23.10.2020
Cristiano Filippini´s FLAMES OF HEAVEN
První ukázka z debutového alba powermetalového projektu ..více

23.10.2020
MAJESTICA
Ukázka z alba "A Christmas Carol", které švédská ..více

22.10.2020
RIMORTIS
Nový videoklip ke skladbě "Za horizontem", jež pochází ..více

22.10.2020
ANGEL DUST
Německá heavy/powermetalová kapela, na kterou nedá ..více

22.10.2020
GHOST
Tobias Forge alias nově Papa Emeritus IV oznámil, že jeho ..více

22.10.2020
TRAIL OF TEARS
Norští TRAIL OF TEARS se vrací a do svého čela postavli ..více


BLUE ÖYSTER CULT - The Symbol Remains
Tady musím z recenzí naprosto souhlasit, k desce ..

D.O.A. - Treason
Díky za tip, fajn deska. ..

Only the good die young
Vnímám to stejně, Nightmare Logic je geniální ..

BLUE ÖYSTER CULT - The Symbol Remains
Opravdu parádní kolekce. Pro mne jejich nejlepš ..

PARADISE LOST - Shades Of God
Jak už jsem psal, pro mě vrchol jejich klasick ..

PARADISE LOST - Shades Of God
Pity the sadness je top !!! ..

PARADISE LOST - Shades Of God
V roce mého narození PL ( o kterých jsem pochop ..

Robb WEIR (TYGERS OF PAN TANG) - Počkejte si na nové skladby. Jsme lepší a lepší!
Letos jsem si oživil celou diskografii Tygers. Ta ..

ZÁVIŠ - Jak šla léta u starýho kokota...
I tak se to dá prezentovat. Záviš je předevš ..

ZÁVIŠ - Jak šla léta u starýho kokota...
Záviše znám jen povrchně z vystoupení a pár ..
Za poslední měsíc:
BON JOVI - 2020
1233x

KING DIAMOND - The Puppet Master
1005x

PARADISE LOST - Lost Paradise
812x

BLUE ÖYSTER CULT - The Symbol Remains
805x

ZAKK SABBATH - Vertigo
789x

KING DIAMOND - Give Me Your Soul... Please
786x23.10.2020
DECIBELO RETARDO, MIKEXWAZOWSKI, VPATĚTRN, DIE PUPPEN AUGEN, NERIUM..
Café na Půl cesty, začátek od:18:00, vstupné: Dobrovolnéčlánků celkem: 7924
recenzí: 6517
reportů: 573
rozhovorů: 439

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Derek SHERINIAN - The Phoenix

Alice Cooper, Dream Theater, Planet X, Yngwie Malmsteen, Billy Idol, Black Country Communion, Whitesnake, Sons Of Apollo, to je stručný výčet aktivit čtyřiapadesátiletého amerického klávesisty Dereka Sheriniana. Jména, která už léta patří na rockové scéně k těm nejzvučnějším, svědčí o Sherinianově postavení velice ostříleného hudebníka, a zaručují, že v případě každého jeho sólového alba se bude jednat vždy o naprosto precizně zmáknutou hudbu, kde není místo pro jakoukoliv chybu, jakýkoliv přehmat. Sherinian to neměl na začátku kariéry lehké. Začínal u Alice Coopera, kde ale byl jen hráčem do počtu, navíc skrytý za charismatem hlavního principála v nevýrazné kapele let 1994 a 1995. Poté nastoupil k Dream Theater, kde nahradil miláčka publika Kevina Moorea a s albem „Falling Into Infinity“ se poprvé někteří fanoušci otočili proti kapele.

Sherinian s vlastním debutem „Planet X“ a následujícím albem „Inertia“ ukázal, co v něm skutečně je. Sice neodběhl od světa Dream Theater nijak daleko, ale dokázal se postavit na vlastní nohy a dal průchod svým hudebním představám. Na své desky dokázal přilákat zvučné umělce světové extratřídy, ať už se jednalo o kytaristy jako Zakk Wylde, Steve Lukather, Joe Bonamassa, John Petrucci, Yngwie Malmsteen, Slash nebo bubenický světoběžník Simon Phillips (víte, že s Judas Priest nabubnoval jako dvacetiletý mladíček album „Sin After Sin“?), který se nakonec stal jeho nejvěrnějším společníkem a spoluproducentem jeho alb. K sólové práci se teď (možná trochu nečekaně) Sherinian vrací po devíti letech. Uplynulou desetiletku prožil ve dvou superskupinách, v hardrockových Black Country Comunion a progmetalových Sons Of Apollo. V nich se také stal důležitým autorem skladeb a ukázal, že umí napsat i přímočarou hardrockovou písničku.

To ale na jeho sólovou novinku „The Phoenix“ velký vliv nemá. Na své si opět přijdou miloviníci složitých aranží, krkolomných muzikantských výkonů, v nichž se na odiv staví mnohem více instrumentální technika než klasická poslechovost. Sherinian na album opět přilákal velká jména, vedle něj a Phillipse se na albu znovu blýsknou kytaristé Joe Bonamassa, Zakk Wylde, Steve Vai, Ron „Bumblefoot“ Thal, současný člen Megadeth Kiko Loureiro, a basisté Billy Sheehan, Tony Franklin a Jimmy Johnson. Opět tedy smetánka k pohledání, zaručující výtečný hudební zážitek. Ovšem na druhou stranu i ta největší jména světové úrovně mohou nahrát desku, která se bude poslouchat jen obtížně a těžkopádně. A to je na leckterých místech problém tohoto díla.

Samozřejmě pro fanoušky progresivní odnože rocku a metalu může být instrumentální kouzlení na více než čtyřiceti minutách rajskou hudbou, pro většinu (náhodných) posluchačů se ale bude jednat o těžce stravitelný materiál, ve kterém se budou jen těžce hledat neotřelé nápady. Ono jich tam totiž moc není. Už od úvodní titulky „The Phoenix“ chybí záchytný bod, jenž by se dokázal zahryznout do uší a nutit k opakovému poslechu. Vše plyne líně v instrumentálním pidlikání, kde se o hlavní slovo přou Sherinianovy klávesy s kytarami hvězdných hostů, a když dojde na vybočení v podobě jazzrockově laděné „Dragonfly“, zvrhne se vše až do nepříjemné kakofonie, kterou ocení jen skutečný zarytý příznivce progresu a umění páně Sheriniana. Možná nejsmutnější je, že nejlepší skladbou je coververze někdejšího klávesistova chlebodárce (dnes už zesnulého bývalého bubeníka Band Of Gypsys) Buddyho Milese „Them Changes“. Ta, i přes skoro nekonečná kytarová sóla, působí sympatickým přímočarým dojmem, aby vše zase ubila následující „Octopus Pedigree“ svou bezpohlavností a přístupem „co nejvíce tónů za vteřinu“.

Co se týče instrumentálních výkonů, je „The Phoenix“ opět nahrávka precizní a uchvacující. Co se však týká skutečně neotřelých hudebních nápadů, je až podprůměrná. Co jsou platné všechny klávesové a kytarové parádičky, když spolu tvoří až neposlouchatelný celek. Přitom všichni moc dobře ví, že Sherinian například na výborné desce „Molecular Heinosity“ ukázal mnohem přívětivější tvář. Letos to ale holt nějak nesedlo...

Pepsi Stone             


www.dereksherinian.com

YouTube ukázka - Dragonfly

Seznam skladeb:
1. The Phoenix
2. Empyrean Sky
3. Clouds Of Ganymede
4. Dragonfly
5. Temple Of Helios
6. Them Changes
7. Octopus Pedigree
8. Pesadelo

Sestava:
Derek Sherinian - klávesy
+ hosté

Rok vydání: 2020
Čas: 42:39
Label: Inside Out
Země: USA
Žánr: prog rock/metal

Diskografie:
1999 - Planet X
2001 - Inertia
2003 - Black Utopia
2004 - Mythology
2006 - Blood Of The Snake
2009 - Molecular Heinosity
2011 - Oceana
2020 - The Phoenix

Foto: archiv umělce


Vydáno: 14.10.2020
Přečteno: 418x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2020     RSS - články

stránka byla načtena za 0.33642 sekund.