Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


BRUTAL ASSAULT 2024 - 7.-10.8 2024, JOSEFOV

Brutal Sabbath přináší na Brutal Assault vlnu blackmetalových kapel!

Tu nejčernější vlnu black metalu bezpochyby přinese vystoupení, jehož jméno mluví samo za sebe: ABBATH přehraje skladby IMMORTAL!

Všem vyznavačům temného žánru udělají radost také TRIUMPH OF DEATH, kteří v čele s Tomem G. Warriorem (Triptykon, Celtic Frost) ještě jednou přehrají skladby legendárních HELLHAMMER. Nejsilnější norská vlna s nenapodobitelným stylem přijde s undergroundovým kultem TULUS a personálně propojenými KHOLD, experimentální a avantgardní tóny naopak s DØDHEIMSGARD / DHG a VED BUENS ENDE, na Nidrosian scénu napojená DARVAZA zas rozjede pořádně divokou show.

Sestavu posilují i irští PRIMORDIAL, kteří mísí black metal s keltským aroma, nebo také čtvrtou dekádu bratry Luttinenovými vedení finští rebelové IMPALED NAZARENE. Až z tichomořského severozápadu konečně melodický black metal přijedou reprezentovat UADA a temný rituál na pódiu předvedou DEVIL MASTER, do jejichž tvorby se dostává i death rock.

Mimo temné žánry výše jsou Švédi GRAND MAGUS, kteří seznam přírůstků osvěžují zemitým heavy/doomem, aby potěšili fanoušky Candlemass.

Nové kapely: Abbath performs Immortal, Darvaza, Devil Master, Dødheimsgard / DHG, Grand Magus, Impaled Nazarene, Khold, Primordial, Triumph Of Death performing Hellhammer, Tulus, Uada, Ven Buens Ende _____________________________________________ Brutal Assault zahušťuje sestavu 13 novými kapelami a norskou ikonou SATYRICON

Pět let nevystupovali živě, v pevnosti se neukázali od r. 2016. Vždy razili svou vlastní, jedinečnou cestu za dosud nevyjádřeným. A jelikož na květen 2024 mají naplánované nové album, je jasné, že je na Brutalu 2024 musíme mít. Norská ikona SATYRICON v létě po osmi letech v pevnosti!

Line-up na aktuálně 31 potvrzených kapel pro Brutal #27 rozšiřuje další třináctka nových kapel. Mezi nejočekávanější vystoupení bude určitě patřit návrat THE BLACK DAHLIA MURDER v sestavě bez Trevora Strnada (RIP). Fanoušky death metalu by měl potěšit i návrat klasiků BROKEN HOPE, slamujících PARTY CANNON nebo oldschoolových SKELETAL REMAINS, LIK a SNĚŤ.

Po deseti letech se do Josefova vrátí deathcore sextet WHITECHAPEL, metalcorové puristy potěší DARKEST HOUR, kteří v polovině 90. let stál – např. spolu s Lamb of God - u obrody amerického metalu. Extrémní MENTAL CRUELTY naopak pevnost rozezní symfonicky laděným blackened deathcorem, zatímco GUILT TRIP mixem metalu a hardcoru.

Poslední trojicí kapel v updatu jsou slovenští „crusteři“ ČAD, speed/heavy/thrash předáci EVIL INVADERS a KAMPFAR s výročním setem ke svým třicátinám.

Festival se bude opět konat v Josefově ve vojenské pevnosti z 18. století ve druhém srpnovém týdnu od 7. do 10. srpna 2024 a vystoupí na něm na 130 kapel z celého světa.

Nové kapely: Broken Hope, Čad, Darkest Hour, Evil Invaders, Guilt Trip, Kampfar, Lik, Mental Cruelty, Party Cannon, Satyricon, Skeletal Remains, Sněť, The Black Dahlia Murder, Whitechapel

____________________________

Druhé doplnění sestavy Brutal Assaultu 2024 hlásí silné návraty

Trvalo to celou dekádu, ale line-up Brutal Assaultu konečně vítá smuteční krále MY DYING BRIDE a jednu z pro doom metal klíčových kapel. Ještě o rok déle to do Josefova dalo zabrat švédským veteránům VOMITORY, kteří po 12 letech mají na kontě i nové album. Mezi zdivo pevnosti se též vrátí grindcoristé TERRORIZER, kteří v létě budou přehrávat „World Downfall“, jednu z nejkultovnějších desek žánru, a to s Davidem Vincentem a Petem Sandovalem!

Dále se mezi zdivo pevnosti z 18. století vrací progresivní Ukrajinci JINJER se svou femme fatale Tatianou Shmayluk, irští atmosféričtí instrumentalisté GOD IS AN ASTRONAUT a esenciální deathmetalisté INCANTATION, jejichž hudba v posledních letech velkou měrou inspiruje obrodu old school death metalu.

Ale dost návratů, polovinu bohaté sestavy festivalu tvoří premiérová vystoupení. Ty v aktuálním přírůstku připadnou na Američany NECROT, kteří na povrch vykopávají to, co je na death metalu bavilo v 90. letech, a progresáci BORN OF OSIRIS, jež přispěli k potechničtění a zprogresivnění metalcoru a jeho přerodu v deathcore.

Nové kapely: Born Of Osiris, God Is An Astronaut, Incantation, Jinjer, My Dying Bride, Necrot, Terrorizer, Vomitory

____________________________

Pořadatelé Brutal Assaultu oznámili první jména na nadcházející 27. ročník, který se bude konat v termínu 7.-10. srpna 2024. Současně s oznámením prvních kapel, mezi nimiž už se objevují některá zásadní jména line-upu, např. Architects, Behemoth, Motionless in White či Emperor, byl spuštěn i předprodej festivalu.

A fanoušci vstupenky vzali útokem, takže Brutal Assault už po dvou hodinách s pokorou a poděkováním hlásil vyprodání první edice. Ta následující je na 4denní festival od r. 2007 tradičně konaný v historické pevnosti Josefov v prodeji a je platná do konce roku nebo do vyprodání festivalu.

A kdo se mezi prvními jmény v line-upu Brutalu 27 objevuje? Britské metalcore ikony ARCHITECTS, polští rebelové BEHEMOTH, po 11 letech do Čech se navrátivší americké metalcore hvězdy MOTIONLESS IN WHITE, císařové temného kovu EMPEROR, nesmrtelným Death vzdávající hold LEFT TO DIE s jejich bývalými členy vč. basisty Obituary Terryho Butlera, jedna z nejrychleji rostoucích kapel alternativní rockové scény posledních let – belgické trio BRUTUS, extrémní thrasheři LEGION OF THE DAMNED, nestydatě agresivní deathcoristé BODYSNATCHER a psychedeličtí sludgeři UFOMAMMUT z Itálie.

Další odhalování line-upu Brutalu 27 bude zanedlouho pokračovat.

Aktuálně potvrzené kapely: Architects, Behemoth, Bodysnatcher, Brutus, Emperor, Left to Die, Legion Of The Damned, Motionless In White, Ufomammut

Více zde.
 
webmaster vadder ©2006

stránka byla načtena za 0.05055 sekund.