17.06.2019
MEGADETH
Frontman Dave Mustaine ohlasil, že trpí rakovinou krku. ..více

17.06.2019
GHOST
Tobias Forge, čili Cardinal Copia, se asi nedrží ..více

17.06.2019
MAGNUM
Neúnavní průkopníci britského progresivního hard rocku ..více

17.06.2019
BLACK VEIL BRIDES
Kalifornské hvězdičky chystají oslavu deseti let od ..více

17.06.2019
PAVEMENT PRINCESS
Smutná zpráva přichází od této holandské hardrockové ..více

17.06.2019
CARNIFEX
Deathcorová parta ze Sain Diega naváže 2. srpna na tři ..více


MAJESTICA - Above The Sky
Výborný album a skvělý Tommyho návrat. Toto a ..

VLÁĎA ŠAFRÁNEK - Buccaneer
Dobře,škoda ..

VLÁĎA ŠAFRÁNEK - Buccaneer
Vzpomínkové album bude, ovšem Příliv asi ne. ..

VLÁĎA ŠAFRÁNEK - Buccaneer
Je v plánu recenze vzpomínkové desky Brainu?A c ..

PANTERA - Metal Magic
A tobe by mozna pomohlo na chvili vysadit zobani . ..

PANTERA - Metal Magic
Ta sekera to ale trochu kazí, to je fakt. Možná ..

PANTERA - Metal Magic
Brutálně podhodnoceno! Za mě jasná desítka. S ..

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
Má očekávání toto album nenaplnilo. Místy se ..

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
Hodnocení 10/10 absolutně sedí, konečně se ne ..

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
Takové kapely ani neposlouchám, nemám na to ča ..
Za poslední měsíc:
RAMMSTEIN - Rammstein
1555x

ARAKAIN - Jekyll & Hyde
1241x

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
836x

PANTERA - Metal Magic
686x

MINORITY SOUND - Toxin
681x

AMON AMARTH - Berserker
670x22.06.2019
TEETHGRINDER (NL) , DEVANGELIC (ITA) , SKINNED (USA) , SPASM (CZ), MINCING FURY ..
Žabčice u Brna, začátek od:11:50, vstupné: -

22.06.2019
ŠLINC FEST 2019 // benefiční festival - FVTVRE, ★HISATAKA★ (JP), Thanx, H..
lesní divadlo Řevnice, začátek od:13:00, vstupné: 250,- (předprodej 20

13.07.2019
Eternal Hate Fest vol:17. KRODA, WHITE DEATH, SEKHMET, BERGRIZEN, LEICHENZUG, T..
Nýrsko-areál Pod Sjezdovkou., začátek od:14:00., vstupné: 500 Kč.článků celkem: 7020
recenzí: 5738
reportů: 552
rozhovorů: 369

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


ACCEPT AND THE ORCHESTRA OF DEATH - 15.5.2019, Kongresové centrum, Praha

Tvrdá rocková muzika a vážná hudba k sobě měly vždy blízko a zvláště v poslední době dochází stále častěji k různým druhům spolupráce mezi těmito zdánlivě odlišnými světy. Kapelník německých veteránů Accept Wolf Hoffmann je už dávno znám svým velmi kladným vztahem k vážné hudbě a tak bylo jen otázku času, kdy tito legendární heavy metalisté spojí své síly se symfonickým orchestrem. K tomu došlo před dvěma lety na monstrózním festivalu ve Wackenu, a protože jim to spolu náramně šlapalo, odhodlala se kapela k odvážnému kroku – odjet se symfonickým tělesem celé turné, které naštěstí neminulo ani Prahu. Jelikož jako místo konání akce bylo oznámeno nuselské Kongresové centrum, bylo zřejmé, že se bude jednat o koncert na sezení, které zrovna moc nemusím, ale v tomto případě jsem musel uznat, že to své opodstatnění má (alespoň, že nebyl vyžadován společenský oblek...).

Přesně ve dvacet hodin se v sále Kongresového centra roztáhla opona a odkrylo se pódium, na kterém již v plné kráse stáli The Orchestra Of Death s dirigentem, čtveřice muzikantů z Accept, klávesák a sólová houslistka Rebekah Rahman. První, co upoutalo oko diváka, byl samotný orchestr, který opravdu dostál svého jména, neboť všichni jeho členové (mistra s taktovkou nevyjímaje) vypadali jako smrtky a smrťáci (oblečení s motivem lidské kostry a obličej namalovaný na bílo). The Orchestra Of Death se svou velikostí řadí spíše k tělesům komorního charakteru, protože má jen osmnáct členů (plus dirigent). Nástrojové zastoupení má převážně smyčcové, jen v zadní řadě bylo k vidění a slyšení pár dechů.

Je potřeba zmínit jednu zásadní věc. Přestože se celé toto turné jede pod hlavičkou Accept, jedná se výhradně o one man show Wolfa Hoffmanna. Tomu odpovídal i charakter celé akce. Holohlavý kytarista na sebe strhával veškerou pozornost diváků již od samotného začátku a zbylých dvacet pět účinkujících mu dělalo víceméně jen křoví. Wolf zkrátka dokázal bavit nejen svým precizním hráčským umem, ale i svými zábavnými grimasami a do toho všeho ještě stíhal neustále hecovat publikum. Set list koncertu byl vesměs postavený na jeho poslední sólovce „Headbangers Symphony“, kdo tedy čekal výhradně pecky od Accept, mohl být trochu zklamán, ale samozřejmě i na ně ve finále došlo. Mark Tornillo se na pódiu objevil až po pěti skladbách, aby zapěl nesmrtelný hit „Princess of the Dawn“, který měl v podání orchestru obrovskou sílu. Což platilo i o dalších skladbách jako například o šlapavé „Shadow Soldiers“, baladě „Kill the Pain“ nebo přídavkové „Teutonic Terror“. Vrchol celého večera pro mě ovšem představovala pecka „Stalingrad“, která díky orchestru a sborovému zpěvu obecenstva vyrostla v naprosto úchvatnou monstrózní symfonii. Kde se naopak symfonici moc nechytali, byla speed metalová nálož „Breaker“ a závěrečná „Balls to the Wall“.

Páteř celého večera ovšem tvořila díla klasiků zabalená do metalového hávu. Slyšet v takovéto úpravě mistrovská díla géniů jako Mozart, Beethoven či Vivaldi byl doslova balzám na uši i na duši. Ze všech odehraných děl bych vyzdvihnul zejména Čajkovského „Labutí jezero“, které účinkující pojali jako duet kytary Wolfa Hoffmana a houslí Rebeky Rahman s doprovodem orchestru. Největší potlesk nepřekvapivě sklidila Smetanova „Vltava“, která samozřejmě na pražském koncertě zaznít musela. Živé provedení některých skladeb se od verzí, které známe z Hoffmannových sólovek, dost lišilo. Pochvalu si zaslouží i zvukaři, protože zvuk byl křišťálově čistý a všechny nástroje krásně čitelné. Snad jedinou výtku ke zvuku jsem měl v Čajkovského „Arabském tanci“, kde příliš hlasité bicí (bubeník Christopher Williams tentokrát nebyl schován za sklem, jak to při podobných akcích bývá) dělaly nepříjemnou ozvěnu a moc nekorespondovaly s jemně a tiše hrajícím orchestrem, což se ovšem v kontextu celého dvouhodinového programu jeví jako bezvýznamná banalita.

Základní část koncertu ukončili Accept hitovkou „Fast as a Shark“, kde si společně s Wolfem Hoffmannem zahrál zdvojené sólo jinak doprovodný kytarista Philip Shouse, jenž na turné tak trochu v tichosti nahradil Uweho Lulise. Poté přišel čas na přídavky. Ty začínala skladba „Shades of Death“, která následně přešla do nejslavnějšího díla norského skladatele Edvarda Griega „Ve sluji krále hor“. Celý večer pak uzavřela dvojice již zmíněných skladeb „Teutonic Terror“ a „Balls to the Wall“.

Návštěvníci pražského Kongresového centra měli možnost vidět skvělý koncert, který mistrně spojil díla vážné hudby s tvrdým rockem, a mohli odcházet domů maximálně spokojeni. Celý večer si viditelně užíval i Wolf Hoffmann, který se po celé dvě hodiny trvání akce spokojeně usmíval. Jestli ovšem i zbylé členy Accept večer bavil a jestli sdílí Wolfovo nadšení pro klasickou hudbu, si opravdu netroufám odhadnout.

Moloch             


acceptworldwide.com

Související články

Foto: ilustrační


Vydáno: 21.05.2019
Přečteno: 507x
počet příspěvků: 2

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Accept milujem, ale...21. 05. 2019 23:51 Demonick
Řekl bych, jeden z...21. 05. 2019 15:30 orre


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.19899 sekund.