Abbottovic klan nenechával nic náhodě a ihned nahrával ve svém kutlochu známém jako Pantego Sound Studio další materiál. I když se začátkem osmdesátých let coverovalo ve velkém a kapely jako Van Halen nebo Kiss byly slyšet všude včetně zkušebny tehdejší Pantery, přesto se poměrně brzy po debutu vydalo druhé album kapely.
Všichni muzikanti se jeví od minula zkušenější a schopnější, kytary začaly znít ostřeji a tempa nabrala na rychlosti. I když se pořád Pantera snažila spíš nosit elasťáky a mít nalakované účesy dle tehdejší módy, někde tam vzadu už se občas ozvala říznější kytara a už tehdy Diamond Darrell začínal zúročovat svou fanatickou posedlost svým nástrojem. Nejmarkantnější oslavu kytarových schopností tohoto ještě puberťáka lze zaslechnout v instrumentálce „Blue Light Turnin´ Red“, což je v podstatě minutu a půl trvající óda na „Eruption“ od Van Halena.
„All Over Tonight“ nebo titulka mají docela švih a tah na bránu. Bohužel to vše opět sráží do průměru obyčejné vokály a amatérská produkce. Album je stylem stále zapřísáhlý glam metal, který lze zvukově zařadit k Def Leppard před érou desky „Hysteria“. Ono se ani není čemu divit. Členům Pantery bylo tehdy kolem dvaceti let a sbírali zkušenosti nejen na hráčském pódiu, ale i mimo něj. Tehdejší první vlna glam metalu vznikala především na západním pobřeží USA v oblasti Los Angeles a byla pro naše mladé Texasany nedostižnou metou.
Po debutu „Metal Magic“ kluci z Pantery přiložili pod kotel, zrychlili, přitvrdili a i když stále v intencích glam metalu, pomalu ale jistě začínali vystrkovat růžky. Jmenovitě hlavně Diamond Darrell, jehož kytarový um strmě stoupal. „Glamtera“ měla mít životnost už jen pár let a schylovalo se k neodvratným změnám.
|