20.06.2021
MARKED AS AN ENEMY
MARKED AS AN ENEMY po vydání EP "Fire Find Me", dvou ..více

20.06.2021
JUST WÄR
JUST WÄR se po vynucené covidové pauze vrací na ..více

20.06.2021
TORTHARRY
Tuzemští TORTHARRY se po třech letech hlásí s novou ..více

18.06.2021
MEGADETH
Dusná atmosféra kolem vyhazovu basisty Davida Ellefsona ..více

18.06.2021
FOO FIGHTERS
Parta Davea Grohla připravila pro své fanoušky dárek v ..více

18.06.2021
JINJER
Ukrajinské hvězdy současného metalcoru si 27. srpna ..více


HELLOWEEN - Helloween
...Chroustovo nadšení. Schválně jsem ještě n ..

HELLOWEEN - Helloween
Jsem maximálně spokojen, celkem všechno na albu ..

HELLOWEEN - Helloween
We Are Real na albu je - pokud si koupíš jeho ja ..

HELLOWEEN - Helloween
Album bez slabiny, vlastne jednu má a to zvuková ..

HELLOWEEN - Helloween
Súhlas s recenziami.Ško da, možno im pri skladan ..

EDU FALASCHI - Vera Cruz
album, Edu patří mezi mé oblíbené pěvce a p ..

František Ringo ČECH - Jiří SCHELINGER - Hrrr na ně...
Bomba fošna!Když jsem byl malý, moje teta měla ..

František Ringo ČECH - Jiří SCHELINGER - Hrrr na ně...
záležitost, plna palba ... 10/10 ..

František Ringo ČECH - Jiří SCHELINGER - Hrrr na ně...
Tady asi není co řešit - prostě klenot! ..

DARK TRANQUILLITY - Haven
Tak 10/10 ani náhodou, sice dobrá deska před v ..
Za poslední měsíc:
ARTILLERY - X
2376x

URIAH HEEP - High And Mighty
2148x

Gary MOORE - How Blue Can You Get
1525x

Robin McAULEY - Standing On The Edge
1409x

FLOTSAM AND JETSAM - Blood In The Water
1038x

SKUPINA FRANTIŠKA RINGO ČECHA - Báječní muži
994x

článků celkem: 8432
recenzí: 6945
reportů: 573
rozhovorů: 498

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


WINTER MASTERS OF ROCK 07 (1.12.2007 Zlín, hala Novesta)

Ač se letošní sněhová nadílka toulá někde v nedohlednu, metalový dáreček v podobě zimní verze festivalu Masters of Rock se ani letos neztratil (zřejmě se o to nestará česká pošta) a příznivci melodického metalu měli zas o důvod víc, proč si udělat výlet do Zlínské haly Novesta. Škoda jen že stihnout úplný začátek festivalu byla pro nás Plzeňáky věc takřka nemožná. Nicméně jsem si tuhle událost nemohl nechat ujít už proto, že výběr „hlavních“ kapel byl na můj vkus mnohem lepší než loni - vždyť WASP, AFTER FOREVER a EDGUY jsou opravdu silná trojka. Po důkladném otlačení zadní části těla z výletu přes celou republiku, jsme se po nezbytných formalitách dostali do haly až v době, kdy svůj set dokončovali dánští SVARTSOT. Občas přemýšlím, zda nejsme národ nějakých zapomenutých vikingů – jak jinak si vysvětlit, že se u nás styl zvaný viking metal těší tak široké oblibě? Po KORPIKLAANY, TÝR, ENSIFERUM a jim podobným se pokoušeli získat fanoušky na svou stranu právě SVARTSOT a podle reakcí publika mají myslím dosti nových rekrutů. Skočné melodie doprovázené melodickými vyhrávkami kytar se nesly vzduchem a navozovali atmosféru dávných časů, kdy se vikingové scházeli u velkých ohňů, aby vyprávěli o hrdinských činech svých předků. Role vypravěče se u SVARTSOT chopil Claus B. Gnudtzmann, který oděn do brnění a se sekerou v ruce celkovou náladu ještě podtrhoval. Škoda jen, že jeho hlas mi až tak nesedl, ale to bylo asi tím, že jiný než čistý zpěv mi moc neříká. Uvidíme, zda se SVARTSOT u nás uchytí tak, jako se to povedlo mnoha dalším obdobně hudebně laděným kapelám.

Vcelku dobře naladěné publikum během přestávky, kdy se vše připravovalo na příchod KRUCIPÜSKu, trochu vychladlo a strejda Hajíček se měl co ohánět, aby dostal ruce přítomných zpět nad hlavu, ale jak sám zpívá „rock´n roll to není prdel“. Byť jsem tuhle českou kapelu nikdy moc nemusel, v jejich diskografii se najde pár songů, které mě oslovily, a tak jsem si těch 50 minut jejich vystoupení vcelku užil. Stále bych si je doma asi jen tak sám od sebe nepustil, ale na tentokrát to bylo příjemné zpestření.

Zato legenda ARAKAIN přilákala z ochozů slušný dav, čemuž se není moc co divit, vždyť letos slaví již 25 let existence, což už je velký důvod k oslavě. A gratulantů bylo více než dost. Jak jsem si dříve stěžoval, že koncerty ARAKAINU stojí stále hlavně na několika málo starých peckách, tak tentokrát se na tohle vymlouvat nemůžu. Nová tvorba se v hojné míře mísila s klasikami z období s Alešem u mikrofonu, což jsem vítal s nadšením, protože od vydání Metalmorfózy mě moc nových věcí nezaujalo – resp. bych z nich vybral písně na takový větší singl. Moderní zvuk starým kouskům většinou prospěl, jen mi chvíli trvalo zvyknout si na Honzův zpěv. Přeci jen většina z nás má ty největší hity spojené s Alešem Brichtou. I to se nakonec poddalo, jen u závěrečné „Apage Satanas“ jsem si posteskl, kdeže ty staré časy jsou...

Nad AFTER FOREVER jsem se rozplýval už po letních Masters a i tentokrát předvedli, že opravdu umí. Perfektní zvuk a krásný hlas Floor Jansen ovládli halu a jedna z nejlepších gothic metalových kapel současnosti nás opět přenesla do tajemných fantastických světů pomocí působivých melodií, hutných kytar a melancholických nálad. AFTER FOREVER patří k těm několika málo kapelám, které si v gothic metalových vodách vytvořila vlastní tvář a nespokojila se pouze s nekonečným omíláním stále stejných postupů. Posledním albem se tihle Nizozemci vyhoupli pěkně vysoko a pokud se jim povede složit na další placce stejně silný materiál, máme se nač těšit.

Ačkoli bych AFTER FOREVER vydržel poslouchat klidně mnohem déle, čas byl neúprosný a vše se muselo nachystat pro mé oblíbence EDGUY. Letos už jsem je viděl a slyšel na Benátské Noci, kde jednoznačně patřili mezi to nejlepší na festivalu. Těsně před začátkem jsem zaslechl zvěsti o tom, že frontman Tobias Sammet má horečky, ale naštěstí vše dobře dopadlo a neohrozilo to koncert. Krátce po půl desáté večer zhasla světla, a po dnes již klasickém začátku „Ladies and gentlemen, welcome to the freak show!“ se rozjela další parádní heavy metalová show. Zpočátku se mi opravdu zdálo, že Tobias není není zdravotně úplně v pořádku, ale atmosféra byla natolik bouřlivá, že na nějakou nemoc brzy zapomněl. Celá kapela se skvěle bavila, Tobi opět sršel vtipem – zahrál loutkové divadlo s plyšákem i patřičně ocenil vrchní část dámského spodního prádla, jenž ladně doplachtila k jeho nohám. Co se jeho pěvecké formy týče, tak také není co vytknout. I věci z posledního, pro někoho možná až vyměklého, alba „Rocket Ride“ živě znějí skvěle a např. balada „Save Me“ vyznívá naprosto dokonale, k čemuž přispívá i zapojení publika při refrénu.Zlínská zastávka bylo poslední vystoupení EDGUY v letošním roce a vlastně i zakončení celého turné , neboť příští rok, jak už asi mnozí vědí, bude ve znamení projektu AVANTASIA, který není myslím třeba nikterak představovat. Skvělý hudební zážitek, show, při které se nikdo nenudil a spousta dobré muziky – to vše EDGUY předvedli. Když se pak při závěrečném přídavku v podobě „Avantasia“ dokonce zvedl i fanoušek ze svého kolečkového křesla, jednou rukou se chytil zábran a druhou ještě dokázal hrozit, musel jsem zatleskat i jemu.

O W.A.S.P. se v souvislosti se zimním Masters Of Rock mluvilo opravdu hodně, často však i v negativních souvislostech. Po zdlouhavém vyjednávání s managementem kapely ohledně zákazu a opětovném povolení fotografování na festivalu se nakonec používání foťáků nezakázalo, ovšem na úkor oželení velké části show, v níž měl být promítán film. Laťka byla předchozím vystoupením EDGUY posazena hodně vysoko, a i když se Američané W.A.S.P. snažili seč mohli ani náhodou ji nepřekonali. Již během první části, kdy zazněla kompletně celá deska „Crimson Idol“ část lidí odešlo a ohlasy těch co zůstali by se dali povětšinou označit jako vlažné. Narozdíl od EDGUY se W.A.S.P. nepokoušeli téměř o žádnou komunikaci s okolím, Blackie si jen tak poskakoval ve stylových dámských kozačkách sem tam, a byť hudebně to neznělo vůbec špatně, měla celá tahle show podobný účinek, jako by z playbacku hrálo CD a kapela byla kdesi v zákulisí. Po krátké pauze po prvním části se dostalo i na klasické hity, občas i nějaké to poděkování ze strany muzikantů zaznělo. I nálada před podiem se trochu zvedla, ale bylo jasně vidět, komu letošní ročník patřil. Ovšem za tohle si myslím W.A.S.P. můžou tak trochu sami.

Čárlie             


www.mastersofrock.cz


Vydáno: 19.12.2007
Přečteno: 3796x
počet příspěvků: 3

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Wasp boli splnený...23. 12. 2007 13:10 Marek-Janesession
To je...22. 12. 2007 11:55 Čárlie
Vidíš a já mám...22. 12. 2007 10:40 Glock


 
Metalforever.info © 2006 - 2021     RSS - články

stránka byla načtena za 0.65731 sekund.