BON JOVI - Forever
Asi je to lepší než předchozí řadovka, ale tak...

VADER - Revelations
Do nového milénia vstoupili Polští smrtihlavové...

BON JOVI - Forever
Jon umí pořád napsat dobré melodie a udělat...

BON JOVI - Forever
Krom nového alba vyšel i komplexní, čtyřdílný...

DOMAIN - The Artefact
A ešte jedna vec v súvislosti s Grave Digger -...

DOMAIN - The Artefact
Album som si vypočul a s čistým svedomím môžem...

MOTORBAND - 007
Obrovské ego šéfa Matejčíka opět zbytečně...

MOTORBAND - 007
Budu se asi rouhat, ale Made In Germany se mi...

MOTORBAND - 007
Sedm zpěváků .. Motorband se mi líbil v době...

MOTORBAND - 007
Motorband byla vždy pouze průměrná kapela, co na...
Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax
BLOODORN - Let the Fury Rise

Výraz "extrémní power metal" se často používá v souvislosti s partou Dragonforce. Proti nové formaci Bloodorn jsou ale Britové neškodná ořezávátka. Teprve tady se testuje, kolik je ve skutečnosti power metal schopen unést agrese, aniž by se musela přehodnotit jeho stylová podstata. Tento experiment má na svědomí několik známých hudebníků, které dal dohromady kytarista Nils Courbaron z norské kapely Sirenia.

Na pěveckou pozici pozval Nils Řeka Mikea Livase, jehož několika oktávová hlasová koloratura láká čím dál větší počet metalových autorů (vzpomeňme na Silent Winter, Prydain nebo Captain Hawk). Také Livas v souladu s muzikou testuje své vokální schopnosti, ječí jako Riper Owens (bez nadsázky) a přispívá k ostře naježenému profilu desky. V rytmické sekci pak nalezneme basistu Francesca Ferrara z Freedom Call a bicmena Michaela Brushe, kterého si francouzský kapelník stáhnul ze Sirenie. Výsledkem spolupráce je album "Let the Fury Rise", jehož hudební obsah hodlá zmasakrovat vše, co se mu postaví do cesty.

Ale stejně jako sekačka, která svými noži drtí nejen přerostlé trsy trávy, ale i nechtěné oběti v podobě užitečného hmyzu, i zde se aktérům občas stane, že zdemolují činorodé plochy. V překladu do hudební řeči jde o místa, která by mohla být melodičtější a do všeobecného instrumentálně / vokálního mayhemu vnést přehlednost a strukturu. Takových momentů je ovšem na albu pomálu, převládá metalová urputnost, kterou umocňuje hrubosrstá zvuková produkce i přesahy do agresivnějších žánrů.

Skladby jsou napěchovány moderními riffy, epickými orchestracemi i vícehlasnými refrény. Není to poslech na odpočinkovou relaxaci, čtveřici hudebníků se ale nedá upřít schopnost zaujmout, neboť ona nátlaková hra je vystavěna na umných řemeslných výkonech (i když se dá předpokládat, že Livasův řev nebude každému po chuti). Ve skladbách se promísí deathcore, thrash i heavymetalové prvky, dojde na growling a blast beaty, podstatou ovšem zůstává power metal. Nejchytlavěji vyznívá refrén songu "Forging the Future", který je výstavním momentem daného žánru. Překvapení skýtá finální coversong "Square Hammer" od Ghost, jemuž nechybí odlehčená hravost. Být takových momentek na debutu Bloodborn víc, vyrovnala by se metalová hrubost a konečné dojmy by byly ještě o kousek pozitivnější. Přesto je jasné, že debut Bloodorn vnáší do power metalu osvěžení, třebaže nejde o jemný májový deštík, ale drsnou a v rámci žánru brutální sprchu.

Petr Štěpnička             


FB BLOODORN

YouTube ukázka - Under the Secret Sign

Seznam skladeb:
1. Overture XIS
2. Fear the Coming Wave
3. Under the Secret Sign
4. Rise Up Again
5. Tonight We Fight!
6. God Wont Come
7. Forging the Future
8. Let the Fury Rise
9. Six Wounded Wolves
10. Bloodorn
11. Square Hammer

Sestava:
Mike Livas - zpěv
Nils Courbaron - kytara
Francesco Saverio Ferraro - baskytara
Michael Brush - bicí

Hosté:
Nicoletta Rosellini - zpěv
Raf Pener - zpěv

Rok vydání: 2024
Čas: 45:52
Label: Reaper Entertainment
Země: mezinárodní
Žánr: extrémní power metal

Diskografie:
2024 - Let the Fury Rise

Foto: archiv kapely


Vydáno: 07.06.2024
Přečteno: 328x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2024     RSS - články

stránka byla načtena za 0.09903 sekund.