16.06.2019
DREAMTALE
Finští melodici zveřejnili více

15.06.2019
ALTER BRIDGE
Američtí hardrockeři vedeni zpěvákem Mylesem Kennedym a ..více

15.06.2019
SATANS TAINT
Znovu se připomíná kytarista klasické éry Overkill ..více

15.06.2019
TIMO TOLKKI´S AVALON
Další skladba z alba "Return To Eden", kterým finský ..více

15.06.2019
SAINT DEAMON
Severští power melodici se na scénu vrátí 30. srpna ..více

14.06.2019
SEBASTIEN
Už jste si poslechli novou hitovku více


VLÁĎA ŠAFRÁNEK - Buccaneer
Je v plánu recenze vzpomínkové desky Brainu?A c ..

PANTERA - Metal Magic
A tobe by mozna pomohlo na chvili vysadit zobani . ..

PANTERA - Metal Magic
Ta sekera to ale trochu kazí, to je fakt. Možná ..

PANTERA - Metal Magic
Brutálně podhodnoceno! Za mě jasná desítka. S ..

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
Má očekávání toto album nenaplnilo. Místy se ..

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
Hodnocení 10/10 absolutně sedí, konečně se ne ..

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
Takové kapely ani neposlouchám, nemám na to ča ..

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
Nuda ..

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
Tak jsem si pustil Gloryhammer.Hod ně v nich cít ..

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
Nejslabší dílko od tohoto uskupení - 6/10. ..
Za poslední měsíc:
RAMMSTEIN - Rammstein
1536x

ARAKAIN - Jekyll & Hyde
1182x

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
744x

MINORITY SOUND - Toxin
675x

DIAMOND HEAD - The Coffin Train
660x

AMON AMARTH - Berserker
638x22.06.2019
TEETHGRINDER (NL) , DEVANGELIC (ITA) , SKINNED (USA) , SPASM (CZ), MINCING FURY ..
Žabčice u Brna, začátek od:11:50, vstupné: -

22.06.2019
ŠLINC FEST 2019 // benefiční festival - FVTVRE, ★HISATAKA★ (JP), Thanx, H..
lesní divadlo Řevnice, začátek od:13:00, vstupné: 250,- (předprodej 20

13.07.2019
Eternal Hate Fest vol:17. KRODA, WHITE DEATH, SEKHMET, BERGRIZEN, LEICHENZUG, T..
Nýrsko-areál Pod Sjezdovkou., začátek od:14:00., vstupné: 500 Kč.článků celkem: 7018
recenzí: 5736
reportů: 552
rozhovorů: 369

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

články

Co právě posloucháme?

Opět se vracíme k rubrice "Co právě posloucháme", v níž bychom vás chtěli seznámit s nahrávkami, které v posledních dnech a měsících činí radost redaktorům tohoto webzinu, případně na co se těší v dohledné době. V tomto vydání své hudební inspirace odhalili Moloch, Pagan a Savapip.

Moloch:

Jsou nahrávky, které člověka baví opravdu hodně dlouho, a i když je slyšel už nesčetněkrát, stále ho něco nutí, aby si je pouštěl znovu a znovu. To je případ dvou loni vydaných desek – alba „No Grave but the Sea“ od skotských pirátů ALESTORM a desky „Two Paths“ finských válečníků ENSIFERUM. I když od vydání těchto počinů uplynul už rok a půl, pořád mají v mé hi-fi věži své místo. Z kategorie o trochu mladších desek vede novinka britských heavy metalových velikánů JUDAS PRIEST. Album „Firepower“ se nad očekávání povedlo a jestli o něm někteří tvrdí, že je to nejlepší jidášovská deska od doby „Painkillera“, tak mají pravdu. Další placka, kterou v posledních měsících stále dokola točím, se jmenuje „The Sacrament of Sin“ a je z dílny německých power metalistů POWERWOLF. Jejich dvě předešlé fošny byly takové skladatelsky unavené, ale novinka zní opět svěže – zkrátka starý dobrý vlčáci, tak jak je známe z dřívějška. Aktuálně asi nejvíc sjíždím novinku SOULFLY s názvem „Ritual“. I o téhle kapele bych se nebál říct, že jejich tvorba v posledních letech za moc nestála, ale s tímhle počinem, zdá se, se situace opět obrací k lepšímu. Když mám chuť na něco českého, tak obvykle sáhnu po poslední desce pražských pankáčů PLEXIS. Jejich nahrávka „Kašpar v nesnázích“ sice vyšla trochu v tichosti, ale nic to nemění na tom, že se jedná o pořádnou dávku energie.

Pagan:

Vánoční čas je sice hezká věc, na druhou stranu tyto svátky pohody a klidu nejsou důvodem, aby člověk přestal poslouchat metal, zvlášť když jej daná hudba mnohdy zklidní daleko víc, než povinné mluvení s některými příbuznými. Nostalgické vnímání závěru roku je možné využít k ohlédnutí za právě proběhlou sezónou a projít si nejoblíbenější nahrávky (o tom se redakce konkrétněji rozpovídá v lednových bilancích), a zároveň už zvědavě nakukovat, co přinese příští rok. Hned v jeho úvodu se kupříkladu vyklubal velmi povedený projekt DELFINIA z dílny ukrajinského zpěváka Konstantina Naumenka, jenž v něm uplatnil své nashromážděné tvůrčí touhy. Ty se nicméně žánrově příliš neodlišují od jeho domovské party, takže všichni příznivci party Sunrise (potažmo melodického power metalu obecně) nemusí nad poslechem debutového počinku Delfinie ani vteřinu váhat (album bude venku 16. ledna). Ještě před vydáním této desky je na místě zastavení u druhého záseku formace ETERNITY´S END. Ta razantně přeházela sestavu, do čela postavila brazilského zpěváka Iuri Sansona (ex-Hibria), hudební větve osekala do ostřejší heavíkové podoby a výsledek věru není k zahození. Dle dalších zveřejněných teaserů či písní se ladím na novinky Němců THORNBRIDGE i AVANTASIA, stejně jako Italů SKELETOON a RHAPSODY OF FIRE (pokud se však nejrůznějších odnoží původních Rhapsody týká, ještě netrpělivěji vyhlížím s čím přijde znovunalezená dvojice Turilli/Lione). Zkrátka začátek příštího roku vypadá velmi nadějně a prozatím slibuje vydatné hudební zážitky.

Savapip:

Už poměrně dlouhá léta platí, že mám-li prozradit, co poslouchám, tak můžu předložit seznam recenzí, které vyšly anebo těch, které vyjdou. Ale protože to, co začne od příštího týdne vycházet jako seriál, a co aktuálně sjíždím velmi aktivně, je tajemství srovnatelné s informacemi z Area 51 a recenzím budou dominovat nahrávky z balíku od firmy Fastball, bude se moje zpověď týkat kraťounkého období, kdy jsem si udělil od pracovního vypětí volno. Dominoval mu Jarek Nohavica a dozvuky z koncertování Elánu a Pretty Maids …, ze sáhodlouhého seznamu, který měl Jéža k dispozici a z něhož mi něco bylo naježeno u nás burácí Powerwolf , klokotají Van Canto a kolébají Korpiklaani (jako by Jéža v duchu hesla „zvykej si, hochu…“ zlomyslně sáhl po interpretech, nad kterými jsem v recenzích až tak moc nejásal), po koledách přišli k duhu Trans-Siberian Orchestra a Twisted Sister , pomalu začínám vyhlížet nové Evergrey a sbírám odvahu pustit se do ultrasáhodlouhé novinky od Virgin Steele . Prostě všechno takové typicky vánoční kousky… :-)

Pagan             Vydáno: 29.12.2018
Přečteno: 937x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.16221 sekund.