Aby fanoušci velikánů Vader nestihli zaznamenat abstinenční příznaky, rozhodl se jim kvartet hudebníků naservírovat „výplňkovou“ krmi v podobě kraťasu „Thy Messenger“. A snad právě vědomí, že nejde o regulérní řadovku, vlilo do drážek tohoto EP potřebnou volnost a umožnilo mu být opravdu chutnou a rychle stravitelnou death´n´thrashmetalovou jednohubkou.
Však také šlo polsko-britské partě nahrávání jako po másle, kapela byla dokonce natolik při chuti, že oproti původně plánovaným dvěma novým skladbám nakonec stvořila vály tři. Strmý frontální útok zajistí úvodní atak „Grand Deceiver“, který znamená typickou kulometnou strategii, ta je ale tvořena s takovým odhodláním, že opět a znova spolehlivě zabíjí. Skladba má drtivý tah podpořený přesným soundem, Peter se jako velící jednotka nachází ve skvělé formě, Jamesovy bicí kropí jednu notu za druhou, taktický bonus tvoří sóla, jež se obsahem songu prohánějí jako suché listí větrnou horou. „Litany“ je znovunahranou titulní položkou z devatenáct let starého alba, nový kabátek jí dodává moderní lesk a šmrnc, víc netřeba dodávat. Druhá novinka „Emptiness“ je z malinko jiného těsta, kapela si hraje s tempem a melodiemi, burácející šlapavý rytmus a důvtipná sóla jsou každopádně opět zárukou stylové kvality.
Celkovou dynamiku nahrávky zdůrazňují drobnosti, jako je elegantní přechod skladby „Emptiness“ do posledního premiérového kousku „Despair“, který znamená krátký, ale vysoce účinný hudební políček. EP je do té doby zdařilou lekcí z funkčního subžánrového minimalismu (na který dosáhnou jenom nejzkušenější kmeti), je proto trochu škoda, že se kapela rozhodla nahrávku zakončit coverem heavymetalové skladby „Steeler“ od Judas Priest. Ta totiž nenabízí nic výjimečného a mistři předělávek (viz zejména první díl „Future Of The Past“) se při výběru tohoto songu překvapivě nevytáhli. Jejich původní kompozice mají mnohem větší sílu a dokazují, že se Vader nacházejí ve výtečné formě, což je samozřejmě fakt daleko nejpodstatnější.
|