o téhle kapele bych se nebál říct, že jejich tvorba v posledních letech za moc nestála, ale s tímhle počinem, zdá se, se situace opět obrací k lepšímu. Když mám chuť na něco českého, tak obvykle sáhnu po poslední desce pražských pankáčů PLEXIS. Jejich nahrávka „Kašpar v nesnázích“ sice vyšla trochu v tichosti, ale nic to nemění na tom, že se jedná o pořádnou dávku energie.

Pagan:

Vánoční čas je sice hezká věc, na druhou stranu tyto svátky pohody a klidu nejsou důvodem, aby člověk přestal poslouchat metal, zvlášť když jej daná hudba mnohdy zklidní daleko víc, než povinné mluvení s některými příbuznými. Nostalgické vnímání závěru roku je možné využít k ohlédnutí za právě proběhlou sezónou a projít si nejoblíbenější nahrávky (o tom se redakce konkrétněji rozpovídá v lednových bilancích), a zároveň už zvědavě nakukovat, co přinese příští rok. Hned v jeho úvodu se kupříkladu vyklubal velmi povedený projekt DELFINIA z dílny ukrajinského zpěváka Konstantina Naumenka, jenž v něm uplatnil své nashromážděné tvůrčí touhy. Ty se nicméně žánrově příliš neodlišují od jeho domovské party, takže všichni příznivci party Sunrise (potažmo melodického power metalu obecně) nemusí nad poslechem debutového počinku Delfinie ani vteřinu váhat (album bude venku 16. ledna). Ještě před vydáním této desky je na místě zastavení u druhého záseku formace ETERNITY´S END. Ta razantně přeházela sestavu, do čela postavila brazilského zpěváka Iuri Sansona (ex-Hibria), hudební větve osekala do ostřejší heavíkové podoby a výsledek věru není k zahození. Dle dalších zveřejněných teaserů či písní se ladím na novinky Němců THORNBRIDGE i AVANTASIA, stejně jako Italů SKELETOON a RHAPSODY OF FIRE (pokud se však nejrůznějších odnoží původních Rhapsody týká, ještě netrpělivěji vyhlížím s čím přijde znovunalezená dvojice Turilli/Lione). Zkrátka začátek příštího roku vypadá velmi nadějně a prozatím slibuje vydatné hudební zážitky.

Savapip:

Už poměrně dlouhá léta platí, že mám-li prozradit, co poslouchám, tak můžu předložit seznam recenzí, které vyšly anebo těch, které vyjdou. Ale protože to, co začne od příštího týdne vycházet jako seriál, a co aktuálně sjíždím velmi aktivně, je tajemství srovnatelné s informacemi z Area 51 a recenzím budou dominovat nahrávky z balíku od firmy Fastball, bude se moje zpověď týkat kraťounkého období, kdy jsem si udělil od pracovního vypětí volno. Dominoval mu Jarek Nohavica a dozvuky z koncertování Elánu a Pretty Maids …, ze sáhodlouhého seznamu, který měl Jéža k dispozici a z něhož mi něco bylo naježeno u nás burácí Powerwolf , klokotají Van Canto a kolébají Korpiklaani (jako by Jéža v duchu hesla „zvykej si, hochu…“ zlomyslně sáhl po interpretech, nad kterými jsem v recenzích až tak moc nejásal), po koledách přišli k duhu Trans-Siberian Orchestra a Twisted Sister , pomalu začínám vyhlížet nové Evergrey a sbírám odvahu pustit se do ultrasáhodlouhé novinky od Virgin Steele . Prostě všechno takové typicky vánoční kousky… :-)

Pagan             Vydáno: 29.12.2018
Přečteno: 816x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.16462 sekund.