19.04.2021
ICED EARTH
Kytarista Jon Schaffer přiznal vinu ohledně své účasti ..více

19.04.2021
GO AHEAD AND DIE
Výsledek společné práce Maxe Cavalery (Soulfly, Cavalera ..více

19.04.2021
LACUNA COIL
Italští gotici se v době všeobecných zákazů živých ..více

19.04.2021
SOCIAL DISORDER
Spojení dvou slovutných kytaristů, Traciiho Gunse (L.A. ..více

19.04.2021
WICKED SMILE
Na 24. září naplánovala vydání debutového alba tato ..více

19.04.2021
THE CHRIS ROLLING SQUAD
Francouzská bluesrocková trojice, koketující však i s ..více


BLAZE BAYLEY - War Within Me
Je to tak! Dickinson zní v Blazeovkách divně! N ..

BLAZE BAYLEY - War Within Me
X factor - když jsem si ho koupil v roce 1995 a d ..

BLAZE BAYLEY - War Within Me
Pagan vyzýval v úvodníku k většímu zapojení ..

BLAZE BAYLEY - War Within Me
To Marek : Kniha Run to the hills o Iron Maiden. ..

BLAZE BAYLEY - War Within Me
Hosi, bezte se nadychat čerstvého vzduchu, asi s ..

BLAZE BAYLEY - War Within Me
Steve jednou řekl, že X factor je jedna z jeho n ..

BLAZE BAYLEY - War Within Me
když vyškrtáme Janky a Ferdy, koho z těch osta ..

BLAZE BAYLEY - War Within Me
Ferdo, Mne BB opravdu v zaludku nelezi, me kult IM ..

BLAZE BAYLEY - War Within Me
na a nejvíc přípsěvků tady má člověk co se ..

BLAZE BAYLEY - War Within Me
Kolik prispevku u prumerneho zpěváka podprůměr ..
Za poslední měsíc:
PAUL STANLEY`S SOUL STATION - Now And Then
2481x

WARRANT - Cherry Pie
2286x

Ken HENSLEY - My Book Of Answer
2119x

LED ZEPPELIN - In Through The Out Door
2006x

Ronnie ATKINS - One Shot
1870x

URIAH HEEP - Look At Yourself
1777x

článků celkem: 8319
recenzí: 6853
reportů: 573
rozhovorů: 481

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Jana ČONKOVÁ (LADY JANE) - Úvodná deska je zmesou viacerých štýlov, a teda si v nej prídu na svoje aj tvrdší rockeri, ale aj tí romantickejší.

Vydáte-li debutové album v době, kdy se nad celou hudební scénou zatahuje na velmi dlouhou dobu opona, nemusí být zrovna nejsnadnější dostat se do povědomí fanoušků. Ve prospěch alba „Čierny motýľ“, které v loňském roce představila slovenská formace Lady Jane, hovoří fakt, že obě hlavní postavy kapely, zpěvačka Jana Čonková a kytarista Palo Chodelka, už si určitou reputaci vydobyly ve svých předchozích působištích, stejně jako skutečnost, že se na albu podílela i velmi známá jména slovenské textařské scény. Nepřekvapí však, že, jak říká Jana Čonková, bez koncertů to není ono…

Ještě před tím, než jsi založila kapelu Lady Jane, působila jsi v tributní kapele Led Zeppelin. Co tě přivedlo k téhle muzice?
Vďaka môjmu otcovi som mala možnosť vyrastať v prostredí, kde sa počúvala rocková muzika, aj keď nie hneď som sa jej venovala alebo ju aktívnejšie počúvala. Keď som mala 18 rokov, otec mal rockovú kapelu, kde ma zavolal zaspievať si a odvtedy som začala verejne vystupovať už len s rockovým repertoárom. Vďaka tomu som bola oslovená úspešným a talentovaným gitaristom, s ktorým sme založili v roku 2011 Electric Lady a tá úspešne koncertovala niekoľko rokov.

Lady Jane letos vstupují do čtvrtého roku svojí existence. Co tě v roce 2017 nasměrovalo k ukončení působení v tributní Electric Lady a k založení autorské kapely?
Žiaľ, v Electric Lady (ako to veľakrát býva) sa vzťahy pokazili a už sme neboli schopní naďalej koncertovať v tomto zložení. Začala som hrávať akustické koncerty s kolegom Petrom Orieškom a po čase som sa rozhodla ísť do vlastnej tvorby. V tej dobe sa mi nečakane ozval Pali Chodelka, s ktorým sme si štýlovo veľmi sadli a dnes spolu tvoríme kapelu Lady Jane.

Můžeš představit svoji současnou kapelu Lady Jane, na co z vaší historie vzpomínáš nejraději?
Ako kapela nemáme veľa histórie, nakoľko sme mali aktívne začať hrávať práve v čase, keď prišla pandémia. Momentálne máme za sebou len nahrávanie v štúdiu a živé vystúpenie v TV relácií „Neskoro večer“. Takže skôr sa teším, čo nás spolu ešte len čaká.

V loňském roce jste vydali album „Čierny motýľ“. Jak bys přiblížila tuhle desku někomu, kdo dosud neměl možnost seznámit se s vaší hubou?
Som rada, že práve táto úvodná deska je zmesou viacerých štýlov, a teda si v nej prídu na svoje aj tvrdší rockeri, ale aj tí romantickejší. Na albume je 9 piesní, 8 z nich je v slovenskom jazyku a jedna v anglickom. Nedokážem odhadnúť, ktorá skladba má najväčší úspech, nakoľko od fanúšikov dostávame naozaj rozdielne názory.

Na albu s vámi spolupracovali textaři Martin Sarvaš a Juraj Soviar, jeden text je od Jozefa Urbana, což jsou na slovenské rockové scéně skutečně pojmy. Jak se vám podařilo s nimi navázat spolupráci?
S Martinom Sarvašom som v kontakte už od čias Electric Lady, keď bol našim naozaj verným fanúšikom a už tam vznikla myšlienka spolupráce, čo sa aj podarilo. S Jurajom sa tak dlho nepoznáme, ja som ho oslovila na sociálnej sieti, nakoľko sa mi páčili niektoré texty a tak sa podarilo získať si trošku talentu na tento album aj od neho. No a Jozef Urban – dnes už nebohý textár, túto pieseň napísal pre Pali Chodelku, ktorý sa rozhodol ju predstaviť práve na tomto albume, za čo som vďačná, lebo pieseň je iná než ostatné a je mi veľmi blízka.

Při angažování takhle šikovných spolupracovníků byla volba asi jasná, nicméně uvažovali jste někdy nad tím, že by Lady Jane zpívali v angličtině? V tomto kontextu se musím zeptat, jaké jsou vaše zahraniční ambice, cílíte vyloženě na Slovensko, případně Českou republiku nebo pokukujete i po jiných zemích?
Samozrejme sme premýšľali nad anglickými textami, ja som však tlačila na to, aby sme pôsobili hlavne na slovenskej a českej scéne, a preto inak než slovensky som spievať nechcela. Máme tam jednu pieseň v angličtine, ale nechceme ísť týmto smerom. Až príliš veľa kapiel v oboch našich krajinách spieva v cudzom jazyku.

S vydáním alba jste se trefili do doby, kdy začala všemožná bezpečnostní omezení. Podařilo se vám desku zpropagovat a představit svým fanouškům tak, jak jste si v době její tvorby představovali nebo ještě máte v plánu ji fanouškům blíže připomenout, až to bude možné?
Podarilo sa nám dostať do niektorých rádií a tiež vystúpiť v TV programe - tam sme trochu album odprezentovali, avšak naživo sme takúto možnosť ešte nemali.. Práve keď sa všetko malo spustiť, tak nám to zarazili opatrenia. Snažíme sa aspoň prostredníctvom sociálnych sietí komunikovať s fanúšikmi, ale bez tých koncertov to nie je ono.. Kvôli zákazom vychádzania nemáme ani možnosť robiť online koncerty, keďže sme každý z iného mesta a stretávať sa nemôžme.

Kromě Lady Jane a Electric Lady jsi působila i v dalších kapelách a projektech. Můžeš přiblížit svoje další hudební aktivity? Je ještě nějaký hudební styl, který by sis v rámci svých aktivit chtěla někdy vyzkoušet?
Ako som uviedla, pôsobím už tretí rok s kolegom Peťom Orieškom ako akustická dvojka, čo je príjemná zmena po veľkých koncertoch a máme tak možnosť prezentovať tvorbu ďalšej časti populácie, keďže nie všetci chodia na veľké koncerty. Nie som zameraná úplne len na rockový štýl, teda mi nevadí zaspievať si aj niečo „jemnejšie“ alebo iný žáner. Toto mi však plne vynahrádza akustický projekt, takže mi v tomto smere nič nechýba (smích)

Spolu s vydáním alba jste představili i videoklip ke skladbám „Kráľovná bohov“ a „Niet už zázrakov. Proč padla volba právě na tyto náladově velmi kontrastní skladby? Která stránka vaší tvorby je ti bližší – rockově kousavá nebo romantická? Plánujete ještě nějaké video pokračování?
Skladba „Niet už zázrakov“ bola vydaná ako taká pocta práve zosnulému Jozefovi Urbanovi a mne je veľmi blízka aj práve preto, že je v nej živé sláčikové kvarteto, čo bol vždycky môj sen. Čo sa „Kráľovnej“ týka, tu sa musím priznať, že ma trošku prehlasovali ostatní členovia kapely, tak som sa podvolila a predstavili sme práve túto pieseň. Samozrejme chystáme aj ďalšie videoklipy – hneď ako to situácia dovolí.

Jak prožíváš dobu, kdy se nedá živě vystupovat? Vzniká nový materiál, dá se očekávat, že by se mohla v dohledné době objevit další deska? Pobavil mě příspěvek na tvém Facebooku – „Absencia koncertov má aj svoje pozitíva - kto si pamätá môj prvý zvečnený pokus s bábovkou, ocení…“ Znamená to, že se místo hudby začínáš raději věnovat kulinářství?
Pečenie mi vydržalo asi týždeň. (smích) Naštastie mám skvelého partnera, s ktorým nie je ani jeden deň všedný alebo nudný, a teda si tento čas vypĺňame spoločne športovými aktivitami, prechádzkami, večerným sledovaním televízie, keďže máme naozaj asi na všetko rovnaký vkus a nemusíme sa neochotne prispôsobovať (teda okrem fotbalu (smích)) Určite s Palim pokračujeme ďalej, chystáme si pre našich fanúšikov ďalšie songy a verím, že do leta sa nám všetko podarí zrealizovať a budete si ich môcť čo najskôr vypočuť. Všetky noviny je možné sledovať na našej stránke www.ladyjane.sk

Savapip             


www.ladyjane.sk

YouTube ukázka - Kráľovná bohov

Foto: archiv kapely


Vydáno: 06.03.2021
Přečteno: 690x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2021     RSS - články

stránka byla načtena za 0.36282 sekund.