6.07.2020
FEUERSCHWANZ
Videoklip ke skladbě "Meister der Minne" zhlédněte více

6.07.2020
Valentino FRANCAVILLA
Song "Welcome to Hell" je první ukázkou z nadcházející ..více

5.07.2020
GLACIER
Heavymetalová formace Glacier zveřejnila více

5.07.2020
ETEF 2020
Volyňský ETEF open air (24.-25. 7. 2020) oznamuje THE ..více

5.07.2020
ZAKK SABBATH
Kytarista od Ozzyho Osbournea Zakk Wylde vzdává poctu ..více

5.07.2020
NEON COVEN
Přímo z Los Angeles pochází tato kapela, kterou vede ..více


BLIND GUARDIAN – 11. prosince 2011, Praha – KC Vltavská
Vedro tam bylo, pravda, ale čert vem vedro, když ..

THE POODLES - Prisma
Dík. Nesleduju HR/HM scénu do takových detailů ..

BLIND GUARDIAN, STEELWING – 17. října 2010, Brno – Fléda
Pro autorku Ray: píšeš, že Enforcer nedorazili ..

BLIND GUARDIAN, STEELWING – 17. října 2010, Brno – Fléda
Pro autorku Ray - říkáš, že nebyla nikdy šan ..

BLIND GUARDIAN, STEELWING – 17. října 2010, Brno – Fléda
I já tam tehdy byl a jak popisují další - zá ..

THE POODLES - Prisma
Já myslím, že The Poodles skončili :D Samozře ..

BLIND GUARDIAN – At the Edge of Time
Pročetl jsem recenzi od Ray, opět docela výsti ..

BLIND GUARDIAN – A Night at the Opera
Popravde ma Vaša diskusia absolútne nezaujíma l ..

BLIND GUARDIAN – A Night at the Opera
Musím uznat, že se Ray v psaní recenzí postupn ..

STORMWITCH - Eye Of The Storm
...v různých edicích s odlišnými playlisty. P ..
Za poslední měsíc:
MERCYFUL FATE - In The Shadows
1153x

MERCYFUL FATE - Time
863x

FALCONER - From a Dying Ember
857x

ALESTORM - Curse of the Crystal Coconut
802x

FIREWIND - Firewind
795x

MERCYFUL FATE - Into The Unknown
752x21.07.2020
BAMBULKYNĚ DOBRODRUŽSTVÁ , CONGENITAL ANOMALIES, AGGRESSIVE TYRANTS, MELTDOWN..
Modrá Vopice, Praha, začátek od:18:00, vstupné: 222,- kč

01.08.2020
Gospel of the Future, Průmyslová smrt, Láje, atd.....
Věznička, U Tadeáše, začátek od:20:00, vstupné: 00:00článků celkem: 7723
recenzí: 6343
reportů: 573
rozhovorů: 420

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


KRLEŠ, KISS Revival - 8.9.2006 + CODA, TURBO Revival, RELAXIS - 23.9.2006 (Kdyně)

Původně jsem následující dva reporty ani neměl v úmyslu psát, ale po přečtení nového úvodníku, v němž se Venca zamýšlí nad problémem návštěvnosti (nejen) rockových akcí, jsem se nakonec přece jen odhodlal napsat také pár řádků na toto téma. Nejen, že poslední dobou ubývá mladých lidí, kteří dokážou najít cestu k rockové hudbě a nepodlehnou módnímu vlivu komerčních rychlokvašek, ale navíc na koncertech potkávám stále méně známých tváří a sály zejí prázdnotou. Nedávno proběhly v okolí Kdyně na Domažlicku hned 2 koncerty poměrně rychle po sobě, což je velice vítaná změna. Kromě diskoték a několika divadelních představeních se tu po celý rok téměř nic neděje, a to se asi i negativně podepsalo na zdejších lidech. Velice jsem uvítal snahu o zavedení tradice koncertů na blízkkém Korábu. Pravda, je to poněkud z ruky, ale pokud pořadatel zajistí, jak odvoz zpátky do města, tak i případný nocleh za velice příznivé ceny, nevidím v místě konání až tak veliký problém. Po několika akcích se zdálo, že se snad nakonec vše v dobré obrátí. Lidí sice nechodilo nějak moc, ale přibývali. Když jsem pak uviděl plakáty, že na Koráb zavítají KRLEŠ a KISS Revival z Prahy, neváhal jsem ani chviličku. To jsem však ještě netušil, jaké mě bude čekat nemilé překvapení.

Dorazil jsem na osmou hodinu večerní, očekávaje davy fanoušků jsem zahlédl jen několik málo pořadatelů a členů z obou kapel. Na mou otázku: "Kam se všichni poděli?", se mi dostalo jen nechápavé krčení ramen. Tohle jsem fakt nečekal. Během večera sice ještě několik zbloudilých duší přece jen dorazilo, ale troufám si tvrdit, že víc jak 50 platících nás tam nebylo. Jsem rád, že KRLEŠ vzali celou situaci velice sportovně a svůj set odehráli více než skvěle. Zvuk byl poměrně dobrý, jen zpěv by klidně snesl o nějaký ten decibel navíc. Zazněly songy z celé diskografie kapely a navíc se nám pěrdstavila i nová zpěvačka. Musím říct, že si kluci vybrali opravdu dobře. Lucka Roubíčková má výtečný hlas a na mysl mi přichází srovnání s první zpěvačkou KRLEŠ - Simonou Křtinovou. Obě dámy mají velice podobný hlas. Dostalo se i na tradiční věci z repertoárů světových kapel. Jednalo se o "Whiskey In The Jar" a "All We Are". Jen pro bubeníka to asi nebyl zrovna příjemný večer - měl totiž potíže s okem, které schovával pod obvazem. Avšak podle hesla "s úsměvem se hraje líp" si nejdříve fixou nakreslil na obvaz provizorní oko a při společném focení s kapelou se ozvalo: "Znovu! Já mrknul!". Hádejte od koho. I to svědčí o přátelské a uvolněné atmosféře. Zhruba po dvou a půl hodinách vystřídali KRLEŠ na podiu KISS Revival.

Tvorbu KISS nemám až tak naposlouchanou a těžko se mi tedy toto vystoupení hodnotí. Ale zanechalo ve mně vcelku pozitivní dojem. Došlo i na pár pyrotechnických efektů a plivání (doufám) umělé krve, o což se postaral sám Gene. Jen mě trochu zklamal čas vyměřený pro vystoupení obou kapel. Klidně bych KRLEŠ nějakou tu minutku přidal. Celkově vzato to byl velice příjemný večer se skvělou hudbou. Škoda jen, že většina lidí má o zábavě trochu jiné představy a radši sedí doma u televize. Takže bych rád poděkoval všem, kteří toho dne na Koráb zavítali a zejména jednomu páru, tuším až ze Sušice.

Druhá akce se konala po 14ti dnech v kdyňské sokolovně. Byl jsem velice zvědav, jak to bude tentokrát s návštěvností. Zprvu to opět vypadalo na propadák, ale v průběhu noci se sešlo něco kolem 120 návštěvníků. Celou akci zahajovalo seskupení s názvem RELAXIS. Nevím, zda má cenu zde popisovat hudební neumění téhle trojice. Trapná gesta, tři akordy a texty skládající se z neustálého opakování několika vět, jejichž nejčastějším tématem byla zhrzená láska. Kluci se až příliš koukají na MTV. Kromě několika náctiletých dívek asi nikoho moc nenadchli a kdo je už někdy slyšel, ví o čem mluvím. Jejich set, spolu s příšerně vyhlížejícím barem vypůjčeným z nedaleké diskárny, dotvářel nechutnou disko-atmosféru. Kam se poděl tradiční hospodský výčep?! Jediné, co bych pochválil byl zvuk, i když nazvučit tři nástroje neustále opakující totéž asi moc práce nedá.

Škoda jen, že to nevydrželo i při písních TURBO revival. Zvukař zřejmě ucítil vůni chmelového moku a na mixážním pultu si zahrál škatulata hejbejte se. Kdo se nedal tímto odradit a pokusil se prodrat tou změtí zvuků, musel ocenit výkon zpěváka. Rychard Kybic by měl radost. Po tom, co se u skutečného TURBA v současnosti děje, jsem byl velice rád za šanci slyšet staré a léty prověřené fláky od plzeňské legendy.

Jako poslední přišla na řadu další, dnes již kultovní skupina CODA z Karlových Varů. Určitě by si zasloužila mnohem větši pozornost z řad fanoušků, ale po předcházející tragické návštěvnosti na KRLEŠ jsem byl rád i za to. Zvuk se mírně zlepšil a hoši z CODY zahráli pěrsně tu hudbu, která je jejich srdci nejbližší - klasický hard rock. A zahráli ho parádně. Jedna lahůdka střídala druhou a nechyběli ani klasici klasiků - PINK FLOYD. A během několika nezbytných ploužáků mi při tanci dělala společnost jedna krásná dívka. Co víc si přát? Kapele se očividně moc končit nechtělo, a tak nakonec se mnou a pár dalšími statečnými vydržela CODA hrát až do čtvrté hodiny ranní.

Poté jsem se pomalu vydal domů a cestou opět přemýšlel, proč asi mladé lidi tahle hudba nebere tolik jako před léty. Nejde tu určitě o kvalitu. Někomu vadí, že tyhle kapely "poslouchá jeho fotr", najde se pár jedinců, kterým se zdá stovka za vstup moc, a pak je tu ta obrovská skupina teenagerů odchovaných na komerčních rádiích, Esu a časopisech, které jim donekonečna vymývají mozky zaručenými radami, jak být IN, trendy a cool. O tom, jak jsou tyhle věci v dnešní společnosti hluboce zakořeněné, svědčí například i zástupy drsných punkáčů, valících se každý víkend na diskotéku i přes to, že oni by přece takovéhle komerční škváry nikdy neposlouchali. Ona výmluva, že tam přece chodí za kamarádama mi nepřijde moc přesvědčivá. Kamarádi by za mnou taky na bigbeat jen tak nepřišli. Ale i mezi máničkami je podobných jedinců dost. Pevně však věřim, že tohle není konec živé muziky u nás. Vždyť přece metal is forever...

Čárlie             Vydáno: 10.10.2006
Přečteno: 4368x
počet příspěvků: 3

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
turbo revival je...28. 02. 2008 12:44 L.
sad but truemas naprostou...27. 02. 2008 22:15 bbober
Turbo revivalNáhodou Míra...16. 12. 2007 19:26 kentaur


 
Metalforever.info © 2006 - 2020     RSS - články

stránka byla načtena za 0.17976 sekund.