Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


WINTER CALLING (STÍNY PLAMENŮ, YARRDESH, OUTWARD, NÁMÖL) - 1.12. 2022, PRAHA, Modrá Vopice

Úmorný čas barvami hrajícího podzimu nahrazuje povznášející šeď a sněžná slepota. Ideální to okamžik k výpravě do prochladlých útrob podzemních, kde se dějí rejdy skryté a poťouchlým božstvům zasvěcené. Mrazivě odlidštěná architektura stok budiž všem věčnou inspirací pro tajemné orgie v ledových kaskádách zamrzající břečky splašků. Odrazy světel ohňů pekelných, potkani hodující na kupách námelem otráveného zrní a temnotou pronikající zpěv šíleného muezína na dehumanizačním kombajnu kosícím vše spásné. Vyslyšte volání zimy a přiložte svůj díl k dokonání lidského zmaru!

STÍNY PLAMENŮ jsou tím nejpovolanějším průvodcem industriálními chrámy odpadního podsvětí. Kanalizační četa Páně Morbivoda zahřmí black metalem ultimátním a neúprosným! Mystérium skryté v hlubinách vod nečistých nám bude zjeveno coby Jediný poskvrněný přítok, kterýžto byl zmapován na vynikající aktuální desce kanálních holomků. Že jsou Stíny v jedinečné formě není divu, jejich chapadla dosahují personálně k tomu nejlepšímu z tuzemské scény (Mallephyr, Inferno) a nový materiál je toxicky výbušnou směsí prosycenou pachem ztvrdlé kolomazi.

YARRDESH, velmistr sonického chaosu a přísného disonantního řádu těch nejpokleslejších smrtících tónin se představí s dosud utajeným novinkovým materiálem. Ten má dokonce ambice převýšit jeho alterego ing. Králíka a šuškanda v dejvické farnosti praví, že snad i mechanizovanou lomozící zrůdnost zvěčněnou v populární kytici písní Blití po keťáku. Yarrdesh se neohlíží na zavedené pořádky a svůj originální death metal oživuje brilantní kytarovou instrumentací a nekonečnou plejádou zdrcujících nápadů. Se zimou přichází i skutečné strojové zlo…

OUTWARD obluzují svým zčernalým kovem neotřele a rafinovaně. Zdánlivě chytlavé atmosférické elegie se snoubí s obskurními náladami vzdálenými všemu veselému a hezkému. Smutek, melancholie a nekonečná frustrace tančí s povadlými stíny jež odpírají poslušnost paprskům slunce. Čtveřice se po intenzivním koncertování nejen v pražských klubech, ale třeba i v Polsku, vytasí s kompilačním materiálem shrnutým na prvním CD MMXXII. Černé železo lze kout i mrazivě chladné.

NÁMÖL (čti námel) se představí v děsuplné úvodní pražské derniéře pod korouhví bestiálního hybridu death a doom metalu. Pochybný kvartet pro otrlé ve svých inspiracích vychází ze samotného rakevního dna a filozoficky řeší ožehavé problémy nedostačujících kapacit kremačních pecí i délku doby hoření lidských ostatků. Zvrácený metafyzický přesah bude během produkce proléván podezřelým hnilobným likérem z holubích vajec, kterýžto dostane na vyžádání každý odvážlivec. Nikdy nevíš, kdy si pro tebe přijde smrt, ale jistě dřív, než bys řekl.

Radostné dokonání zkázy završí infernální hellfire show v přestávkách mezi kapelami a jistě se dočkáme i mnoha dalších nepěkných překvapení. Kdo neplánuje zajít první prosincový čtvrtek do Vopice, může se rovnou zabít, žil totiž zbytečně…

START: 18:30.
VSTUP: 199,-
Více zde.
 
webmaster vadder ©2006

stránka byla načtena za 0.12844 sekund.