komentáře k článku PUHDYS - Neue Helden


Šavlový tanec - RoBertino

Dovolím si jenom upřesnit jednu maličkost. Šavlový tanec - pocta arménskému bojovému tanci evokující umění válečníků se šavlemi - není balet, ale věta z posledního jednání - celé dílo nese jméno Gajané. Aram Iljič Chačaturjan toto dílo o 4 dějstvích napsal v roce 1942 a poprvé ho hrálo v prosinci téhož roku Kirovovo divadlo v Permu, kam bylo evakuováno z obleženého Leningradu (dnes Petrohrad).

25. 11. 2022 11:50

Carsten Mohren - Lada

Nejspíš na to ještě přijde řeč při dalších recenzích, ale kromě Hertrampfova vyženěného syna Carstena jsou i jeho syn Sven, a stejně tak synové Dietera Birra, Petera Meyera a Klause Scharfschwerdta (tedy snad všichni synové členů kapely!) muzikanti, to je unikát, nevím, jestli to má ještě v nějaké rockové skupině obdobu.

24. 11. 2022 22:44

- GNT

1. polovina alba 6/10, 2. polovina 9-10/10 (od Wir sind allein do konce). Stylově jedno z nejrozháranějších alb Puhdys. Odbyté (Kleiner Planet, Der Stier) či chybějící refrény. V několika skladbách spousta minimalistických kytarových motivů vrstvených přes sebe (2 kytaristé to nemohou na koncertech zahrát, když třeba současně zní 3, 4 i více kytar). Opět je třeba slyšet koncertní verze - např. 8-minutový Der Stier s Birrovou metalovou exhibicí. V úvodní skladbě akustická kytara téměř neznatelná, jedna z el. kytar zní jako baskytara (u Puhdys i v jiných věcech, např. Stop, Baby, stop), všimnete si toho možná až po několikerém poslechu, na koncertě nelze podobného zvuku (kdy si říkáte, je to kytara nebo baskytara) dosáhnout.

24. 11. 2022 12:20

1

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Předmět:
Komentář:
Ochrana proti spamu: Název dnešního dne (bez diakritiky, malým písmem)


 
Metalforever.info © 2006 - 2023     RSS - články

stránka byla načtena za 0.07843 sekund.