Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


MR. BIG - The Big Finish - 7.8.2024, PRAHA, Roxy

MR. BIG se vydávají na svou poslední tour. Členové kapely se rozhodli, že je čas svou kapitolu uzavřít poté, co jejich původní bubeník a spoluzakladatel kapely Pat Torpey prohrál v roce 2018 boj s Parkinsonovou chorobou. Tour s příznačným názvem "The BIG Finish" se zastaví i v Praze.

MR. BIG - virtuózní "popmetaloví" písničkáři. Zárodky pro vznik skupiny byly zasety, když v roce 1988 opustil sólovou kapelu Davida Lee Rotha výjimečný baskytarista Billy Sheenan, často nazývaný "baskytarový Eddie Van Hallen". Krátce nato začal dávat dohromady novou sestavu složenou z bývalého kytaristy Racer X Paula Gilberta, bubeníka Pata Torpeyho a zpěváka Erica Martina, který v polovině 80. let vydal pár obskurních sólových desek. V roce 1989 už nově vzniklý kvartet uzavřel nahrávací smlouvu s Atlantic a ještě téhož roku vydal debut s vlastním názvem. Přestože album našlo vřelé přijetí mezi hudebníky, nepodařilo se mu přejít k mainstreamovému rockovému publiku v Americe; za oceánem v Japonsku však Mr. Big zaznamenali okamžitý úspěch.

Druhé album Lean into It z roku 1991 obsahovalo melodický psychedelicko-rockovou skladbu "Green Tinted Sixties Mind" a dvojici balad, které se staly významnými singly: hitem číslo jedna "To Be with You" a hitem Top 20 "Just Take My Heart" si kvarteto značně rozšířilo své obzory. A nyní se s devadesátkovými hity, které si každý rád poslechne nejen v rádiu, zastaví i v pražském klubu Roxy.

Více zde.
 
webmaster vadder ©2006

stránka byla načtena za 0.01762 sekund.