16.10.2019
RUNNING WILD
Rolf Kasparek připomene svou kapelu novým materiáeml. ..více

16.10.2019
KEEL
Někdejší američtí hairmetalisté nabízejí svým ..více

16.10.2019
TAYLOR HAWKINS AND THE COATTAIL RIDERS
8.listopadu přijde s další sólovkou "Get The Money" ..více

16.10.2019
HER CHARIOT AWAITS
Nový projekt postavil kytarista progresivních Adrenaline ..více

16.10.2019
ECLIPSE
Hardrockeři ze Švédska přivítali ve svých řadách ..více

16.10.2019
BURNT OUT WRECK
Heavymetalisté z britských ostrovů, kde působí i ..více


SINNER - Santa Muerte
Pokud se mně to s něčím neplete, tak Sinner ud ..

CORELEONI - II
Asi sa Ronnie Romero nezúčastnil konkurzu do Got ..

THE 69 EYES - West End
Ač zdaleka nejsem vyznavačem gothiky, byl jsem n ..

DYMYTRY - Agronaut
Bude recenze Revoltera? ..

BLACKRAIN - Dying Breed
Jen pro upřesnění. Ca plane pour moi je cover s ..

L.A. GUNS - The Devil You Know
Já to rozseknu. Mělo vyjít v 12.10. 2018, ale v ..

L.A. GUNS - The Devil You Know
Jo jo o London.Nene nějak v říjnu 2018 jsem se ..

SAINT DEAMON - Ghost
Opravdu zbytečně dlouhému albu naštěstí pom ..

L.A. GUNS - The Devil You Know
Teď mluvíme o čem? O těch London? Ty jsou pře ..

L.A. GUNS - The Devil You Know
Pepsi bude dodatečná recenze?Sice je to z roku 2 ..
Za poslední měsíc:
Kolinss (DEBUSTROL) - Spěcháme maximálně jen na pivo
1720x

ARAKAIN - S.O.S
1227x

ARAKAIN - Legendy
1080x

ARAKAIN - 15 Vol.1 & 2
985x

ARAKAIN - Apage Satanas
953x

SONATA ARCTICA - Talviö
936x27.10.2019
HOUBA, POZOR MAMUT, BANDA...
Havlíčkův Brod - Oko Klub, začátek od:20:00, vstupné: 150

02.11.2019
ATOMOVÁ MIHULE, ČERSTVĚ NATŘENO, NEVIDIM, GIGIGANG, APPLE SPOKESMAN...
Havlíčkův Brod - Oko Klub, začátek od:19:00, vstupné: 150

10.11.2019
DOPETHRONE (can) sludge na evropský tour! GOSPEL OF THE FUTURE (cz) tuzemská ..
Praha - 007 Strahov, začátek od:20:00, vstupné: 23:00článků celkem: 7191
recenzí: 5883
reportů: 564
rozhovorů: 378

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


KORPIKLAANI (19.10. Plzeň, Šeříkovka)

Od vydání prvního alba „Spirit Of The Forest“ finských folkmetalistů KORPIKLAANI už uplynuly 4 roky a za tu dobu se jejich nakažlivý „humppa metal“ rozšířil po celé Evropě. U nás se těší stále většímu zájmu fanoušků a velkou zásluhu na tom mají určitě i živá vystoupení kapely – zejména na Masters Of Rock zaznamenali KORPIKLAANI velké úspěchy. A ačkoli mě poslední nahrávka s názvem „Tervaskanto“, které bylo věnováno i aktuální turné, příliš nezaujala, byl by hřích nevyužít tuto možnost opět vidět a slyšet finský lesní klan živě. Tentokráte plzeňská Šeříkovka stačila akorát a i vzduchu se pařícímu publiku dostávalo celkem dost.

Jako první se na řadu dostali finští metalisté KIVIMETSÄN DRUIDI. O zpěv se (jako i u zbylých dvou předkapel) starala dívčina s čistým vokálem a naproti tomu mužský growling - v poslední době velice to oblíbená kombinace a nejen v této metalové odnoži. Hudebně byli ten večer KIVIMETSÄN DRUIDI nejblíže asi krajanům KORPIKLAANI, byť folkové motivy byly z větší části nahrazeny klasickými heavy prvky. Velice zdařilý začátek pátečního koncertu.

Jako druzí přišli na řadu „domácí“ INTERITUS. Bylo vidět, že v Plzni už mají fanoušků opravdu dost a kotel se začal pomalu probouzet. Tuhle kapelu lze vidět 100x do roka a pokaždé jinak, resp. v jiné sestavě. Jejich spotřeba nových muzikantů je už pověstná, jen nevím, zda je to zrovna ku prospěchu věci. Naštěstí nemá kapela tak rozsáhlý materiál, aby se ho noví členi nemohli naučit, a tak to zatím není ten největší problém. Horší je to s repetivností vystoupení. Kdo INTERITUS viděl už několikrát, přesně ví, kdy co přijde a snad ani nemůže být ničím překvapen. Všechno je přesně nalinkováno koncert od koncertu. Musím však pochválit volbu nové zpěvačky a ještě by to chtělo zpátky příčnou flétnu. Lidem se tenhle set očividně docela zamlouval, ale v porovnání s ostatními kapelami té noci nepatřil INTERITUS mezi mé favority.

To SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY byli něco jiného. Parádní „ethno metal“, ve kterém má každý song svoje specifické kouzlo, už zvedl nad hlavu nejeden pár rukou a ač inspirace SSOGE pochází trochu odjinud, než z dalekých severských plání, mám dojem, že i jejich finští kolegové v zákulisí museli uznale pokývat hlavou. A jelikož mi „Silenti“ letos na Masters unikli, teď se mi vše vrátilo. Navíc skvělý zvuk zážitek ještě podtrhoval. Tenhle tah se pořadatelům velice povedl.

Při pohledu na vcelku malé podium jsem si říkal, jak se na něj KORPIKLAANI asi vejdou. Zvláště když navíc nepatří mezi „ospalé“ kapely a pobíhání a poskakování k nim a jejich stylu prostě patří. Nezbývalo, než se jít na vlastní oči přesvědčit do první řady a čekat, než to celé vypukne. Zazněly první tóny akordeonu a houslí, ozval se pískot a v kotli to začalo vřít. Jako na každém správném metalovém koncertu máničky předváděly jednoho paroháče za druhým a epilepticky kroutili hlavou od začátku do konce. Zpěvák Jonne se za mikrofonem již tradičně ozdobeným parožím zdržoval většinou jen po dobu nezbytně nutnou k odzpívání textu a ve volných chvílích poletoval, kde to jen šlo. Docela by mě zajímalo, kolik kilometrů tak během koncertu naběhá. Od fanoušků kapelu navíc neoddělovali žádné zábrany a tak byl každý kontakt s publikem o to více osobnější. Nakonec se mi i zalíbily i nové věci z „Tervaskanto“ a každý song byl kvitován s nadšením. KORPIKLAANI nesázejí na žádné nelidské instrumentální výkony a sóla, ale na zábavu a energii, které je v jejich hudbě víc než dost. Navíc si nehrají na žádné mega hvězdy a nebyl problém je během večera potkat mezi lidmi v publiku a ti šikovnější ulovili i nějakou tu společnou fotku.

Čárlie             


www.korpiklaani.com
www.ssoge.com
www.interitus.com
www.kivimetsandruidi.com

Fotogalerie


KIVIMETSÄN DRUIDIINTERITUSKORPIKLAANI
foto: Peter www.foto-tykvart.cz


Vydáno: 29.10.2007
Přečteno: 5087x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.20851 sekund.