26.05.2019
NAUTILUZ
Peruánští rychlomelodici představují více

26.05.2019
SAINT DEAMON
Severská powermetalová parta se vrátí po deseti letech s ..více

26.05.2019
EXUMER
Videoklip k songu "King´s End", jenž pochází z ..více

26.05.2019
VICTORIUS
Německá kapela podepsala smlouvu s firmou Napalm Records, ..více

25.05.2019
RATT
Zpěvák Stephen Pearcy promluvil o budoucnosti této ..více

25.05.2019
THE 69 EYES
Přestože kapela stále hovořila o tom, že album ..více


RAPTOR COMMAND - Elon: The Heavy Metal Tribute to Elon Musk
dobré album, na novinku Lords of triden čekám m ..

SOULFLY - Dark Ages
Archangel mi přijde fajn :-) ..

SOULFLY - Dark Ages
To už je o názoru a to bychom se tu mohli dohado ..

SOULFLY - Dark Ages
No povedal by som, že práve väčšina z tých p ..

SOULFLY - Dark Ages
Skvělé album, které jsem v té době točil do ..

SOULFLY - Dark Ages
Poslední deska,co je za 70%.Od té další rychle ..

RAMMSTEIN - Rammstein
Dobrá.Celkem se divím že Death metalová legend ..

MINORITY SOUND - Toxin
To jsem moc rád. Pracovitá kapela a u nás patř ..

RAMMSTEIN - Rammstein
Arakain ano, Possessed zatím ne ..

RAMMSTEIN - Rammstein
Je v plánu recenze na nový Arakain a Possessed? ..
Za poslední měsíc:
KREYSON MEMORIAL - Strážci plamenů
2474x

WHITESNAKE - Flesh & Blood
1262x

RAMMSTEIN - Rammstein
1088x

DEVIN TOWNSEND - Empath
1086x

LEVERAGE - DeterminUs
893x

EPILOG - Ancient Ritual
686x31.05.2019
NAŠROT, AGGRESSIVE TYRANTS, EJAKULUJÍCÍ KOKOS, NONSENSE, BARRICADE, UNDERSIDE..
Havlíčkův Brod - Oko ( bar ), začátek od:19:00, vstupné: 200

01.06.2019
PUNK FLOID, INSEMINAČNÍ STANICE, TASS, VISION DAYS, BABY SECONDHAND, BLIKAJÍC..
Havlíčkův Brod - Oko Klub ( sál ), začátek od:14:00, vstupné: 300

22.06.2019
TEETHGRINDER (NL) , DEVANGELIC (ITA) , SKINNED (USA) , SPASM (CZ), MINCING FURY ..
Žabčice u Brna, začátek od:11:50, vstupné: -článků celkem: 6973
recenzí: 5696
reportů: 548
rozhovorů: 369

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


SABATON, CITRON - 4.5.2019, Plzeň

Před čtyřiasedmdesáti lety americká armáda postupovala od našich západních hranic směrem na Plzeň, zatímco sovětské síly si probojovávaly cestu ku Praze. Adolf Hitler byl již po smrti a nacistické Německo spělo k zániku. Právě v těchto dnech si nejen plzeňští občané připomínají konec 2. světové války. Letošní plzeňské slavnosti využila metalová kapela Sabaton pro svůj první koncert z turné The Great Tour. Švédové si na podporu pozvali legendární tuzemskou kapelu Citron a pro své vylodění si vybrali profláklý Lochotínský amfiteátr, který i přes velmi nehostinné (až trochu severské) počasí dokázali celý zaplnit.

První na scénu nastoupila již zmíněná kapela Citron v čele s Láďou Křížkem. Přestože se jedná o českou klasiku s velkým okruhem posluchačů, v kotli pod pódiem se shromáždilo jen pár jedinců, kteří přišli spíše kvůli českému předskokanovi než švédské kapele. Citron zařadil do playlistu i jeden ze svých nejznámějších songů „Rock Rock Rock“, který dokázal rozpohybovat i zbytek diváků v “amfíku“ a i když kapela hrála pouze hodinu, obecenstvo už netrpělivě očekávalo kapelu, kvůli které většina přišla.

Bujarý potlesk, aplaus a skandování klasického sloganu „Je čerstvá! Není čerstvá!“ nastal ve chvíli, kdy spadla první opona a z reproduktorů zaznělo intro „In the Army Now“, které pomalu přešlo ve skladbu „Ghost Division“, během níž se na plátně postupně zobrazily siluety všech členů kapely Sabaton. Když konečně za doprovodu pyrotechnických efektů spadla i druhá opona, objevilo se pódium stylizované do období první světové války. Mezi dekoracemi nechyběl improvizovaný zákop, polní děla, ostnaté dráty a v pozadí vlající česká vlajka. Bubenická rampa byla jako obvykle ve stylu tanku, ze kterého šlehaly plameny. Napravo od pódia byl přistaven stíhač tanků M10 Wolverine a obrněný transportér M3 half-track.

První song následovaly dvě klasické pecky „Winged Hussars“ a „Resist and Bite“, po nichž kapela poprvé zahrála naživo skladbu „Fields of Verdun“, která vypráví (jak už název napovídá) o bitvě u Verdunu. Nebyla to ovšem jediná premiérová skladba, po třech písních, mezi nimiž byla i „The Price of Mile“, na kterou si frontman Joakim Brodén pozval Velký válečný sbor (neboli mužskou část Českého akademického sboru), následoval těžkotonážní singl „Bismarck“, který obecenstvo podle prvních tónů tipovalo na „Carolus Rex“. Ta přišla hned poté, spolu se skladbou „Lion from the North“, ze stejnojmenného alba, které se soustředí na švédskou historii.

Následovala krátká předehra písně „The Lost Battalion“. K překvapení všech přítomných se na pódiu objevila skupinka lidí, která předala kapele pamětní medaili ke sto letům československého letectví za texty o československých hrdinech. Takovýto akt nemohl zůstat bez odezvy, proto následovala skladba „Far from the Fame“ o našem letci Karlu Janouškovi, který se později stal maršálem RAF. Posledním hitem první části koncertu byla skladba „The Last Stand“, po níž se kapela odebrala do zákulisí.

Ještě se ani všichni muzikanti nestihli odebrat z pódia a publikum už začalo vybízet k přídavku skandováním klasického pokřiku: „Ještě jedno pivo“ . Toho se fanoušci dočkali po pár minutách, kdy kapela spustila své nejúspěšnější skladby „Primo Victoria“, „Swedish Pagans“ a „To Hell and Back“. Poté se Sabaton rozloučili a definitivně se odebrali z pódia. Problémy s hlasitostí byly během prvních minut vyřešeny a tak všichni, kteří byli téhle podívané přítomni, budou jistě souhlasit konstatováním, že šlo o jednu z největších show, kterou Sabaton kdy v Čechách předvedl.
Playlist: Ghost Division, Winged Hussars, Resist and Bite, Fields of Verdun, The Price of Mile, Shiroyama, 40:1, Bismarck, Lion from the North, Carolus Rex, Night Witches, The Lost Battalion, Far from the Fame, The Last Stand, Primo Victoria, White Death, Swedish Pagans, To Hell and Back

Dictyophor             


Související články


Vydáno: 13.05.2019
Přečteno: 613x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.1511 sekund.