Vydat živé DVD hned po prvním řadovém albu, je věc vcelku nevídaná, ale u GAMMA RAY pochopitelná. Přece jen bylo potřeba využít veškerých prostředků, jak přilákat co největší počet fanoušků a potvrdit naděje do kapely vkládané. Hodnotit hudbu na "Heading For The East" je věc vcelku zbytečná, neboť playlist se skládá z písní z prvního alba plus několik kousků z Kaiova období v působení v Helloween. Za místo, které se mělo zapsat do historie GAMMA RAY byla vybrána Shibuya Kokaido Hall v Tokyu. Japonské publikum patří k těm nejsrdečnějším a dokáže dát své pocity velice jasně najevo. A podle jeho reakcích zvěčněných 11. listopadu 1990, se jim koncert více než líbil...Ale teď už k obrazové stránce "Heading For The East". I po těch několika letech, co má tato nahrávka své místo v mojí sbírce, z ní mám velice rozporuplné pocity. Zejména jde o prostřihy z pobytu GAMMA RAY v japonské metropole. Ty nejsou umístěny na začátku ani na konci nahrávky, ale vloženy přímo do záběrů z vystoupení. Nepůsobí tam sice nějakým vysloveně rušivým dojmem, ale radši bych je viděl spíše jako bonus. Další menší "šok" mě čekal v podobě růžového tílka Ralfa Scheeperse. Jeho oblečení se vůbec dost lišilo od odění ostatních členů.
Ovšem to není to jediné, v čem se Ralf toho večera odlišoval. Mluvím o jeho vystupování přímo na podiu. Nejde ani tak o zpěv, kterému se nedá vytknout téměř nic, ale spíš o způsob jakým se Ralf vyrovnal s pozicí frontmana GAMMA RAY. Pokud opomenu jeho občasné přecházení po podiu, není mnoho okamžiků, kdy na sebe strhává pozornost. Naštěstí je zde ještě osoba Kaie Hansena a jeho škleby a pobíhání působí doslova jako živá voda a dodávají koncertu obrovský náboj a ani zbytek kapely nezůstává moc pozadu.
Komu se líbila nahrávka "Heading For Tomorrow", musel být tímto koncertem jednoznačně nadšen, ale ty největší momenty měly ještě přijít... |