20.03.2019
SEBASTIAN BACH
Kanadský vokalista a frontman klasické sestavy Skid Row ..více

20.03.2019
SLIPKNOT
Američané hlásí zeštíhlení sestavy. V té se totiž ..více

20.03.2019
NEAL MORSE
Jeden z lídrů současného progresivního rocku dokončil ..více

20.03.2019
RECKER
Heavymetalisté ze severu Spojených států hlásí změnu ..více

19.03.2019
AVALANCH
Španělská power-progmetalová kapela zveřejní tento ..více

19.03.2019
BERNIE TORMÉ
Irský kytarista, který byl dlouholetou oporou kapely Iana ..více


CHILDREN OF BODOM - Hexed
Hexed zní jako něco mezi Hate Crew Deathroll a A ..

CHILDREN OF BODOM - Hexed
Súhlasím s druhou reckou,najlepš í album novej ..

CHILDREN OF BODOM - Hexed
Definitivni konec vsem nadejim, ze se tahle kapela ..

QUEENSRŸCHE - The Verdict
to Pepsi Stone : myslím, že většina fandů ž ..

GATHERING OF KINGS - First Mission
Zrovna skladu Angels si poustim nejcasteji. Totaln ..

ABBAND - Deratizer
Výborná deska. Naopak si myslím, že je to to l ..

TOTÁLNÍ NASAZENÍ - Kazoo or die!
Tak tohle je opravdu narez .Je mi jich lito ..Tak ..

QUEENSRŸCHE - The Verdict
V pořádku, ta nemoc není smrtelná, tak buď v ..

Johnny GIOELI - One Voice
Tohohle chlapka doopravdy muzu.. ..

IRON SAVIOR - Kill Or Get Killed
Souhlasím s recenzí. Tahle deska sev rámci žá ..
Za poslední měsíc:
RHAPSODY OF FIRE - The Eighth Mountain
1075x

BEAST IN BLACK - From Hell With Love
949x

SEPULTURA - Chaos A.D.
888x

SEPULTURA - Arise
856x

SWALLOW THE SUN - When A Shadow Is Forced Into The Light
822x

SPIRITS OF FIRE - Spirits Of Fire
750x22.03.2019
SPASM, NARCOLEPTIC, RESTRICTION, VAGINAL DIARRHOEA..
Cheb, začátek od:20.00, vstupné: 150

22.03.2019
NAHUM, INNERSPHERE, PURNAMA, MINOR..
BANSKÁ BYSTRICA - RC TARTAROS, začátek od:19:00, vstupné: 6 €

23.03.2019
NAHUM, INNERSPHERE, PURNAMA, SUBURBAN TERRORIST, MORDUM..
KOŠICE - COLLOSEUM, začátek od:18:00, vstupné: 6 €článků celkem: 6851
recenzí: 5588
reportů: 543
rozhovorů: 365

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


DYING PASSION - Sweet Disillusions

DYING PASSION v čele s krásnou Zuzkou Lípovou mám velice rád. I když předešlé desky byly slušné (hlavně předposlední „Voyage“), tak hlavně poslední zářez „Sweet Disillusion“ naplno odhrnul roušku a ukázal nám největší sílu kapely. Tou je bezesporu schopnost napsat velmi chytlavé a gradující kousky, přičemž si zanechat svojí tvář.. Vliv holandských THE GATHERING je sice stále patrný, ale když srovnám obě kapely v nynější podobě, tak u mě vyhrávají našinci. Nová deska je totiž naprosto kouzelná. Tak silnou a emotivní nahrávku, ale zároveň velmi rozmanitou, jsem u nás již dlouho neslyšel.
Na začátek nás přivítá křupající gramec, aby odstartoval nejpřímočařejší věc – „Song Of Liberty“. Ačkoliv se jedná o otvírák a v multimediální stopě naleznete i klip, tak mi moc tenhle kousek nesedl. Později jsem přece jenom na chuť přišel a dnes ho miluji stejně jako celý materiál. Moje nejoblíbenější věc startuje hned záhy. „Velvet Confessions“ přesně demonstruje sílu celé nahrávky. Pořádná dávka experimentování, plno zvuků, které dohromady tvoří naprosto monumentální celek a hlavně silný náboj plný gradace. Nestydím se přiznat, že když to doma ve věži pěkně opepřím, tak že se i nějaký ten mrazík v zádech objeví. Hlavně mě ale přemáhá pocit naprosté euforie a pohody. Když jsem mluvil o gradaci, tak dalším důkazem budiž „From Them“, která se rozjíždí slušně našláple, ale nepřináší celkem nic převratného. Ovšem orientální prostředek skladbu hodí úplně na jinou vlnu a když Zuzka spustí refrén, tak je vymalováno.. Nejdelší kousek je čtyřka „Do You Want To Fly?“, která za pomoci psychedelických zvuků a potemnělé atmosféry navozuje správnou doomovou atmosféru. Skladba je rozdělená do tří částí, jejichž názvy (mystery, pain, devotion) vypovídají o všem. Hlavně ta závěrečná je nejlepší a i saxík krásně zapadne do celkového konceptu. Další klasický příklad vyvrcholení ála DYING PASSION je pětka „Tender Renown“. Nikdy bych neřekl, jak mi trumpety budou připadat v hudbě krásné. Velmi vzdušná a hlavně zpěvná baladička „Summer Dream“ připravuje půdu pro další velký bod desky – „Him Faraway“. Strašně nervózní charakter, je tu střídán naprosto pohodovým klavírním refrénem. Tuhle věc bych mohl poslouchat neustále. A bláznivá mezihra v polovině mi báječně evokuje staré dobré psychedelické časy. Dočkáme se i klávesového sóla, pod kterým kapela zuří, že to vypadá na pořádný výbuch, ale na to přijde největší zvolnění a sólo na trumpetu. Tomu se říká naprostá tvůrčí svoboda. Nejpohodovější věcička je „Witchin Reach“, která svojí melancholií a uvolněností hladí u srdíčka. Na závěr ještě ale DYING PASSION do kytar pořádně říznou, aby demonstrovali, že jim metal prostě cizí není, i když o tom může kdejaký posluchač po této desce přemýšlet. Až heavy metalové postupy nás na chvíli vytrhnou ze snivé polohy, aby nás tam závěrečný titulní kousek opět vrátil. „Sweet Disillusion“ mám moc rád a byla doba, kdy jsem si jí pouštěl neustále dokola. Neznám emotivnější českou skladbu, která by dokázala být na jednu stranu tak smutná a na druhou tak kouzelně přitahující. Naprosto mě uchvátila ta překrásná melancholie a svoboda, která z písničky doslova sálá. To ale z celé desky a já jsem moc rád, že jsem tuhle báječnou kapelu poznal.
Nelze přehlédnout ani výborně zpracovaný booklet a obal, který je pojatý vcelku originálně. A aby byl zážitek opravdu již stoprocentní, tak jako dáreček připravila kapela i multimediální stopu, kde vedle klipů můžeme nalézt i dvě skladby. Jedná se o akustickou podobu „Microcosmos“ z „Voyage“ a „A Long Night“ ze „Secretaly“. DYING PASSION se prostě do své nové desky pustili s láskou a fanoušek může chrochtat blahem..
Jistě jste si všimli, že jsem v recenzi hodně používal slova jako krása, svoboda, pohoda.. Přesně tyhle slova „Sweet Disillusion“ plně vystihují. Doslova jsem si tohle album zamiloval. Moc se těším na další a jsem zvědavý, kam až vývin DYING PASSION půjde...

Venca Votruba             


www.dyingpassion.com

Seznam skladeb:
1. Song Of Liberty
2. Velvet Confessions
3. From Them
4. Do You Want To Fly?
5. Tender Renown
6. Summer Dream
7. Him Faraway
8. Within Reach
9. High On The Blind Speed
10. Sweet Disillusions

rok vydání: 2004
Čas: 46:30


Vydáno: 20.01.2006
Přečteno: 4248x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.18323 sekund.