Hra na schovávanou skončila. Slayer jsou zpět!
Já jsem za jejich návrat rád a upřímně, doufal...

Hra na schovávanou skončila. Slayer jsou zpět!
Bude turné i nová deska, na to vsadím svoje nový...

Hra na schovávanou skončila. Slayer jsou zpět!
Taky jsem věřil, že Slayer budou ti, kteří slovo...

MOTÖRHEAD - Orgasmatron
Lemmy o tomto albu někde prohlásil, že od něj...

MOTÖRHEAD - Rock N`Roll
Přišel jsem poprvé do styku s Motorhead právě v...

CRADLE OF FILTH - Nymphetamine
Otřesná deska a absolutní dno Vampýří tvorby v...

TEMPLE BALLS - Avalanche
Jedna z nejlepších melodic hard´n´heavy novinek...

PINK FLOYD - The Dark Side Of The Moon
desek art rocku, tady skutečně není co řešit....

Záleží metalovému fanouškovi na kvalitě zvuku nahrávek?
S těmi Helloween to vidím stejně. I když teď jsem...

Záleží metalovému fanouškovi na kvalitě zvuku nahrávek?
Helloween zní nejlíp na Chameleonu : ) Zvuk...
Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax
STUKA SQUADRON - Zeppelin

Vampýři, Luftwaffe, Rasputin, vzducholodě, dvě světové války… Smíchat tato témata do jednoho soudržného celku chce slušnou porci fantazie i černý smysl pro humor. A když k tomu přidáte zálibu v klasickém heavy metalu, není moc kapel, které by se – za předpokladu, že z toho nemá být jen samoúčelná slátanina - takové výzvě mohli postavit čelem.

Pokud jste před třinácti lety zaregistrovali vydařený průlet britských nemrtvých pilotů Stuka Squadron na debutu „Tales Of The Ost“, možná by vám na tuhle taškařici připadali nejvhodnější. Stuka Squadron však svůj let v minulé dekádě zakončili dost neslavně – i když kapela začala o rok později pracovat na novém albu, pro kapelu zásadní postava, basák Lord Pyre, vypadl z letadla jako první – těžko říct, jestli hlavním důvodem byly jeho únavné přelety na zkoušky z Holandska do Británie, nebo fakt, že byl zděšen z toho, kam kapelu tlačí management. Po Pyreho odchodu ji dotlačil nejen ke změně názvu (Iron Knights), ale i k vydání poněkud nevydařené desky, a tak posádka v roce 2014 havarovala definitivně. Oživit Stuku Squadron se kytaristovi Terrorsoundovi a Lordovi Pyremu podařilo ještě v témže roce, ale trvalo dalších pět let, než se další kytarista Count Axis pustil do psaní nového materiálu. Jeho úsilí vyvrcholilo někdy během covidové patálie a výsledkem byl materiál pro album „Zeppelin“ (práce na něm jej však zřejmě vyčerpala natolik, že po jeho realizaci kapelu opustil).

V loňském roce Lord Pyre dal dohromady novou sestavu, se kterou album „Zeppelin“ dotáhl do finále, a dá se říct, že jak bláznivý je příběh kapely, tak bláznivá je story, odehrávající se na albu, a z určitého pohledu i celá nahrávka. Záleží na tom, jak moc vám budou překážet příběhové vsuvky, které velmi solidně šlapající heavy metal dokážou přibrzdit, či nakolik se budete prát s tím, že příběhu, jehož pasáže by by mohly na divadelních prknech působit docela neotřele a přitažlivě, je pár skladeb podřízeno natolik důkladně, že oproti největším peckám mají minimální jiskru. Zásadní je, že jako celek album „Zeppelin“ přes občasné klopýtnutí spolehlivě funguje. Svižná „Pit Of Fire“, skvěle vystupňovaná„One Man Blietzkrieg“, energií nabitá titulní věc s emotivním úvodem, či finální bojovně heroická „Angel Of Mons“, jež jsou všechny založené na striktně šlapající rytmice, která si skvěle rozumí s podobně stavěnými vokálními linkami, vyhrocených kytarách, velmi pružném hlase Kapitána Divouse a pokukování po Iron Maiden (a trochu po Manowar) v provedení i výpravnosti, se strašně dobře poslouchají – řešíte-li někdy otázku, jestli má klasický heavy metal stále co říct, Stuka Squadron mají naprosto jednoznačnou a velmi pozitivní odpověď.

Britští antihrdinové, vyhýbající se česneku, jsou poněkud střelená parta, což by po debutové nahrávce a v kombinaci s konceptem aktuálního příběhu mělo být naprosto jasné. Jenže Stuka Squadron jsou nejen komedianti, kašpaři a smíšci, oni také umí dělat dobrou muziku.

Savapip             


stukasquadron.com

YouTube ukázka - Zepellin

Seznam skladeb:
1. Totenmarsch (Anthem of the Subterranea)
2. Pit of Fire
3. The Last Valkyrie
4. Tiger II
5. It Is Him
6. One Man Blitzkrieg
7. Montague Summers
8. Warriors of the Undead
9. Zeppelin
10. Destroyer of Worlds
11. The Weeper
12. Our Bloody Ragnarok
13. Angel of Mons

Sestava:
Captain Strange - zpěv
Der Mastergoth - kytara
Count Axis - kytara
Lord Pyre - baskytara
Max Flieger – bicí

Rok vydání: 2023
Čas: 1:02:08
Produkce: Der Mastergoth
Label: Metal on Metal Records
Země: Velká Británie

Diskografie:
2011 – Tales Of The Ost
2023 – Zeppelin
Související články

Foto: archiv kapely


Vydáno: 06.02.2024
Přečteno: 695x
počet příspěvků: 1

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Recenze se...7. 02. 2024 0:03 Relican


 
Metalforever.info © 2006 - 2024     RSS - články

stránka byla načtena za 0.0922 sekund.