RUNNING WILD - Blazon Stone
Ahoj! Pro mě je od R.W. srdcovka Branded And...

RUNNING WILD - Blazon Stone
Za mne za 10 od Runnig wild jen Under Jolly Roger...

RUNNING WILD - Blazon Stone
Pre mňa osobne do roku 2000 RW nemajú slabú dosku...

RUNNING WILD - Blazon Stone
...i když je to taková trošku slabší desítka, než...

RUNNING WILD - Blazon Stone
Blazon Stone bylo vlastně první album RW, které...

RUNNING WILD - Blazon Stone
Můj první Running Wild. Výborné album, ale...

RUNNING WILD - Blazon Stone
Tohle je veliká paráda. Začátek zlatých...

RUNNING WILD - Death Or Glory
Mám to podobně, jako někteří dříve diskutující....

RUNNING WILD - Blazon Stone
To je ona. Deska, která mě opravdu dostala po...

RUNNING WILD - Blazon Stone
Jedno z mých prvních CD a klasika nad klasiku. Je...












Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax




EROCIS - The Sunken Lands

„Po příchodu tyranského draka Ingotha do světa Aetanrie a porážce rytíře Griffina neměli bohové jinou možnost, než vybrat hrdinu, který bude hledat legendární meč Erocis, ukrytý uprostřed Země, ve světě, kde kdysi býval – v Potopené zemi. Horwynn, válečník z mírumilovných zemí Hepsiloru, byl vybrán, aby vyslyšel hlasy bohů...“

Představení námětu debutového alba „The Sunken Lands“ francouzských Erocis by mohlo příznivce hrdinských eposů a epických vyprávění s motivem fantasy celkem snadno nalákat na výpravu do neznámého světa. Jenže se pohybujeme v hudebním světě, takže pouhý myšlenkový námět nestačí, k úspěchu je potřeba jej podpořit i patřičným hudebním kabátem. U přímočaré jízdy Erocis si budou hodně libovat fanoušci, kterým jde pod kůži ostrá kombinace folku a black metalu (a přihodit by se dala i špetka deathu). A pokud se řadíte mezi obě skupiny (v tom případě nejspíš máte ve sbírce celou diskografii Ensiferum), věřím tomu, že po více než padesáti minutách dlouhé výpravy za mečem, ukutým z magické oceli, budete vrnět blahem (nebo alespoň maximální spokojeností).

Romantikou provoněné intro „The Awakening in the Starry Night“ není na albu jedinou položkou, v níž Erocis trochu klamou tělem, závěr alba v podobě dvou krátkých instrumentálních skladeb laděných na křehčí notu vrátí kapelu do nadýchanosti, ale pravá podstata je v leckdy až neurvalém nářezu a útočnosti. Vždycky se veze na vybroušené a zapamatovatelné melodičnosti, a to i v případě, kdy pařížská trojice v „Under The Lake“ vsadí už téměř stoprocentně na black metal. Už z úvodního divokého nástupu „Fallen The Stars“ je zřejmé, že Erocis to mají rádi dravě, pestře, nekompromisně, a tohoto výrazu se drží většinu alba.

Staví přitom na vokální proměnlivosti, ubzučených kytarách, maximálně neposedné rytmice, decentně navolňujících klávesách a skluzných melodiích, která do agresivní nespoutanosti celkem systematicky pumpují chytlavost. Když v „Through the Dark Forest“ Erocis přihodí i nadýchaně čistý sborový nápěv, máte velmi funkční recept kapely v podstatě kompletní už po první třetině alba. A když jej ve vrcholu nahrávky i příběhu „Present for the Ancient Gods“ kapela podpoří opulentností a majestátností, není pochyb o tom, že Erocis svou první výpravu zvládli na jedničku.

Savapip             


FB EROCIS

YouTube ukázka - Follow The Stars

Seznam skladeb:
1. The Awakening in the Starry Night
2. Follow the Stars
3. Through the Dark Forest
4. Passage to the Sunken Lands
5. Beyond Cold and Darkness
6. Areus, King of Snakes
7. Under the Lake
8. Present for the Ancient Gods
9. The Light Across the Cave
10. Erocis, the Legend of the Mighty Sword
11. Savior of Aetanria

Sestava:
Lucas Henry – zpěv, kytara
Tom Larboni - kytara
Terence Le Bras - baskytara

Hosté:
Axel Hurard – piáno (1)
Kévin Paradis - bicí

Rok vydání: 2025
Čas: 52:33
Země: Francie

Diskografie:
2025 – The Sunken Lands

Foto: archiv kapely


Vydáno: 22.06.2025
Přečteno: 219x




K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2025     RSS - články

stránka byla načtena za 0.00768 sekund.