28.03.2020
OLYMPIC
Tuzemská legenda se bude muset do budoucna obejít bez ..více

28.03.2020
BUSH
Přestože na květen mají britští grungeoví hrdinové ..více

28.03.2020
THE RODS
Zasloužilá hard n heavy parta z New Yorku hlásí změny v ..více

28.03.2020
SHVPES
i druhý syn Bruce Dickinsona z Iron Maiden, Griffin ..více

28.03.2020
NAGLFAR
Melodický death metal hrající švédská kapela, kde ..více

28.03.2020
SILVERED
Z Itálie se po devíti letech od debutu "Grave Of ..více


GOTTHARD - #13
naprosto trapny cover ABBY už je fakticky moc, Go ..

VAN HALEN - Diver Down
album mi dávno zhnusil kvoli Pretty Woman ale te ..

Petr JANDA (OLYMPIC) - Vzrušuje mě představa, že do kaluže zase skočím
Příjemný počtení, děkuji redakci i Mistrovi! ..

GOTTHARD - #13
Cover Abby je katastrofální ! Já jen doufám, ž ..

GOTTHARD - #13
Fascinuje mě, jak Pepsi z celé kolekce vyzvedne ..

ALLEN / OLZON - Worlds Apart
Mně se to taky líbí, sice Allen / Lande byli le ..

ALLEN / OLZON - Worlds Apart
Líbí se mi to. Má to nápady, výborný zvuk a ..

VAN HALEN - Diver Down
myslím. Hodnocení je velice schovívavé. V dob ..

GOTTHARD - #13
Podepisuji recenzi v plném rozsahu. Bez Leeho je ..

GOTTHARD - #13
Gotthard jsem měl vzdycky rád a mám je rád po ..
Za poslední měsíc:
H.E.A.T. - H.E.A.T. II
4232x

THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA - Aeromantic
951x

DELAIN - Apocalypse and Chill
773x

VAN HALEN - Van Halen II
764x

ALTARIA - Invitation
718x

DIABULUS IN MUSICA - Euphonic Entropy
709x03.04.2020
MOTÖRHEAD Czech Republic revival JUDAS PRIEST revival Praha IRON MAIDEN reviv..
kc semilasso, začátek od:18:00, vstupné: 290

02.05.2020
SECRET OF DARKNESS, INFERNAL CULT, KATARZE, ART OF BLOOD..
Poldofka na Kladně, Petra Bezruče 1701, Kladno, začátek od:19:30, vstupné: 200,-

09.05.2020
BIGBOSS BAND (jeden z posledních koncertů), MALIGNANT TUMOUR, DEPRESY (SVK), C..
Stará ves u Rýmařova KD, začátek od:14 hod, vstupné: 200,-článků celkem: 7527
recenzí: 6179
reportů: 571
rozhovorů: 394

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


SABATON, CITRON - 4.5.2019, Plzeň

Před čtyřiasedmdesáti lety americká armáda postupovala od našich západních hranic směrem na Plzeň, zatímco sovětské síly si probojovávaly cestu ku Praze. Adolf Hitler byl již po smrti a nacistické Německo spělo k zániku. Právě v těchto dnech si nejen plzeňští občané připomínají konec 2. světové války. Letošní plzeňské slavnosti využila metalová kapela Sabaton pro svůj první koncert z turné The Great Tour. Švédové si na podporu pozvali legendární tuzemskou kapelu Citron a pro své vylodění si vybrali profláklý Lochotínský amfiteátr, který i přes velmi nehostinné (až trochu severské) počasí dokázali celý zaplnit.

První na scénu nastoupila již zmíněná kapela Citron v čele s Láďou Křížkem. Přestože se jedná o českou klasiku s velkým okruhem posluchačů, v kotli pod pódiem se shromáždilo jen pár jedinců, kteří přišli spíše kvůli českému předskokanovi než švédské kapele. Citron zařadil do playlistu i jeden ze svých nejznámějších songů „Rock Rock Rock“, který dokázal rozpohybovat i zbytek diváků v “amfíku“ a i když kapela hrála pouze hodinu, obecenstvo už netrpělivě očekávalo kapelu, kvůli které většina přišla.

Bujarý potlesk, aplaus a skandování klasického sloganu „Je čerstvá! Není čerstvá!“ nastal ve chvíli, kdy spadla první opona a z reproduktorů zaznělo intro „In the Army Now“, které pomalu přešlo ve skladbu „Ghost Division“, během níž se na plátně postupně zobrazily siluety všech členů kapely Sabaton. Když konečně za doprovodu pyrotechnických efektů spadla i druhá opona, objevilo se pódium stylizované do období první světové války. Mezi dekoracemi nechyběl improvizovaný zákop, polní děla, ostnaté dráty a v pozadí vlající česká vlajka. Bubenická rampa byla jako obvykle ve stylu tanku, ze kterého šlehaly plameny. Napravo od pódia byl přistaven stíhač tanků M10 Wolverine a obrněný transportér M3 half-track.

První song následovaly dvě klasické pecky „Winged Hussars“ a „Resist and Bite“, po nichž kapela poprvé zahrála naživo skladbu „Fields of Verdun“, která vypráví (jak už název napovídá) o bitvě u Verdunu. Nebyla to ovšem jediná premiérová skladba, po třech písních, mezi nimiž byla i „The Price of Mile“, na kterou si frontman Joakim Brodén pozval Velký válečný sbor (neboli mužskou část Českého akademického sboru), následoval těžkotonážní singl „Bismarck“, který obecenstvo podle prvních tónů tipovalo na „Carolus Rex“. Ta přišla hned poté, spolu se skladbou „Lion from the North“, ze stejnojmenného alba, které se soustředí na švédskou historii.

Následovala krátká předehra písně „The Lost Battalion“. K překvapení všech přítomných se na pódiu objevila skupinka lidí, která předala kapele pamětní medaili ke sto letům československého letectví za texty o československých hrdinech. Takovýto akt nemohl zůstat bez odezvy, proto následovala skladba „Far from the Fame“ o našem letci Karlu Janouškovi, který se později stal maršálem RAF. Posledním hitem první části koncertu byla skladba „The Last Stand“, po níž se kapela odebrala do zákulisí.

Ještě se ani všichni muzikanti nestihli odebrat z pódia a publikum už začalo vybízet k přídavku skandováním klasického pokřiku: „Ještě jedno pivo“ . Toho se fanoušci dočkali po pár minutách, kdy kapela spustila své nejúspěšnější skladby „Primo Victoria“, „Swedish Pagans“ a „To Hell and Back“. Poté se Sabaton rozloučili a definitivně se odebrali z pódia. Problémy s hlasitostí byly během prvních minut vyřešeny a tak všichni, kteří byli téhle podívané přítomni, budou jistě souhlasit konstatováním, že šlo o jednu z největších show, kterou Sabaton kdy v Čechách předvedl.
Playlist: Ghost Division, Winged Hussars, Resist and Bite, Fields of Verdun, The Price of Mile, Shiroyama, 40:1, Bismarck, Lion from the North, Carolus Rex, Night Witches, The Lost Battalion, Far from the Fame, The Last Stand, Primo Victoria, White Death, Swedish Pagans, To Hell and Back

Dictyophor             


Související články


Vydáno: 13.05.2019
Přečteno: 1221x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2020     RSS - články

stránka byla načtena za 0.17528 sekund.