Hra na schovávanou skončila. Slayer jsou zpět!
Já jsem za jejich návrat rád a upřímně, doufal...

Hra na schovávanou skončila. Slayer jsou zpět!
Bude turné i nová deska, na to vsadím svoje nový...

Hra na schovávanou skončila. Slayer jsou zpět!
Taky jsem věřil, že Slayer budou ti, kteří slovo...

MOTÖRHEAD - Orgasmatron
Lemmy o tomto albu někde prohlásil, že od něj...

MOTÖRHEAD - Rock N`Roll
Přišel jsem poprvé do styku s Motorhead právě v...

CRADLE OF FILTH - Nymphetamine
Otřesná deska a absolutní dno Vampýří tvorby v...

TEMPLE BALLS - Avalanche
Jedna z nejlepších melodic hard´n´heavy novinek...

PINK FLOYD - The Dark Side Of The Moon
desek art rocku, tady skutečně není co řešit....

Záleží metalovému fanouškovi na kvalitě zvuku nahrávek?
S těmi Helloween to vidím stejně. I když teď jsem...

Záleží metalovému fanouškovi na kvalitě zvuku nahrávek?
Helloween zní nejlíp na Chameleonu : ) Zvuk...
Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemaxkomentáře k článku ARMORED SAINT - Punching The Sky


- Guns

K této skupině jsem se dostal asi nějako teprve před rokem a půl a to díky dle mého jejich nejlepší desce Symbol of Salvation. Ta deska je výtečná. Zvuk, stavba skladeb a zpěv Johna se posunuli o několik úrovní víš. Škoda, že se ta deska nedočkala zasloužené chvály. Prostě dokonalé dílo. Před týdnem jsem se konečně pustil i do této zatím poslední desky. Hnedka na první poslech mě strašně zaujal výborný zvuk nahrávky. Deska je to hodně podařená a víceméně vyvážená. Ovšem i když jsem ji teď dost poslouchal, tak jsem si všiml, že mi moc skladeb v paměti neuchovalo. Přitom předpoklad k tomu rozhodně mají. Za mě nejsou zkrátka tak silné jako ty z několikrát zmíněné Symbol of Salvation. Deska se nese v takovém řekněme-li uvolněném duchu. To je třeba slyšet hned v úvodní písně. Tedy hlavně v refrénu. Hodně podařená píseň. Pak se ovšem uvolněnost vytrácí a nastupuje pořádná řízná skladba, která by lehce mohla se přiblížit k výbornému nářezu Spineless. Příjemná skladba s dobrými vyhrávkami. Poté se opět zvolní a to jako v první písni v refrénu. I když začátek tomu moc neodpovídá. Opět zajímavá skladba, která je nejsilnější v refrénu. Ovšem mohu pochválit i sólíčko. My Jurisdiction je pro mě něco jako na Symbol of Salvation Warzone. Poměrně tvrdá píseň, ale taková jakoby bez potřebného náboje. Poslouchat se to dál ale úplně v pohodě. Zase musím vyzdvihnout výborné sólíčko. To zde budu víceméně pořád :) Pětka mě ze začátku připomíná Tribal Dance, ale pak spíše Panteru a jejich Cowboys From Hell. Dobrá úderná a melodická skladba. Lone Wolf je zase uvolněná skladba s výborným sólem. Missile To Gun je zase rychlejší peckou, která nepostrádá melodičnost. Hlavně zde Johnův výkon je fakt výborný. Vlastně jak za mlada. Následná Fly In The Ointment to je dle mého vrchol desky připomínajíc výbornou Another Day, kde Jon střídá čistý hlas s tím křiklavým. Hlavně tu výborně funguje spojení jeho hlasu a kytar. A ten konec? To je slast. Velice silná skladba. Bark, No Bite je dosti zajímavá skladba. Možná mi u ní trochu vadí ten refrén. Jinak pecička. Unfair opět velice uvolněná skladba, kde zase spojení kytar a výborného hlasu je prostě výborné. V těchto čistě zpíváních částí mi hodně hlas Johna připomíná třeba zpěváky z Grunge skupin. Třeba Leina Staleyho. Další skvost na této desce. A poslední je zase poměrně nářezovka. Celkem dobré zakončení. Tahle deska je fakt výtečná. Skladatelská forma, jednotlivé výkony, celkový zvuk. Hlavně mě překvapil John, že zpívá v podstatě jako v tom 91. Ten hlas neztratil nic z jeho tehdejší síly. Možná už se tak často nepouští do těch vyřvanějších poloh, ale je furt silný. Doporučuji si pustit Symbol of Salvation živě. To je zajímavé porovnání. Je tam znát, že je v nějakých částech umírněnější, ale jinak je to skoro jedna ku jedné. No pro mě stále o chlup vede Symbol, ale je to velice silná deska. 9,5/10

10. 02. 2024 12:45

- rumcajs

Takže svůj předchozí komentář koriguji.Formálně dokonalé album, ale nedokázalo mě oslovit tak jako předchůdce a dokonce po chvíli i nudí. Vše je na svém místě, ale možná tomu chybí silnější skladby, nápaditost. Velmi dobrý standard, ale na Win Hands Down to nemá ani zdaleka. Za mě maximálně 7,5.

27. 01. 2021 18:50

Souhlasím... - Kolík

...s Romanem. Kromě toho, co píše, album nesnese srovnání se Symbol of Salvation. To je vybroušená deska bez zbytečných experimentálních zvuků, které PTS hyzdí řadu skladeb. Za mě přinejlepším 7/10. Nic objevného pod sluncem.

17. 11. 2020 9:53

- Roman

Tak nevím, tohle album mělo vyjít tak v 90 letech a asi by sklidilo úspěch v době kdy thrash začal mít zaoblené hrany a kapely chtěly znít libiveji. Dnes mi to zní jako špatně načasované retro. Technicky, muzikantsky v pořádku, zpěvák byl vždy dobrý , ale celé to zní jaksi zastarale a předvídatelně. U AC/DC to jaksi beru ale tohle mě nudí. Album jsem poslechl 3x a vracet se k němu nebudu 10/10 si to nezaslouží, to se dává žánrovým milníkům

17. 11. 2020 8:40

Tohle - b.wolf

ano, desina jak vyšitá! AS stvořili super pecku. 10/10

15. 11. 2020 18:17

Armored Saint - rumcajs

Tak tady té desítce věřím. Já mám sice za deset předchozí album, ale klidně věřím, že PTS může být stejně dobrá a snad i lepší. Zatím jsem slyšel asi dva songy a byly velmi dobré, byť mě nechytly tolik jako před lety hitová Win Hands Down, ale hudebně to je fakt lahůdka. A o Bushovi snad ani nemá smysl hovořit, ten borec zraje jako víno a podle mě je to nejuniverzálnější zpěvák metalové scény a přesto velmi osobitý a hned identifikovatelný. A rozhodně jeden z nejlepších. A přiznám se, že by mě docela bavilo slyšet ho v nějakém grunge projektu, na který mě namlsal na předchozí řadovce v písní Dive. Na novinku se těším a snad si Ježich vzpomene a přinese mi tohle a nové AC :-).

15. 11. 2020 0:58

1

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Předmět:
Komentář:
Ochrana proti spamu: Název dnešního dne (bez diakritiky, malým písmem)


 
Metalforever.info © 2006 - 2024     RSS - články

stránka byla načtena za 0.44557 sekund.