Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


ADAM BOMB – Joint Tour 2023, 22.11. - 3.12.2023

22.11. – ČERNOŠICE, Klub Kino
23.11. – KLADNO, Black Road Cafe
24.11. – KOLÍN, U Vodvárků
03.12. – PRAHA, Klub Vagon


V rámci aktuálního evropského turné 2023 se zpěvák a kytarista Adam BOMB vrací do České republiky, aby zde opět rozehrál nenapodobitelnou rock n rollovou show, plnou ostrých kytarových riffů a pyrotechnických efektů. Svou tvorbou a hlavně nenapodobitelnou podiovou prezentací je tuzemskému publiku již dobře znám a jeho návrat na česká podia je vždy netrpělivě očekáván.

První zmínky o hudební kariéře Adama Bomba se datují do roku 1979, kdy jako čtrnáctiletý založl se zpěvákem Geoffem Tatem /Queensryche/ skupinu Tyrant. Opravdu zlomový okamžik nastal o rok později, kdy se setkal s Eddiem Van Halenem a absolvoval u něho několik kytarových lekcí. V témže roce nastoupil v Seattlu do skupiny TKO, se kterou později nahrál své první album. V roce 1981 se dostal do užšího výběru v konkurzu na uvolněné místo kytaristy ve skupině Kiss a odehrál s nimi tři skladby.

V roce 1982 se odstěhoval do Hollywoodu, kde žil a zkoušel ve společném domě s Izzy Stradlinem (ten stojí u vzniku Guns n Roses) a právě se formující skupinou Black n Blue. Spřátelil se s jejím kytaristou Tommy Thayerem (Kiss), který ho přesvědčil, aby se vydal na sólovou dráhu. Zaskakoval za Yngwie Malmsteena ve skupině Steeler, nahrával s baskytaristou Cliffem Williamsem z AC/DC a s bývalými hráči Aerosmith, Riot a Billyho Idola založil svou první regulérní kapelu.

Od té doby má na kontě čtrnáct alb (dva s bočním projektem Get Animal), spolupráci s mnoha velikány včetně Chucka Berry nebo baskytaristy John Paula Jonese z Led Zeppelin a dalšími.

Adamova show jsou opravdovým rocknrollovým svátkem, včetně výrazných pyrotechnických efektů.
 
webmaster vadder ©2006

stránka byla načtena za 0.03835 sekund.