21.09.2023
THERION
Švédští symfonici pokračují v opulentním díle ..více

21.09.2023
BUSH
10. listopadu vypustí někdejší hvězda britského grunge ..více

21.09.2023
TRIUMPH OF DEATH
Projekt Toma Fischera, vracející se k jeho původní ..více

21.09.2023
GRIDLOCK
Grindcoroví milovníci vědecko-fantastických teorií ..více

21.09.2023
PRIME CREATION
Powermetalisté ze Švédska se po čtyřech letech znovu ..více

21.09.2023
CHAOS CONTROL
Japonská formace pohybující se na hranici power a speed ..více


EXODUS - Bonded by Blood
tak si říkám co jiného může mít v diskograf ..

EXODUS - Bonded by Blood
https://www.lou dersound.com/fe atures/the-stor y- ..

EXODUS - Bonded by Blood
Možná v jakémsi tvém paralelním světě. ..

EXODUS - Bonded by Blood
Informace ve třetím odstavci odpovídají skute ..

EXODUS - Bonded by Blood
Informace ve třetím odstavci recenze neodpovída ..

EXODUS - Bonded by Blood
Jen doplním zmínku o znovu nahrané verzi tohoto ..

HEIMDALL - Hephaestus
Oproti předešlému albu kapela skutečně trošk ..

EXODUS - Bonded by Blood
Absolutní kult a Thrashová jistota. Od Bonded By ..

EXODUS - Bonded by Blood
Prostě klasika, totální thrash. 9 ..

EUNOMIA - The Chronicles of Eunomia Part II
Po prvotním úžasu, jestli je to možný, přiš ..
Za poslední měsíc:
U.D.O. - Touchdown
1600x

BLOODBOUND - Tales from the North
1066x

HEIMDALL - Hephaestus
1008x

CAVALERA - Bestial Devastation / Morbid Visions
961x

Yngwie MALMSTEEN - Spellbound
794x

NEW YORK DOLLS - New York Dolls
791x

článků celkem: 10032
recenzí: 8351
reportů: 601
rozhovorů: 619

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


DESTRUCTION - Diabolical

Určitě není příjemné, když nám do cesty vstoupí několik protivenství najednou. Jenže když se něco takového stane lídrovi thrashmetalové smečky, může jít o vhodnou motivaci k tvorbě řádně nasrané fošny. Schmiera z Destruction v nedávné době opustila nejen přítelkyně, ale také dlouholetý spoluhráč Mike, a do toho všeho bylo nutné vyřešit odchod od firemního gigantu Nuclear Blast. Německý kapelník tyhle otřesy zvládl díky hudbě, do které vtělil nejen veškerou frustraci, ale hlavně neutuchající autorskou vášeň a um.

Nebyl na to koneckonců sám, při nahrání fošny „Diabolical“ mu pomáhali z minula osvědčení Randy Black a Damir Eskić, jenž přispěl i skladatelsky. Novicem v sestavě se stal kytarista Martin Furia, který s Destrukcí v minulosti spolupracoval jako tour manager a zvukový inženýr. Někteří lidé sice tvrdí, že se bývalý kytarista Mike Sifringer nahradit nedá, čerstvé album ale přesvědčuje o opaku. Nové skladby mají šmak zcela typický pro tuto kapelu a pár z nich se směle vyrovná nejvybranějším kouskům německé formace.

To nejlepší uslyšíme hned na začátku nahrávky. Songy "Diabolical" a "No Faith in Humanity" prořezávají nervní riffové motivy, vytříbená technická hra nebo sóla, jež se do obecně nátlakové konstrukce nebojí vnést heavymetalově přitažlivé ornamenty. Dvojice kytaristů spolu dokonale ladí, až se zdá, že nejde o nový pár, ale o svazek fungující celé dekády. Další ozdobou zmíněných skladeb je Schmierův nestárnoucí hlas, a hlavně tempo, které plně koresponduje s titulem alba. Ďábelsky a nekompromisně vysunutý rytmický forčeking Němcům sedí a pokud se úvodních kompozic týká, konkurenci jim mohou v současnosti tvořit snad pouze zaoceánští Exodus.

Velmi dobře působí i některé další příspěvky. "Hope Dies Last" celkem spolehlivě zastimuluje nervovou soustavu příznivců žánru, nejen proto, že přichází po válu "Repent Your Sins", který vyznívá jako výplň a jakési nutné rytmické odlehčení od okolních smrští. Germáni jsou zkrátka nejlepší, když nesundávají nohu z plynu, případně pouze využívají technické dovednosti k ostrému vyjetí zatáčky. Výhrou je v tomto ohledu kus "Tormented Soul", který je možné označit jako nejlepší nerychlou skladbu alba.

V závěru díla ještě zčeří hladinu rybníka placák "Ghost From The Past", což je vyostřená thrash´n´rollová jízda s neodolatelně hvízdajícím sólem (škoda jen tupějšího refrénu). A výborně vyšel coversong "City Baby Attacked by Rats" od punkových GBH, který zní - díky nasazení i zvuku - lépe než originál. Němečtí Ničitelé nezklamali, nové album je drobným kvalitativním posunem od předešlého zápisu "Born To Perish" (někam k úrovni díla "Under Attack"), a pokud něco zamrzí, tak jedině skutečnost, že album vystřílí ty nejpřesnější rány hned ve svém úvodu.

Petr Štěpnička             

Nepříjemnosti, které by mnohým jiným kapelám dokázaly řádně zkomplikovat život, Destruction na kolena nesrazily. Přesunuli se pod křídla menší, ale agilní firmy Napalm Records, přesto hned minulý rok vydali povedený záznam koncertu, který vyšel mj. i na Blu-ray pod názvem „Live Attack 2021“. Krom luxusního průřezu toho nejlepšího z repertoáru skupiny opatřeného poměrně solidním zvukem se tato nahrávka stala zároveň i cennou vzpomínkou na veterána Mikea, který své parťáky záhy opustil. Z původní sestavy zůstal jen zpěvák a baskytarista Schmier, velkou ránu se povedlo zacelit axemanem a také schopným producentem Martinem Furiou z Argentiny, čímž se kapela definitivně stala plně mezinárodním projektem. Kanadu zastoupil bubeník Randy Black a Švýcarskou konfederaci Damir Eskič, i když jeho kořeny lze dohledat až kdesi v Bosně. Národnost není však v muzice až tolik důležitá. Důležitějším se stal fakt, že i po drastických změnách Destruction získali podobný sound a feeling jako v dobách své největší slávy…

Po zdlouhavém intru je odpálen první šrapnel – titulní „Diabolical“. Je radost opět slyšet typický ječák hlavního protagonisty souboru a sekané riffy obou kytaristů, které jakoby vypadly z rejstříku zámořských kolegů Exodus. Chutné ingredience kalifornských velikánů jsou přimíchány i do „Hope Dies Last“ a „The Last Of A Dying Breed“. Na „No Faith In Humanity“ a „State Of Apathy“ už je vše v pořádku, kytary germánsky zařezávají a kvílí jako na albu „Cracked Brains“. Výborná je i oddechová „Tormented Soul“ ve středním tempu. Po výdechu je opět čas na přímočarou řezanici „Servant Of The Beast“, která má vše, co postrádá poslední nahrávka Exodus, na které muzikanti při snaze o pestřejší projev ztratili údernost. Ke konci alba je zařazena méně nápaditá „Ghost From The Past“, a pokud si odmyslíte thrashový sound, tak z „The Lonely Wolf“ dýchnou heavy metalové postupy kolegů z Running Wild. S originální tvorbou kapely se rozloučíme technicky vycizelovanou „Whorefication“, na odlehčení se v závěru objevuje cover song „City Baby Attacked By Rats“ od hc/punkových G.B.H., podobné party má Schmier rád a ukazuje tím, z jakých zdrojů jeho muzika vychází.

S novými posilami řádí Destruction jako zamlada, nevýrazná atmosféra několika předchozích řadových alb je tatam a i přes tradičně nepříliš povedený zvuk se jedná o testosteronem a solidními songy nabitou kolekci, ve které se mísí germánské i zámořské thrashové prvky. Lze ji bez uzardění zařadit mezi Top 5 dotyčného tělesa. Zatím nejžhavější letošní deska žánru.

jirka7200 8/10

www.destruction.de

YouTube ukázka - Diabolical

Seznam skladeb:
1. Under the Spell
2. Diabolical
3. No Faith in Humanity
4. Repent Your Sins
5. Hope Dies Last
6. The Last of a Dying Breed
7. State of Apathy
8. Tormented Soul
9. Servant of the Beast
10. The Lonely Wolf
11. Ghost from the Past
12. Whoreification
13. City Baby Attacked by Rats

Sestava:
Schmier - zpěv, baskytara
Damir Eskić - kytara
Furia - kytara
Randy Black - bicí

Rok vydání: 2022
Čas: 47:16
Produkce: V.O. Pulver
Label: Napalm Records
Země: Německo
Žánr: thrash metal

Diskografie:
1985 - Infernal Overkill
1986 - Eternal Devastation
1987 - Release From Agony
1990 - Cracked Brain
1998 - The Least Successful Human Cannonball
2000 - All Hell Breaks Loose
2001 - The Antichrist
2003 - Metal Discharge
2005 - Inventor Of Evil
2007 - Thrash Anthems
2008 - D.E.V.O.L.U.T.I.O.N.
2011 - Day Of Reckoning
2012 - Spiritual Genocide
2016 - Under Attack
2017 - Thrash Anthems II.
2019 - Born To Perish
2022 - Diabolical

Související články

Foto: archiv kapely


Vydáno: 27.04.2022
Přečteno: 2279x
počet příspěvků: 1

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Born To Perish byl...2. 05. 2022 12:41 mr.deadhead


 
Metalforever.info © 2006 - 2023     RSS - články

stránka byla načtena za 1.24442 sekund.